Problem!

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Problem!

Postprzez Alisha-Emma 9 kwi 2009, o 13:41

Jak przekonać rodziców, żeby... nie nie chodzi mi o zgodę na psa. Mam problem, ponieważ odkąd wzięłam Zorę ze schroniska zawsze karmiłam ją porządną karmą - Acaną. Było wszystko w porządku... Teraz nagle rodzice uparli się przy zmianie karmy, niestety na gorszą. Twierdzą, że Acana, to tylko "ładne opakowanie" i niewiele się różni od Pedigree. Przez pewien czas próbowałam ją utrzymać z mojego kieszonkowego, lecz rodzice mi zabronili, ponieważ twierdzą, że to zbędne wydawanie pieniędzy. Ich psy zawsze jadły tanie karmy i "ponoć" były w dobrym stanie. Ale ja wiem, jak jest naprawdę. Zora od razu schudła i pogorszyła się jej sierść. Błagam, czy macie jakieś pomysły, jak przekonać rodziców do zmiany zdania? Nie chcę "zniszczyć" sobie psa, choć i tak ma lepiej niż w schronisku... Z góry dziękuję.
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez sabbi 9 kwi 2009, o 14:46

karmy typu Pedigree sa to karmy zawierajace duzo popiolu i malo odzywczych skladnikow, sa energetyczne a nie pozywne, to tak jakby ciebie rodzice karmili czekolada na sniadanie i batonikiem na obiad!

Edit: Acane polecam sweitna karma dla niejadkow :)
sabbi
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 9 kwi 2009, o 12:47
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tęczova 9 kwi 2009, o 16:04

sabbi napisał(a):karmy typu Pedigree sa to karmy zawierajace duzo popiolu i malo odzywczych skladnikow, sa energetyczne a nie pozywne, to tak jakby ciebie rodzice karmili czekolada na sniadanie i batonikiem na obiad!

Edit: Acane polecam sweitna karma dla niejadkow :)

jak Twoja wypowiedź miałaby jej pomóc?
Ona pytała jak przekonać rodziców, a nie że pedigree to świetna karma.
-
Niestety wiem, jak ciężko przekonać staroświeckich rodziców.
Mój tata uważa, że dawniej psy karmiono resztami z obiadu, więc
czemu by teraz też tego nie robić . Jednak zaczęłam opowiadać o mielonych oczach, pazurach i teraz Dejzunia wcina Purinę :)
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez sabbi 9 kwi 2009, o 16:19

no ja nie wiem jak bym to powiedziala rodzicom to bym ich przekonala :D
sabbi
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 9 kwi 2009, o 12:47
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Chita 14 kwi 2009, o 10:21

powiedz ,ze marketowki to 60% odpadkow miesnych takich ,ze sanepid nie dopuscil tego jako zdrowe jedzenie dla ludzi i 40% aromatow zeby pies to jadl. u mnie tata padl i sam zaczol nawet szukac dobrych karm i psiak wcina BENTO CRONEN

powiedz tez ,ze pies ktory zyje na marketowce w wieku 10-12 lat bedzie powaznie chory i u weta wtedy straca ponad 1000zl

powinno podzialac
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Tęczova 14 kwi 2009, o 15:11

Chita napisał(a):powiedz tez ,ze pies ktory zyje na marketowce w wieku 10-12 lat bedzie powaznie chory i u weta wtedy straca ponad 1000zl

powinno podzialac


no nie przesadzaj.
nie każdego stać na jakąś drogą karmę :roll:
i one wcale nie sa jakieś trujące, są napewno lepsze
od pedigree.
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez sabbi 14 kwi 2009, o 16:58

no, ale taka jest prawda. te karmy z samow sa sredniej jakosci. ludzie to sobie kupuja smakolyki a psu kaza jakies scierwo jesc
sabbi
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 9 kwi 2009, o 12:47
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Chita 14 kwi 2009, o 19:05

tu chodzi o powazna sprawe. dziwczyna naprawde ma problem. niestety...

aaaaaaaaaaaaa, jesli rodzice nie chca juz karmic psa czyms dobrym i chca dawac sunce tansze badziewie to moze mysla ,ze mozna psa przeciesz karmic taniej. ja policzylam i mi wyszlo ,ze oszczedzam na BENTO KRONEN. DARLING tygodniowo byl drozszy :twisted: :!: w ciagu tygodnia BENTO KRONEN Baster zjadl ok2-gora3kilo(przy bardziej ruchliwych spacerkach) a DEARLING jadl 6-7kg. policzmy BENTO KRONEN 12.50zl razy trzy to 37.50 miesiecznie bedzie do 100zl DEARLING 150 miesiecznie spokojnie
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Alisha-Emma 15 kwi 2009, o 18:14

No w dodatku twierdzą, że Zora po Acanie jest nadpobudliwa, a to wcale nie prawda, po prostu na mnóstwo energii. Rozmawiałam z nimi o tym, to powiedzieli, że za moją dobrą postawę kupią jej Acanę 15kg, ale to tylko na miesiąc... Mimo wszystko są jakieś postępy :) Jeszcze czekam na jakieś pomysły, ale bardzo dziękuję za poprzednie odpowiedzi :)
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez sabbi 15 kwi 2009, o 21:09

no mi akurat taka acana starcza na miesiac, ale moja psinka juz wiekowa i nie je tyle co maly piesek.
najlepiej znajdz jakas hurtownie to bedzie taniej bo taki 15kg woreczek moze kosztowac ok 160-170zl w sklepie, moze duzej roznicy nie bedzie, ale zawsze cos
sabbi
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 9 kwi 2009, o 12:47
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Alisha-Emma 17 kwi 2009, o 12:29

W moim zaprzyjaźnionym zoologicznym kosztuje 150 zł.
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez Chita 17 kwi 2009, o 18:52

fajnie ,ze sunka pozyje miesiac dluzej :D

PS pomysly mi sie skonczyly
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints