biegunka u 10-dniowych szczeniaków

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

biegunka u 10-dniowych szczeniaków

Postprzez Tasta 18 sty 2009, o 10:14

Witam, w cale nie jest mi do smiechu, moja kruszynka oszczeniła sie i mam teraz 9 szkrabów, które dziś dostały biegunkę, wcześniej robiły normalne kupy a teraz nie wiem co mam zrobić, ide do weterynarza bo sie bardzo boje o ich zdrowie. Maluchy piją tylko mleko suki, a jej daje mięso, karmę dla szczeniąt (suk karmiących) i mleko, ale jego pije bardzo mało. Może szczeniaki się przejadły bo jedzą na okrągło i rosną jak na drożdżach. Pomóżcie!
Tasta
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Sissy 18 sty 2009, o 11:43

Moim zdaniem psy nie powinny pić mleka(nie suki,tylko takiego jak piją ludzie) :wink: Ale idź do weta,lepiej być ostrożnym :)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez mwijatak 18 sty 2009, o 13:36

Według mnie 10 dniowe szczeniaki powinny się żywić tylko mlekiem matki :roll: I weterynarz jest niezbędny :idea:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tasta 18 sty 2009, o 13:46

Szczeniaczki piją tylko i wyłącznie mleko matki.
Tasta
 

Postprzez mwijatak 18 sty 2009, o 13:53

Tasta napisał(a):Szczeniaczki piją tylko i wyłącznie mleko matki.


Aaaa, problem z czytaniem ze zrozumieniem :lol: Przepraszam.

Najlepiej ściągnij weta do domu żeby sprawdził czy to nic poważnego. Przy tak małych szczeniakach odwodnienie to krok do śmierci, więc lepiej dmuchać na zimne.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Roksana789 18 sty 2009, o 14:14

A mama dostaje taką samę karmę ?
Roksana789
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18 sty 2009, o 12:37

Postprzez Sissy 18 sty 2009, o 16:17

Maama szczeniąt dostaje mleko? Bo ja jestem utwierdzona w poglądzie,ze mleko szkodzi psom na dłuższą metę.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Ania_Ś 19 sty 2009, o 15:20

A matka szczeniąt nie ma biegunki :?:
Co je :?:
Moje maluszki miały podobny problem ale udało mi się z nim poradzić za konsultacją weterynarza.
Suka musi przejść na dietę. Ryż i dużo mięsa ( najlepiej indyczego). Możesz dac suce smectę na biegunke do wypicia. Maluszkom możesz również wstrzyknąć troche smecty do pyszczka.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Re: biegunka u 10-dniowych szczeniaków

Postprzez Sissy 19 sty 2009, o 15:40

Ania_Ś napisał(a):A matka szczeniąt nie ma biegunki :?:
Co je :?:


Tasta napisał(a): Maluchy piją tylko mleko suki, a jej daje mięso, karmę dla szczeniąt (suk karmiących) i mleko, ale jego pije bardzo mało.

:wink:
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Jadzia 19 sty 2009, o 19:30

Jeśli suka wcześniej piła mleko i nie miała biegunek, to w porządku. Natomiast, jeśli zaczęłaś jej podawać mleko, teraz, gdy karmi, to jest błąd. Suka powinna dostawać więcej karmy, niż normalnie. Nie tylko więcej, ale i częściej. Najlepiej karmę dla szczeniąt, bo jest bogatsza w witaminy i mikroelementy mineralne, żeby przekazywać je szczeniętom w mleku. A do picia wodę. Dodatkowo możesz suni podawać fosforan wapnia. Przy dużym miocie suka karmiąc szczenięta, traci dużo wapnia i może wystąpić tężyczka poporodowa. Niezły jest fosforan wapnia w granulacie z dodatkiem laktozy i witamin A i D3 z firmy MIKITA. Jest smaczny i psy chętnie go jedzą. Ten sam fosforan potem możesz podawać szczeniętom, w karmie.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Tasta 20 sty 2009, o 11:44

Suka dostaje już 2 dobę u weterynarza antybiotyk (jakiś słabiutki, zeby nie zaszkodzić za bardzo małym) bo ona przed maluchami dostała biegunki. Suka według zaleceń weterynarza jest juz 2 dobę tylko na suchej karmie i wodzie i nic poza tym NIE DOSTAJE. Ale mija już trzecia doba od początku biegunki u maluchów i w ich stanie zdrowia nic sie nie zmieniło, nadal mają biegunkę. Według wet. w biegunce są drobinki nie strawionego pokarmu. Małe mają boleści i strasznie napinają brzuszki. Dwa dni temu zaczęły dostawać środek na wstrzymanie biegunki (tabletki rozpuszczane) a wczoraj jeszcze 0,1 dawki tego samego antybiotyku co matka szczeniąt i dziś rano znów robiły taka samą jak poprzednio kupę.

Nie wiem co robić żeby było dobrze i im nie zaszkodzić! Czekam na jakiekolwiek sugestie!
Tasta
 

Postprzez Tasta 20 sty 2009, o 12:05

Przeczytałam o tej tężyczce poporodowej kilkanaście artykułów, ale moja sunia nie ma głównych obiawów tej choroby, ale na wszelki wypadek zaczne już podawać ten środek z wapniem. Dzięki za pomoc ale proszę o dalsze sugestie, będe je podawać wet. a może coś zaskoczy.
Tasta
 

Postprzez leonberg 20 sty 2009, o 15:30

nalezy jak najszybciej zastapic mleko suki mlekiem dla szczeniat i karmic szczeniorki z butelki. suce mleko sciagac (by nie zatrzymac laktacji) i wysłac próbke na posiew. jesli rozwolnienia winne jest mleko suczki to odstawienie spowoduje poprawe po 1-2 dniach. nad antybiotykiem dla szczeniorów bym sie zastanowił. mecz weta lub go nawet zmien. zreszta nad specyfikami majacymi zatrzymac biegunke tez.
odstawienie szczeniorów umozliwi tez zastosowanie mocniejszych srodków suczce bez obawy o zdrowie maluszków.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints