Będę miała psa, więc czym go karmić?!

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Będę miała psa, więc czym go karmić?!

Postprzez Mela_piecho1996 22 sty 2009, o 23:11

Cześć!
Niedługo będę miała psa, schroniskową psinkę (średniej wielkości, wiek ok. 1-1,5 roku.) więc chciałam się zapytać, które karmy są godne polecenia.
Słyszałam ,że Pedigree jest lepsze od Eukanuby, czy będę mogła karmić tym mojego psa?

http://strony.psy.pl/dobki/artykuly/karmy.htm

Przeczytajcie - o testach karm, właśnie tam piszą, że Pedigree jest lepsza od Eukanuby
Avatar użytkownika
Mela_piecho1996
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 16 sty 2009, o 14:48

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Będę miała psa, więc czym go karmić?!

Postprzez m.m 22 sty 2009, o 23:40

Mela_piecho1996 napisał(a):Pedigree jest lepsza od Eukanuby


Jest odwrotnie.

Polecam temat o karmach: http://www.psiaki.pl/forum/viewtopic.php?t=334
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mela_piecho1996 22 sty 2009, o 23:51

Nie wiem, dlaczego wszyscy tak najeżdżają na Pedigree!
Przecież to normalna powszechna karma, z resztą produkuje ją firma, która wytwarza także RC,. więc nie wiem o co chodzi- oto, że jest popularna i sprzedawana w każdym markecie?
Tata mojej koleżanki jest wetem, i mają sunię, którą karmią Pedigree a ona to kocha, no i jej tata powiedział, że te karmy różnią się minimalnie, bo kiedyśtam przeprowadzono test karm jakiś ważny(europa)
Avatar użytkownika
Mela_piecho1996
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 16 sty 2009, o 14:48

Postprzez m.m 22 sty 2009, o 23:58

Mela_piecho1996 napisał(a):Nie wiem, dlaczego wszyscy tak najeżdżają na Pedigree!
Przecież to normalna powszechna karma, z resztą produkuje ją firma, która wytwarza także RC,. więc nie wiem o co chodzi- oto, że jest popularna i sprzedawana w każdym markecie?
Tata mojej koleżanki jest wetem, i mają sunię, którą karmią Pedigree a ona to kocha, no i jej tata powiedział, że te karmy różnią się minimalnie, bo kiedyśtam przeprowadzono test karm jakiś ważny(europa)


To po jaką cholerę pytasz nas o zdanie :?:
Ostatnio edytowano 23 sty 2009, o 12:40 przez m.m, łącznie edytowano 1 raz
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Sissy 23 sty 2009, o 11:08

Pedigree wytwarza ta sama firma co RC :?: Pierwsze slysze...
Pedigree to karma ktora zawiera ogromna ilosc roznorakich chemikalii,nic dziwnego,ze psom smakuje. Ten miesny podrob zawiera 4% miesa.
Pamietaj,ze pies nie powie ci,co chce zjesc. Siebie mozesz szprycowac chemia,ale przyjaciolom tego sie nie robi :roll:
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez m.m 23 sty 2009, o 12:32

Sissy napisał(a):Pedigree wytwarza ta sama firma co RC :?: Pierwsze slysze...


Dokładnie. Te karmy są produkowane przez dwie różne firmy! Pedigree produkuje Mars Polska sp. z o.o, która produkuje też słodycze (mars, snickers, twix, dove, m&m's itd.), dania UNCLE BEN'S i DOLMIO oraz karmy i żwirek dla kotów, ale nie karmę RC.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mela_piecho1996 23 sty 2009, o 14:48

No to w takim razie chciałam wszystkich przeprosić... :oops:
Gdzieś czytałam na tym forum, że w 2007 roku w polsce miała powstać wytwórnia(bo nie wiem jak to nazwać) RC, i ktoś powiedział,że karma ma być produkowana przez firme która produkuje pedigree( no i kiedy ja się wreszcie nauczę, żeby wszystko co usłyszę nie brać na serio? ) , więc połączyłam te fakty jak widać- niesłusznie, więc jeszcze raz wszystkich przepraszam :oops:
W takim razie co byłoby lepsze do karmienia pieska 1,5 roku, średni mieszanieć- RC czy Purina( owszem purina ale dog chow czy ta druga?)?
Avatar użytkownika
Mela_piecho1996
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 16 sty 2009, o 14:48

Postprzez Sissy 23 sty 2009, o 14:57

Są dużo lepsze karmy niż te które podałaś,aczkolwiek Royal nie jest złą karmą,powiedziałabym nawet,że dobrą. Purina produkuje również marketowee syfy(frolic bodajże). Ja z tych dwóch polecam royal. Zdrowa, ,,mięsna'' karma.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Mela_piecho1996 23 sty 2009, o 15:20

Dzięki, zaraz poszperam w internecie, gdzie można kupić taniej taką karmę, ale i tak kupienie pedigree będzie nie uniknione, bo chyba jak mu gwałtownie zmienię karmę, to może mieć problemy żołądkowe, prawda?(bo wiecie, w schronisku psy nie mają nic do wyboru, one zyją właśnie na pedigree, a jak mu gwałtownie zmienię karmę na lepszą, to chyba mogą być problemy żoładkowe?)
Sissy jaką więc polecasz karmę?
I jeszcze pytanie: Czy mogę psiakowi w np. każdą sobotę dawać domowe jedzenie(specjalnie gotowane, bez przypraw( reszta dni to karma sucha, ew. z dodatkiem makaronu, lub warzywek...)
Avatar użytkownika
Mela_piecho1996
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 16 sty 2009, o 14:48

Postprzez Cavalier 23 sty 2009, o 15:28

Sissy napisał(a):zawiera 4% miesa.

To nawet nie jest 4% mięsa, to zmielone pazury, zęby, sierść, etc.



Mela_piecho1996 napisał(a):jak mu gwałtownie zmienię karmę na lepszą, to chyba mogą być problemy żoładkowe?

Prawdopodobnie tak. Aczkolwiek ja od razu przeszłabym na lepszą karmę i nie waszerowałabym psa tym świństwem...
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez Sissy 23 sty 2009, o 17:47

Powiem tak-zmień psu karmę jak najszybciej. Na początku możesz troszkę mieszać ,,karmę'' Pedigree z inną,lepszą. Stopniowo dawaj więcej lepszej karmy,a z czasem tylko ją.
Oczywiście,że możesz psu podawać jedzonko gotowane przez siebie. Tylko bez przypraw.
Dobre karmy to brit,acana,bosh,bozita. I royal-karma też dobra.
A tu sklep internetowy z karmą. Wybierz coś. Potem ewentualnie porównaj ceny.
Psy w schronisku są wdzięczne,że mogą jeść cokolwiek. Dla nich,nie ma różnicy,czy dostną pedigree czy np.brita. Ale to tobie powinno zależeć na tym,by Twój pies jadł to,co najlepsze.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Mela_piecho1996 23 sty 2009, o 21:32

Dzięki, ale dzwonili ze schroniska, że pies będzie do odbioru dopiero w czwartek-29 stycznia, bo robią wszystkim psom badania.
A co do karm to chyba się zdecyduje na boscha, bo jak mówicie jest dobry, ale nie posiada wygórowanej ceny- a to wielki plus :D
A może wezmę Brit albo Brit care - ja już się pogubiłam... :D
Na ile wam wystarcz 15-to kilowy worek karmy?
P.S Dzięki, w tym sklepie są niskie ceny... :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
...bo liczy się tylko to co jest w sercu...dobrze patrzy się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...
Avatar użytkownika
Mela_piecho1996
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 16 sty 2009, o 14:48

Postprzez Sissy 27 sty 2009, o 15:53

Brit Care jest hypoalergiczną, wyspecjalizowaną linią produktów super premium, o lekkostrawnych składnikach takich jak jagnięcina, łosoś, ryż i ziemniaki. Staranny dobór składników gwarantuje wysoką przyswajalność karmy, zapobiega reakcjom alergicznym i nietolerancjom pokarmowym. Formuła Brit Care zawiera składniki, które wspomagają organizm i eliminują ryzyko wystąpienia poważnych chorób; ponadto wspomaga rozwój korzystnej mikroflory,chroni serce i układ mięśniowy,utrzymuje zdrowie psychiczne, a także poprawia wygląd sierści. Mięso jagnięce zawiera lepszy profil aminokwasów i jest lepiej przyswajalne dla psa.Łosoś jest źródłem wysoce przyswajalnych białek i zawiera kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6 w optymalnym stosunku. Żywność z łososia ochrania system naczyniowy przed arteriosklerozą. Ziemniaki są wysoce wydajnym źródłem węglowodanów oraz składnikiem hypoalergicznym. Połączenie łososia i ziemniaków jest bardzo skuteczne w zapobieganiu alergicznemu zapaleniu skóry wywołanemu niewłaściwym żywieniem oraz jest wskazane dla psów chorych na cukrzycę.

Ciszę się,że mogłam pomóc. 15 kilowy worek? Zależy od wagi psiaka i jego trybu życia. Jeśli psiak będzie duży,typu bernardyna,to ten worek będzie starczał na miesiąc.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints