Karma dla psa.

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Re: Karma dla psa.

Postprzez Josera Rybnik 30 maja 2010, o 20:35

U mnie kupując worek 15 kg wychodzi za kilogram nawet 9,45zł, w zależności od tego, która karma. Podam przykładowe ceny:
Family - 142.5 zł, Kids - 146zł, Festival - 151,5zł, Optiness -148zł, SensiPlus -140,5zł, High Energy - 142,5zł, Balance 146,5. Wszystko oczywiście z dostawą gratis. Poza tym prawdopodobnie dorzuce do worka miarkę lub jakiś mały worek - nie wiem jeszcze, bo dostawę będę miał za parę dni. Przywiózłbym próbki, ale do Wrocławia trochę daleko :) Może pocztą spróbuję.
A taniej nigdzie nie znajdziesz, różnice mogą być rzędu kilkudziesięciu groszy. No i zostają jeszcze gratisy.
A mówiąc o purinie sugerowałem się allegro, gdzie ceny pro plan oscylują ok 155zł, z resztą nie chcę nikogo wprowadzać w błąd - każdy może sobie sprawdzić.
Josera Rybnik
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 maja 2010, o 09:06
Imię psa: Homer
Rasa psa: Flat Coated Retriever

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez ofilka 20 lip 2010, o 14:04

@leonberg
Jak miło czytać, że ktoś w końcu ma poprawne skojarzenia z boginią, a nie murzynem ;). Kali ma dwa oblicza, ta krwawa to tańcząca, ale jest jeszcze Kali przedstawiana z czaszkami i jej "alterego" jest traktowane jako opiekunka. Uznałam, że jak na psa obrońcę idealne połączenie ;).

A wracając do karm. Dziś w hurtowni sprzedawczyni mało mnie nie rozszarpała, kiedy chciałam kupić purinę dog chow. Powiedziała mi, ze purina oryginalna była dobra, a kilka lat temu wykupiło ją nestle i jakościowo jest taka sama jak pedigree. Co o tym myślicie?
Kupiłam zatem "na spróbowanie" 15kg "chicopee high premium dla rosnących szczeniąt". Ponoc swietna kanadyjska karma, aczkolwiek sprzedawcy zwykle tak mówią... "Jadł" ktoś z Was? ;)
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca

Re: Karma dla psa.

Postprzez Gaia 26 lip 2010, o 17:31

nie wiedziałam, że purina zmieniła właściciela, zawsze miała ona opinię dobrej karmy, w sumie od jakiegoś czasu już jej nie podaję dla mojego Hakera, ale kiedyś nawet mu smakowała, teraz zamawiam mu taste of the wild, na e-karma.pl 7 kg kosztuje 109 zł, a jest bardzo dobra dla psów z wrażliwym przewodem pokarmowym, mój psiak za nią przepada :)
Gaia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26 lip 2010, o 17:12
Imię psa: Haker
Rasa psa: labrador

Re: Karma dla psa.

Postprzez Asek 27 lip 2010, o 05:21

Witam, czytałam jakieś urywki waszej rozmowy.

Moim zdaniem karma pedigree to najgorsza jakościowo karma dla psów(nie zawiera duzo mięsa <owszem niby jest 30% ale co to tyle?!>, ma pełno chemii i brak jej ważnych dla psiaka składników odżywczych).
Ale to moje własne zdanie którego się trzymam.

Ja natomiast polecam karmę marki Fitmin. Jest to firma czeska. Dobra jakość i smak. Nie ma dużego wyboru ale lepsze to niz nic. Karma nie jest też droga. O ile mi wiadomo za 3kg. mozemy zapłacić coś ok. 35 zł.
Wprawdzie nie jest to karma taka jak Royal czy Eukanuba, ale pupilkowi smakuje i to sie najbardziej liczy.

Ja oczywiście karme sprawdziłam. Mój siedmioletni kundelek, który na karme suchą kręci nosem, Fitmin'a wtroił i jeszczze miche wylizał :D . Tak samo było z Labrador Retriever'em sąsiadów którym się zajmuję pod ich nieobecność.


tutaj jest ta karma (skład na dole w tabelce opinie sprzedającego są pogrupione oraz zielone)http://www.motoallegro.pl/show_item.php?item=1118391219&apv_visits=1 , Maxio wcina Fitmin mini Performance, a Labrador Medium maintenance.

"Fitmin to czeska karma, moim zdaniem lepsza od Puriny i z tego co wiem psy chętnie ją jedzą. Niestety nie mają żadnych karm specjalistycznych, np. nie ma nic z jagnięciną. Za to mają różne odżywki m.in. na stawy, na sierść, na trawienie... " - wypowiedź jednego z uzytkowników forum.



a tutaj wypowiedzi użytkowników dogo na temat karmy pedigree: http://www.dogomania.pl/threads/6128-ho ... -pedigree-!



pozdrawiam :wink:
Asek
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez leonberg 31 lip 2010, o 21:01

Purina ma w ofercie 2 rodzaje karmy:
1. Purina Dog Chow
2. Purina Pro Plan

różnią się przeznaczeniem, jakością oraz oczywiście ceną.
Dog Chow jest przeznaczona do marketów a więc jej jakość jest porównywalna do innych karm oferowanych w tych sklepach i należy jej unikać.
Pro Plan konkuruje z RC, Eukanubą itd, zalicza się do karm premium. jakościowo jest przyzwoita. ma dobry stosunek ceny do jakości.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Karma dla psa.

Postprzez Sissy 2 sie 2010, o 18:10

leonberg napisał(a):Purina ma w ofercie 2 rodzaje karmy:
1. Purina Dog Chow
2. Purina Pro Plan


Purina oferuje bodajże nie dwie,a trzy rodzaje karm. Najniższa półka to Friskies i Darling-i to właśnie one trafiają do marketów.Dog Chow to linia średnia,nie jest to już syf,po prostu mniejsze zło. A z resztą się zgadzam :)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Karma dla psa.

Postprzez leonberg 2 sie 2010, o 18:53

bardzo możliwe, nie zgłębiałem oferty Puriny dokładnie.
Dog Chow często widzę w sklepach zoologicznych i mam wrażenie że w jakiejś sieciówce też ją widziałem.
czasem dla zmiany karmy, by poprawić apetyt psiakom, kupujemy worek Pro Plan. nigdy psiaki nie miały po niej problemów gastrycznych czy z sierścią. wydaje mi się że jest przyzwoita karmą za rozsądna cenę. przynajmniej do tej pory była. ostatnio zauważyłem zmiany w wielkości opakowań oraz cena "wyjściowa" jest dość wysoka chociaż w różnego rodzaju "promocjach" jest nadal atrakcyjna. nie wiem po co producentowi te zmiany? by wydawała się okazją? by uchodziła za dobrą karmę sprzedawana w promocyjnych cenach?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Karma dla psa.

Postprzez Sissy 3 sie 2010, o 13:20

Jeśli mowa już o Purinie...
Jakiś czas temu zmieniliśmy Fidowi karmę. Royal robił się coraz bardziej komercyjny,coraz droższy i...coraz mniej smakował psu. Wybór padł na Acanę. Ściślej mówiąc jest to Acana Adult Small Breed. I wszystko byłoby ok,Fidowi całkiem nieźle smakuje,cena też jest przystępna,a i jakość nie najgorsza. Problem w tym,że kiedy ostatni raz odwiedziłyśmy sklep zoologiczny,wdaliśmy się w rozmowę z panią sprzedawczyni. Otóż twierdzi ona,że Purina Pro Plan jest dużo lepszą karmą niż wspomniana wyżej Acana. Nie widzę potrzeby ponownego zmieniania psu karmy-bo wiadomo,co za dużo to niezdrowo,chciałam jednak wiedzieć,jakie mam możliwości i na czym stoję. Nie kwestionuję jakości Pro Plan,jednak nie mam zaufania do Puriny-bo czego można się spodziewać po firmie produkującej marketówki?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Karma dla psa.

Postprzez Consules 16 sie 2010, o 19:26

No, cóż i ja dorzucę swoje grosze. Od szczeniaka karmię mojego pupila Pedigree - Owczarka Niemieckiego. Nic z nim nie było, bardzo energiczny piesek. Kupkę robił zazwyczaj - 1 dziennie. Po za tym, jedna miseczka mu wystarczała(Heh, oczywiście nie na dzień). Tak się przestraszyłem, że poszedłem do weta - sprawdzić, czy na pewno ok. Wet mówił,że piesio czuję się znakomicie, jak na jego wiek - ma 6 lat i okaz zdrowia :) Myślę,że przesadzacie. Bierze sie to z tego,że troszczycie się o zwierzaki, jak matka o dziecko - co nie jest złe, oczywiście. Ale też dbacie, by nie jadło złego jedzenia, jak to określacie. Może i to Pedigree ma jakąś chemię. Ba, nawet na pewno. Ale, który produkt tego nie ma. Wszystko, jest nafaszerowane chemią, nie oszukujmy się. I bez różnicy, czy to zwierzęce czy nasze jedzenie. Musielibyśmy nic nie jeść, albo też sami wytwarzać pokarm z naturalnych surowców. Po za tym, pies też choruję, jak człowiek i czy ma to związek z karmą? W przypadku biegunki, tak. Ale czy innych chorób? Po prostu, jedne psy są bardziej skłonne do chorób, inne nie. Takie moje zdanie.
Consules
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez Agaara 17 sie 2010, o 10:02

Consules, w takim razie współczuję twojemu psu. I weterynarzowi,że nic nie mówił złego o Pedigree. Nie, bój się - może na razie jest zdrowy. 6 lat - to jeszcze nie jest taki stary. Na starośc mu nerki wysiadną - zobaczysz. Ja kupuję Hills i jestem zadowolona. Jestem pewna, że mój piesek jest zdrowy i szczęśliwy. Jeśli chcesz, truj go tym świństwem. Chcesz,żeby był chory i smutny - proszę bardzo. Dla mnie tacy jak ty są zerem.
Agaara
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez czmtsz 17 sie 2010, o 10:19

Ale ostro Agaara i po co? Facet napisal swoje doswiadczenia z ta karma. Ma wiele racji, czasami sie bardziej przejmujemy tym co nasz psiak je a na sobie oszczedzamy jedzac tanie, chemicznie nafaszerowane, pryskane zarcie. Kiedys jak mialam 2 owczarki niemieckie tez karmilam je pedigree i chapi. Wtedy jeszcze nie odwiedzalam zadnego forum i myslalam, ze ta karma jest jak najbardziej ok. Psiaki poza slepota i dysplazja-co chyba nie pochodzi od karmy jaka byly zywione, a raczej jest to sprawa dziedziczna-byly radosne, pelne energii i wygladaly zdrowo. Ja to tlumacze w ten sposob, ze jest to jedzenie z nizszej polki-jak tesco value, mimo, ze moze gorsze jakosciowo to wiele ludzi takie wlasnie produkty wybiera ze wzgledow finansowych. Nie mozna jednak nikogo za to wyzywac i nikim takim gardzic. Jest to nasz wybor czym psiaka czy siebie karmimy. Oczywiscie rady sa mile widziane, nie oznacza to jednak, ze jesli ktos bedzie robil nie po naszej mysli to nalezy go skreslic jako dobrego czlowieka. I oczywiscie mozna tu polemizowac na temat-jak Cie nie stac na droga karme to nie kupuj psa. Mi aktualnie jest ciezko wiazac koniec z koncem i zyje od pierwszego do pierwszego. Mam mimo tego 2 koty, psa i rybki i nie oddalabym ich za ta 100 funtow miesiecznie wiecej-bo tyle mnie kosztuja (jesli nie zachoruja). Kazdy ma swoje przekonania i nie mozna na sile ich komus lamac. Pozdrawiam
dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Karma dla psa.

Postprzez Consules 17 sie 2010, o 10:39

Dokładnie, czmtsz. Nie chcę tu zaczynać kłótni, którą mogła wywołać wypowiedż Agaary. Ale fakt,że przesadziłaś. Chcę dla psa, jak najlepiej. Nawet chciałem zmienić karmę - ale mało kasy, a po za tym jestem nadal na utrzymaniu rodziców i to oni decydują, jakie karmy. Na pewno na Hills czy Royal Canin - mnie nie stać. Po za tym nie strasz mnie,że mój pies będzie chory - bo to głupie i złośliwe. Nie łudzę się, może zachoruję, może nie. Ale nie mów mi, że na 100% już będzie chory i umrze w cierpieniach, bo je Pedigree. Po za tym odnoszę wrażenie,że jakoś dziwnie - niektórzy, są dumni z tego że karmią psy droższymi karmami. Bo mają więcej kasy i co za tym idzie bardziej dbają o psa? Dla mnie jedzenie to drugorzędna sprawa. Najważniejsze jest serce i troska jaką się wkłada w piesia. Najważniejsza jest psychika psa. Wtedy jest najszczęśliwszy na świecie i to sie czuję :) To,że ktoś nie ma pieniędzy na drogie karmy, to nie znaczy że nie ma prawa do psa! Skąd, w ogóle takie poglądy? Piesek jest szczęśliwy i zdrowy, a to najważniejsze :) Co do ostatniego twojego zdania Agaara - lepiej go nie komentować, bo przeholowałaś równo :?
Consules
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez Agaara 17 sie 2010, o 18:10

Może troche przesadziłam. Ale w takim razie, najstraszniejsze w tym jest to,że zabijasz swego psa, nieświadomy tego. Może i cię nie stać na drogie karmy, ale pies to duży wydatek. Powinnieneś o tym wiedzieć... A teraz pies musi cierpieć przez twoją nieodpowiedzialność. Być może wydaję ci się szczęśliwy, co nie znaczy że w środku tak jest. Nie straszę cie tez chorobami, po prostu mowie prosto w twarz prawde. Nawet ta bolesna. Po za tym twoje tlumaczenia sa zalosne. Nie stac cie na karme - chlopie, ale sa tanie i dobre karmy na rynku. Nie tylko Pedigree. Np. Acana. Ależ oczywiście, ze kazdy ma prawo do psa, niestety nie kazdy na niego zasluguje. Co widac, po tym jak sie nim zajmuje. A karma wbrew pozorom jest najwazniejsza, bo karma wchodzi w "opieke i troskliwosc dla psa". Skoro chcesz dobrze dla psa, kup, dobrą, niedrogą karmę. Jest sporo takich...A jesli rodzicom cos nie pasuje, to lepiej oddaj psa niz masz go truc. Ale masz racje, nie warte zaczynac klotni...
Agaara
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez Wuju_ASR 18 sie 2010, o 08:23

Kłócicie się o karmy, a najlepiej w ogóle bez karm :) My sami żywimy swojego psa i kota(z narzeczoną). A raz w tygodniu dajemu ma karmę - Acania. Tak to psy w tygodniu, czasem chodzą głodne - jak nas nie ma, ale nie narzekają. Przyzwyczaiły się i nie są wybredne. Mój owczarek ma słabość do czekolady, ale dlatego musiałem zabronić kupowania czekolady :) Tak się nauczyły i są szczęśliwe. Jak czytam, o niektórych wybrednych psach to mnie dziwota bierze. Od szczeniaka trzeba uczyć jedzenia danych rzeczy. Kwestia przyzwyczajenia. Tak, jak zresztą u ludzi. Myślę, że robienie samemu to znacznie zdrowsze od wielu karm.
Wuju_ASR
 

Re: Karma dla psa.

Postprzez storte 25 sie 2010, o 12:44

Jako wlasciciel owczarka moge powiedziec ze moja psina jest calkiem zadowolona z Ton Guau Energy. Sprzedawca mowil ze to karma hiszpanska, nadajaca sie dla ras duzych. Tania moze nie jest (ok. 90zl za 20kg) ale pies jest zadowolony.
storte
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 sie 2010, o 12:36

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints