Karma dla psa.

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Re: Karma dla psa.

Postprzez violaa 2 wrz 2009, o 01:03

Sebo.....masz konkretne życzenie, zatem zapraszamy do redakcyjnej współpracy. Chętnie dowiem się co udało Ci się sklasyfikować:)
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...
[*Obrazek]
Avatar użytkownika
violaa
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 395
Dołączył(a): 17 lip 2008, o 20:38
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Imię psa: Figa i Alma[*]
Rasa psa: spanielki

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez sonica 3 wrz 2009, o 19:58

Ja karmie moje psiaki, mięsem kurczaka(porcja rosołowa) lub czasem coś z hurtowni innego, jak się trafi :wink:
Do tego ryż i warzywa np: marchewka.
Mój bloog o gryzoniach
http://info-grozonie.bloog.pl/
Avatar użytkownika
sonica
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 109
Dołączył(a): 25 sty 2009, o 11:17
Imię psa: beza,czoki,sunia,misiek i ciapek
Rasa psa: kundelki i mix podhalana z owczarkiem niemieckim

Re: Karma dla psa.

Postprzez takasobieja niezalogowana 13 wrz 2009, o 10:05

KUpiłam własnie SHakirze Bosha Adult Lamb&Rice, mam nadzieje, że nie będzie najgorsza... :/ :)
takasobieja niezalogowana
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez Miszmasz 10 paź 2009, o 06:09

Witam
Mój pies dostaje gotowane jedzenie najczęściej mięso z ryżem , makaronem , od czasu do czasu z kaszą z dodatkami warzyw . Mam też w pogotowiu suchą karmę dostaje małą porcje jako drugi posiłek lub gdy nie mam czasu na gotowanie ,stosuje najtańsze karmy w małych 3 KG opakowaniach często zmieniam markę żeby się pieskowi nie znudziło . Czasami też dostaje jajka które bardzo lubi :).

Z ciekawostek które może was zainteresują pracowałem przypadkowo - gdy jeszcze było w kraju większe bezrobocie w firmie produkcyjnej robiącej karmy dla psow i kotow . Powiem tyle że nieciekawie to wyglądało , wszędzie smród starego mięsa . Składnikiem mięsnym karmy były głowy kaczek w całości zmielone na miazgę , do tego dodawano kaszę i warzywa . Puszki z tym samym syfem były oklejane zarowno jako karmy drobiowe i wołowe zmieniane były tylko etykietki . Firma trochę mniej znana ale mająca swoją pozycje na rynku , nie wiem jak u innych ale moim zdaniem niema się co czarować karmy robione są z najgorszego odpadu który nigdzie indziej się już nie sprzeda .

Pozdrawiam
Miszmasz
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez mArGoSiA 10 paź 2009, o 19:05

Miszmasz napisał(a):Witam
najtańsze karmy w małych 3 KG opakowaniach często zmieniam markę żeby się pieskowi nie znudziło .

Częsta zmiana karmy nie jest zalecana bo może spowodować problemy żołądkowe. Jakiej firmy dostaje suche?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Karma dla psa.

Postprzez ValdeQ 12 paź 2009, o 09:51

Miszmasz napisał(a):Puszki z tym samym syfem były oklejane zarowno jako karmy drobiowe i wołowe zmieniane były tylko etykietki . Firma trochę mniej znana ale mająca swoją pozycje na rynku

Nie zaryzykujesz wymienienia nazwy?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Karma dla psa.

Postprzez takasobieja 12 paź 2009, o 16:49

Hmm Waldku, w cytacie podales tekst kolegi :P a wyswietla ze moj ;> Nie wazne, w kazdym razie... racja, moze podasz nazwe?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Re: Karma dla psa.

Postprzez ValdeQ 12 paź 2009, o 17:19

Rzeczywiście. Tajemnicza sprawa, bo przecież nick w cytacie sam się wpisuje... Ale poprawiłem.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Karma dla psa.

Postprzez Utha 14 paź 2009, o 18:52

Ja od początku kupuje Fimin . jest to karma która jest stosunko niedroga i dobrej jakości. Jesli niema jej w sklepie to zawsze mozna kupic na necie.Ja kupuje na allegro
[cyk]
Utha
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez Kowalski 31 paź 2009, o 16:39

A co sadzicie o karmie ProFormance?

Ponoc nie zawiera zadnych konserwantow w porownaniu do wiekszosci. Jest przebadana itp. Cena wychodzi 9.5/kg

Purina Pro Plan i Nutro Choice troszke ponad 10/kg, a Nutra Nuggets 8.6/kg

Wiec cena ProFormance jest dosyc atrakcyjna.

Jaka jest roznica miedzy maczka miesna a miesem? Tzn. co jest lepsze dla pieska?


Pozdrawiam
Kowalski
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez Gość 12 lis 2009, o 14:06

Mówicie, że Pedigree czy Chappi to syf. Ale pomyślcie o tych bezdomnych pieskach lub pieskach ze schroniska. Wiecie ile by takie pieski dały, aby zjeść Pedigree ? Bo wiadomo, że piesek nie pójdzie sobie do sklepu i nie powie : Dzień dobry, po proszę np. Eukanube, prawda?
Czepiacie się innych, że dają psom jakieś najtańsze karmy. Przecież jeśli ktoś wziął psa ze schroniska lub przygarnął pieska-przybłęde, ale nie ma za dużo pieniędzy na drogie karmy, to znaczy, że jest gorszy? Dla takiego pieska liczy się chyba miłość, jaką go właściciel obnarzył, a nie jaką karmą? ...
Gość
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez ValdeQ 12 lis 2009, o 15:05

Masz rację. Jeżeli właściciela stać tylko na karmę z supermarketu, to nie jest to żaden wstyd ani ujma. Jeżeli jednak pies ma z tego powodu problemy zdrowotne, to polecałbym zmianę karmy albo przejście na gotowane jedzenie względnie dietę BARF. NB to samo dotyczy karmy klasy premium.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Karma dla psa.

Postprzez Nero_2008 15 lis 2009, o 19:41

Ja karmiłam przez 4 m-ce psa RC Medium veterynary junior a potem jeszcze przez 2 RC Medium veterynary adult. Z karmy byłam zadowolona, wszystko ok, tylko mu sie trochę smak znudził i weterynarz zalecil zmianę karmy. Właśnie przechodzimy na Acanę
Dobrze patrzy się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Nero_2008
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 sie 2009, o 19:20
Imię psa: Nero
Rasa psa: Karelski pies na niedźwiedzie z pittbullem

Re: Karma dla psa.

Postprzez gggg 9 gru 2009, o 19:48

ja daje mojemu piskowi karme ARO bo jest tania może i nie dokońca chce ją jeść ale mi smakuje. próbowałam troche aby sprawdzić czy jest dobra.
gggg
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez cleanthe 16 sty 2010, o 16:00

Witam,
Odkąd mam psa (2 letnia suczka w typie Syberian Husky) tyle się naczytałam o karmieniu psów, że po prostu już kompletnie nie wiem, co właściwie jest najzdrowsze. Im więcej czytam, tym mam wrażenie, że mniej wiem i tym bardziej nie mogę się zdecydować, jak pieska karmić. A naprawdę spędziłam wiele godzin na czytaniu o tym :wink:
Jest z nami odkąd skończyła 2 miesiące i prawie od początku karmimy ją gotowanym mięsem (kurczak, wołowina, serca, żołądki) z ryżem i warzywami na zmianę z suchą karmą RC medium weterynaryjną. od jakiegoś czasu dostaje też puszki Hill's, kiedy nie ma czasu żeby gotować. Zastanawiam się nad zmianą karmy, bo sucha RC nie bardzo jej podchodzi. Puszki Hills'a lubi, ale nie mam zamiaru karmić psa tylko nimi.
Nie ma raczej żadnych problemów zrowotnych, czasami tylko zdarzają się biegunki, ma piękną, błyszczącą, miękką sierść, jest aktywna, lubi biegać i bawić się, jest też na swój sposób "radosna", ostatnio byłam z nią u weterynarza i dowiedziałam się, że wygląda dobrze, nie jest ani za chuda ani za gruba.

No więc zastanawiam się nad zmianą karmy, w końcu padło na Bozitę. Co sądzicie o tej karmie? I wiecie czym różni się karma Bozita od Bozity Robur? ta druga jest droższa, ale jak to się ma do jakośći? No i jak ma się Royal do Bozity? Czytałam, że Royal, tak jak Eukanuba, jest mocno przereklamowany i podobno kiedyś był lepszy niż teraz.
Czy może zamiast Bozity polecacie inną? oczywiście w podobnych granicach cenowych, widziałam wiele pochlebnych opinii na temat karmy Orijen, ale to jak na razie za wysoka półka cenowa :wink:

Poza tym jeszcze jedno pytanie: czy polecacie tego typu karmienie mieszane? tzn. je na zmianę jedzenie gotowane, puszki i suchą karmę. Z jednej strony nie chcę karmić psa tylko suchą karmą, to wydaje mi się takie nienaturalne, z kolei obawiam się, że samo gotowane jedzenie nie dostarczałoby jej wszystkich potrzebnych składników, ale z drugiej strony czy takie mieszanie jest zdrowe? Biegunki jej się zdarzają, ale zwykle są efektem zjedzenia czegoś na spacerze. Nie chcę żeby miała w przyszłośći problemy zdrowotne przez to jak ją teraz karmimy, ale naprawdę dostaję świra jak czytam te wszystkie opinie, gdzie każda jest inna. A że mam obsesję na punkcie mojego pieska, to cały czas się martwię czy jej coś przypadkiem nie zaszkodzi :wink: znajomi się śmieją ze mnie, że jestem przewrażliwiona na punkcie swojego psa... może trochę przesadzam, ale z drugiej strony... znam osoby które karmią psy chappi (chociaż mogliby pozwolić sobie na lepszą karmę) i nie dają sobie wytłumaczyć, że to jest najgorsze świństwo.
cleanthe
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 14:25
Imię psa: Mika

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 41 gości

paw prints