Karma dla psa.

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez cogar 5 wrz 2005, o 10:11

Rozmawiałem z dystrybutorem ACANY, który powiedział mi, że jakiś czas temu mieli taką sytuację, że firma zmieniła dostawcę mączki drobiowej na skutek czego niektóre psy jedzące tą karmę miały przez pewien czas sensacje żołądkowe. Chodzi mi o to, że jeśli coś tak drobnego jak zmiana dostawcy kurczaków - a nie na przykład zmiana gatunku mięsa -może spowodować rozstrój to co jeśli ja gotuję Cogarowi raz wątróbki z indyka, innym razem serce wołowe, a jeszcze innym kurczaka z płuckiem cielęcym. Przecież za każdym razem to inne mięso i inne podroby, a jednak problemów nie ma. W związku z powyższym zastanawiam się gdzie jest w tym rozumowaniu luka?
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Tadi 5 wrz 2005, o 11:03

Cogar ,
Masz super sytuację, że możesz porozmawiać sobie z dystrybutorem karmy i ustalić szczegóły.
Może tajemnica 'zaleceń' producenta tkwi w tym, że każdy z nich stosuje nieco inne proporcje (białko zwierzęce, roślinne (np. soja), ryż, ilość witamin, dodatki - wypełniacze, stabilizatory itd.)?, a TO odbija się natychmiast na sposobie trawienia psiura?
Cenne wskazówki podaje, w tym zagadnieniu, J. Fisher w "Okiem psa".
:o

A teraz trochę o jedzeniu gotowanym.
Wątroba, płuca to podroby.
Serca zaliczają się do pełnowartościowego mięsa, które powinno stanowić, około 25% dziennej dawki żywieniowej dla czworonoga - drugie 25 % to warzywa, a reszta to ryż lub jego substytuty - no, ale to Wszyscy wiedzą. :o
Mhmm ... znowu podpieram sie Fisherem.
:o

Osobiście nie mam żadnych problemów z żywieniem psiaka, ale :D ... to co nie spowoduje większych komplikacji u dorosłego labradora :) , czytaj :wink: - zje wszystko i bez większych problemów wydali - może się nie sprawdzić w przypadku psa mniejszego ... a zwłaszcza szczeniaka.
Zatem wskazana jest ostrożność, stopniowe dawkowanie i obserwowanie reakcji psa, przy wprowadzaniu 'nowego' sposobu karmienia.
Tadi :-)
Tadi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 sie 2005, o 10:28
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gość 12 wrz 2005, o 10:52

Różyczka napisał(a):Ja polecam wszystkim pedigree to karma najlepszej jakości !!!!!!!! :lol:

:shock: o rany - na jakim swiecie ty zyjesz :?: :!: Pedigree to syf, tak samo jak chappi i tym podobne :?
Ja podaje swojej suce Proformance Lamb&Rice i wyglada swietnie, kupki sa normalne, a pies jest pelen energii. Jest to karma super premium, wiec juz z najwyzszej polki.
Gość
 

Postprzez Atena 12 wrz 2005, o 11:07

Tu wyzej to bylam ja :oops:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez bagsiks 12 wrz 2005, o 11:18

widze że mu bedziemy się rozumiec bo tez nie nawidze tych karm
bagsiks
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1 wrz 2005, o 07:31
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Gość 12 wrz 2005, o 11:56

matko pedigre to wcale niejest zła karma i niezapszeczajcie bo wy jestescie jeszcze gówniarze i niemacie doświadczenia (ja jestem weterynarzem dobrego szpitala dla zwierza) i mówe wam ze ta karma jest lepsza od eaukanuby dziwne prawda??? ale tak jest nasz szpital przeprowadził specliastyczne badani i wyszło ze karma pedire jest dobra nie jest najlepsza ale jest dobra a eukanuba jest troszeczke lepsza od pedigre ma duzo hemikali(skomilozusperset)one niezabijaja psa lecz sa niekorzystne na wysportowanie psa pedigre jest karma gorsza ale jest naturalna z naturalnego mięsa marchewki itp. macie słowo weterynarza który wypełnia swój zawód ponad 30 lat wię chyba mam więcej wiedzy niż wy bezobrazy ale niepowiniście wypowiadziać sie na tema tej karmy jak nic niewiecie :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Gość
 

Postprzez Gość 12 wrz 2005, o 11:59

Anonymous napisał(a):
Różyczka napisał(a):Ja polecam wszystkim pedigree to karma najlepszej jakości !!!!!!!! :lol:

:shock: o rany - na jakim swiecie ty zyjesz :?: :!: Pedigree to syf, tak samo jak chappi i tym podobne :?
Ja podaje swojej suce Proformance Lamb&Rice i wyglada swietnie, kupki sa normalne, a pies jest pelen energii. Jest to karma super premium, wiec juz z najwyzszej polki.
i że by mówić na tą karme ,,syf" trzeba coś o niej wiedzieć np przeczytać książke ,,czym karmimy psa"
Gość
 

Postprzez bagsiks 12 wrz 2005, o 12:01

Wiesz nie mamy pewności że jesteś wetem więc wiesz z kąd mamy wiedzieć że sobie tego nie wyssałeś z palca :D
bagsiks
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1 wrz 2005, o 07:31
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez cogar 12 wrz 2005, o 12:02

Anonymous napisał(a):macie słowo weterynarza który wypełnia swój zawód ponad 30 lat wię chyba mam więcej wiedzy niż wy bezobrazy ale niepowiniście wypowiadziać sie na tema tej karmy jak nic niewiecie :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Z całym szacunkiem, ale nie kupuję Twojej bajki. Mogę uwierzyć, że wet nie do końca zna się na swoim zawodzie, ale nie spotkałem jeszcze nikogo po studiach medycznych, lub weterynaryjnych, kto byłby analfabetą.

wię, niepowiniście, wypowiadziać, niewiecie...

BTW. szkoda mi weta, który przez tyle lat "wypełnia swój zawód".
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Atena 12 wrz 2005, o 12:05

Anonymous napisał(a):matko pedigre to wcale niejest zła karma i niezapszeczajcie bo wy jestescie jeszcze gówniarze i niemacie doświadczenia (ja jestem weterynarzem dobrego szpitala dla zwierza) i mówe wam ze ta karma jest lepsza od eaukanuby dziwne prawda???

nie zycze sobie nazywania mnie gowniarzem :evil: skad mozesz wiedzec co ja wiem, a czego nie wiem. Gadka, ze przeprowadzono jakies tam badania, niczego mi nie udowodnisz - podaj konkrety, to moze uwierze...
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez bagsiks 12 wrz 2005, o 12:08

Dokładnie jestem takiego samego zdania jak Atena
bagsiks
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1 wrz 2005, o 07:31
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez cogar 12 wrz 2005, o 12:08

Zastanawia mnie jeszcze jedna drobnostka- co to jest "skomilozusperset".
Wiesz na chemii co nieco się znam, ale przyznam o czymś takim nie słyszałem.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Gość 12 wrz 2005, o 12:12

bo nie jesteście weterynarzami oki ja się nieodzywam i ide
Gość
 

Postprzez Kamcia 12 wrz 2005, o 12:19

coś kręcisz :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 sie 2005, o 10:51
Lokalizacja: z Wrocławia:)

Postprzez cogar 12 wrz 2005, o 12:20

Idź, idź i nie wracaj zanim nie zmądrzejesz skomilozuspersecie.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints