MUSZĘ ZMIENIĆ BADZIEWIE MARKETOWE NA KARMĘ (jaką?!?)

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

MUSZĘ ZMIENIĆ BADZIEWIE MARKETOWE NA KARMĘ (jaką?!?)

Postprzez Chita 21 gru 2008, o 22:26

dzieki forum sie dowiedzialam dwie godziny temu ze przez 4 lata Baster był żywiony (lekko powiedziawszy) ŹLE. myslalam ze DARLING jest ok ale na tym forum poprostu padłam jak sie dowiedzialam że Baster je niewłaściwą karmę. DARLING jest na bazie PURINY wiec myslalam ze wszystko jest ok. Jutro ruszam na poszukiwania karmy. Na razie sie rozejrze. Kupie dopiero jak sie dowiem ze taka i taka karma jest zdrowa i w miare bez jakiejs chemii. może zmienie mu na ROYAL COŚTAM :wink: . nie wiem jeszcze co mu zaprezentuję jutro bo np. z tego ROYALa jest mnostwo roznych karm. jeszcze sie w tym nie orientuje. co mi doradzacie (wy sie bardziej orientujecie) dla piecioletniego sredniego kundelka? prowadzi on w miare aktywny tryb życia(2 godz. biegania, skakania, przeciagania sie itp w dni powszednie i czasem jakis wyjazd dalszy w weekend). Chciałabym żeby karma ta była możliwa do kupienia w lepszym zoologicznym. Cena nie gra roli bo przecież chodzi o przyszłe życie (choroby na starosc tez :( ) mojego Basterka.

Mały to szczeniak(prawie 3 miesiace). Co powinien dostawać? Ostatnio caly czas żyje na PEDIGREE JUNIOR i DARLING Bastera ktory podjada. Dowiedziałam sie że to złe karmy i chcę jak najszybciej je zmienieć na coś bardziej odpowiedniego i zdrowszego!
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 21 gru 2008, o 23:40

psiak jest juz dorosły, jest wiele w necie o doborze karm. karmy marketowe takie jak pedigre sa uwazane za najgorsze choc ogólnodostepne. nie musisz jednak szalec i kupowac royala czy eukanube. jest wiele karm tanszych. unikaj tyko tych z reklam telewizyjnych i wszelakich karm sieciowych.
tutaj:
http://www.vetopedia.pl/article48-1-Suc ... a_psa.html
masz artykuł tłumaczacy róznice miedzy karmami.
miłej lektory ijesli cie zainteresuje poszukaj wiecej :wink:
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Atena 22 gru 2008, o 10:26

a ile chcesz wydać na karmę?
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Chita 22 gru 2008, o 11:35

tak mniej więcej to do 200zl miesiecznie dla Małego i Bastera razem wziętych. przeciez moje psiaki to nie sa psy policyjne :wink: ktore musza miec specjalne karmy żeby były więkrze, silniejsze itd

nie szaleje. poprostu nagle sie dowiedzialam ze przez 4 lata moj Baster karmiany byl nieodpowiednio i że Mały tez nie mial zbyt dobrej karmy. To był dla mnie poprostu ogromny wstrząs. zawsze chcialam zeby moje wszystkie stworzenia zyly szczesliwe, zdrowe itd a tu nagle sie dowiedzialam ze krzywdzilam swojego ukochanego kumpla przez cztery lata i przez prawie miesiąc Małego

bardzo dobry artykuł. trochę sie dowiedzialam o zywieniu mojego Basterka i Małego. Weim tez ze musze zmienic karme na cos lekko powiedziawszy lepszego.

moje psiaki czesto dostaj kości z kurczaka i paluszki rybne. kosci z kurczaka to najczesciej nogi bez tzw igiel. wet powiedzial ze mozna tymi koscmi psy dokarmiac. powiedzial mi tez ze pies moze jesc wszystkie kosci oprocz tych igiel z ptakow wszelkiego rodzaju i kosci kroliczych(zajeczych tez). co wy myslicie o jego slowach
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Atena 22 gru 2008, o 12:41

w takiej cenie to Brit, Bosch, Bento Kronen linia Happy Life.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez leonberg 22 gru 2008, o 14:39

wiekszy nacisk połoz na jakosc karmy szczeniaka, ta karma moze byc droga i nie oszczedzaj do 18 mc zycia ( jesli psiak nalezy do ras duzych to nawet do 24 )
drugi psiak jest dorosły, w pełni rozwiniety, tu nie szalej z karma, moze byc sredniej jakosci, mozliwie niedroga.
tak jak napisałem wczesniej unikaj karm z reklam i wszelkiego rodzaju biedronek, lidli itd.
nie podaje propozycji karm poniewaz uwazam ze nie jest łatwo dobrac karme nie znajac wielkosci i temperamentu psiaka, jego kondycji, uczulen, chorób ktore mu zagrazaja, dokładnego składu poszczególnych karm, ilosci dawkowania. nad tym trzeba przysiasc. porównac dokładnie skład i pomeczyc weta w sprawie ew suplementów oraz przeliczyc czy nie taniej kupic karme droższa i nie wymagajaca suplementów.
ja mam na codzien jakby łatwiej. szczenior dostaje w tej chwili royal vet giant babydog i tak bedzie karmiony do 3-4 mc a nastepnie vet zastapi zwykła babydog i puppy itd. na royalu zostanie na pewno do 24 mc. pozniej np proplan lub inna tansza karma ale nie z marketu. ten zestaw jest juz wytestowany i optymalny dla psów ktore mamy.
udzielanie rad to i ponoszenie za te rady odpowiedzialnosci. zła informacja jest gorsza od zadnej. moze przyniesc wiele szkody.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Sissy 22 gru 2008, o 16:59

Jak już wcześniej ktoś napisał: unikaj właśnie tych ,,syfów" z marketów. Karmy może i smaczne dla psa,ale toż to tylko dlatego,że zawierają w sobie tyle chemii :roll: Bosh i Brit-te poleciła Ola-to dobre karmy. I co najważniejsze-zdrowe. ,,Chodzi" mi po głowie pewna karma,tylko za nic nie mogę przypomnieć sobie jej nazwy. Jej cena była bardzo zbliżona do ,,karmy Pedigree",o ile nie tańsza.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Chita 22 gru 2008, o 17:29

dzieks za mądre rady. dzisiaj bylam w zoologicznym. mialam w planie wiecej tych sklepow zoologicznych ale nagle musialam wrocic pilnie do domu (RODZICE :evil: :x ) :? . zdazylam zobaczyc tyle ze jest mnostwo rodzajow ROYAL i troche PURINY. byly tylko orginalne paczki. na wage byly tylko tzw badziewie i jakies dwie lub trzy nie znane mi firmy ktorych nazw nie pamietam. jutro ide tam jeszcze raz zeby zobaczyc te nazwy i poszperac w necie na temat tych firm. na forum oczywiscie tez sie podziele :wink:

leonberg napisal zebym lepsza karme dawala Małemu i ze Baster może żyć na średniej. Problem u mnie jest taki ze psy jedzą z tej samej michy. najpierw je Baster(Mały czeka czasem nawet 20min bo Baster lubi jeść bbbaaaaaaaarrrdzo powoli) a potem Mały. Gdy zabieram samego Bastera na spacer (codziennie) to Mały dostaje miche pełną swojego Pedigree. gdy wracam zastaje resztki ktore za chwile beda zjedzone przez Basterka. Norm karmy mieszane sa razem
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Diana S 22 gru 2008, o 18:02

Chita napisał(a):dzieks za mądre rady. dzisiaj bylam w zoologicznym. mialam w planie wiecej tych sklepow zoologicznych ale nagle musialam wrocic pilnie do domu (RODZICE :evil: :x ) :? . zdazylam zobaczyc tyle ze jest mnostwo rodzajow ROYAL i troche PURINY. byly tylko orginalne paczki. na wage byly tylko tzw badziewie i jakies dwie lub trzy nie znane mi firmy ktorych nazw nie pamietam. jutro ide tam jeszcze raz zeby zobaczyc te nazwy i poszperac w necie na temat tych firm. na forum oczywiscie tez sie podziele :wink:


Nie kupuj karmy suchej w sklepach zoologicznych, bo są b. drogie. Tą samą karmę ze sklepu internetowego zakupisz dużo taniej.

Chita napisał(a):leonberg napisal zebym lepsza karme dawala Małemu i ze Baster może żyć na średniej. Problem u mnie jest taki ze psy jedzą z tej samej michy. najpierw je Baster(Mały czeka czasem nawet 20min bo Baster lubi jeść bbbaaaaaaaarrrdzo powoli) a potem Mały. Gdy zabieram samego Bastera na spacer (codziennie) to Mały dostaje miche pełną swojego Pedigree. gdy wracam zastaje resztki ktore za chwile beda zjedzone przez Basterka. Norm karmy mieszane sa razem


Sorry, ale jak możesz pozwalac, by dwa różne psy, w różnym wieku i różnej wielkości jadły tą samą karmę suchą :?: z jednej miski :?:

To tak jakbym ja swojemu szczeniakowi, który ma 9 miesięcy pozwalała jeść karmę dla psa dorosłego.

Jeżeli decydujesz się na karmę suchą, psy nie mogą jeść tej samej. Tym bardziej, ze masz psy w różnym wieku i różnej wielkości.

Jedną karmę kupujesz dla rasy średniej, drugą dla rasy małej.

Zapotrzebowanie psa rasy dużej jest inne od małej.

moje trzy suki mają trzy inne, różne karmy.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Chita 23 gru 2008, o 09:28

strach pomyslec co bym zrobila gdybym nie trafila na to forum. moje psy mialy mieszane karmy DARLING i PEDIGREE JUNIOR w jednej misce bo inaczej jeden drugiemu podkradał. efekt byl taki ze i tak i tak karma byla zjedzona. kiedy jest jedna miska je Baster a potem Mały. każdy je mniej wiecej tyle samokarmy jednej i drugiej. jak byly dwie michy przez dwa karmienia to psy sie miskami zamienialy. jegbym karmila je osobno to nie wiem czy to by sie dobrze skonczylo. Baster zawsze uważa ze jest najwazniejszy i ze zaden pies ani suka nie moze czegos jesc jesli on nie je lepszych kaskow. podobnie z patykami. wszystkie sa jego itd. Baster jest smiertelnie zazdrosny kiedy glaszcze Małego i jego jednczesnie. chcialby zeby dwie rece byly tylko dla niego i dlatego tak sie przytula ze dla Małego nie ma juz miejsca. a jak Mały jest natarczywy to odrazu lekko warczy. Mały zna ten dzwiek i wie ze ma przerwac dane zachowanie. strach pomyslec co by bylo gdyby jadl Mały a Baster musialby byc w innym pomieszczeniu. Przy jedzeniu Mały zawsze musi ustepowac Basterowi. wiem ze jesli zaczne wywyzszac Małego może dojsc do tragedii. znam bardzo dobrze charakter i mozliwosci mojego Bastera. Wszystko jest dobrze puki psy sa Basterowi podporzadkowane. jek jest inaczej to wole juz nie mowic ani pisac. Nie chce zeby Baster sie gryzl (gryzie sie bardzo porzadnie z kotami i psami nawet wiekrzymi od niego!). dla Bastera nie ma czegos takiego jak podpozadkowanie. podporzadkowany jest tylko dwom psom. sa to dwa ogromne malamuty ale to juz zupelnie inna historia. chodzi mi o to ze znam swojego psa i jego mozliwosci. gdy jedza razem to albo wymieniaja sie co chwile miskami albo jedza po koleui z jednej.
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez leonberg 23 gru 2008, o 10:23

opisałas normalne zachowanie dorosłego psa w stosunku do szczeniora. starszy sobie małego podporzadkował i nim rzadzi. to pies dominujacy, je pierwszy a podporzadkowany dostaje resztki. dobrze ze nie wtracasz sie i nie probujesz tego zmieniac lecz jesli jestes przewodnikiem tego stada to najpierwy ty jesz z miski starszego ( udajesz tak by widział ) i podajesz mu jego karme w odmierzonej ilosci. jak skonczy podajesz druga miske z jego karma małemu ktory do tej pory czekał. wszystko zgodnie z hierarchia ktora same ustaliły. mozesz próbowac zrobic to tak by starszy myslał ze młody je resztki po nim.
młody psiak musi jesc karme dostosowana dla niego. inny skład maja karmy dla dorosłych psów inny dla szczenorów. nie powinnas mieszac.
w necie kupisz taniej karme niz w sklepie zoologicznym ( przynajmniej tak jest w sklepach ktore znam ) a kupujac wieksze opakowania jest najtaniej.
szczeniora waz systematycznie i macaj mu boczki :-D ma przybierac na wadze lecz ma nie byc przekarmiany i zapasiony. dawki na opakowaniu sa iloscia przyblizona a kazdy psiak je troszke inaczej wiec nalezy kontrolowac rozwój.

Obrazek
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Chita 23 gru 2008, o 15:43

Małego już nie mam :cry: . proszę o nie drążenie tematu. Chciałabym prosic o rady tylko co do karmy dla Basterka.

wiem że Baster zachowywal sie poprostu jak normalny pies w stosunku do szczeniaczka
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints