jedzenie onek rok

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

jedzenie onek rok

Postprzez Dasior 13 kwi 2009, o 12:55

mam onka ktory 20 kwietnia skonczy 1 rok. mam go od 6 ms-cy i przez ten caly czas dostaje jedzonko 2 razy dziennie okolo jedzenie w takim pudelku 1000 ml. a jedzenie ma mniejwiecej takie proporcje
35% kaszy
35% ryżu
30% wątróbek
czy dawac mu wiecej tego jedzenia???
wet mi powiedzial ze jest ok i ze pies nie wygląda na to zeby mial malo jedzenia ;)
Dasior
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 mar 2009, o 21:32

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Alisha-Emma 13 kwi 2009, o 19:05

A dajesz mu warzywa? Ja bym zastąpiła tą kaszę warzywami. Mniej więcej powinno to wyglądać tak (ponieważ to młody pies): 40% mięsa (najlepiej sparzonego kurczaka lub wołowiny, ale jak koniecznie chcesz wątróbkę, to może być), 30% ryżu i 30% warzyw (marchewka, buraki, praktycznie wszystkie tylko nie ziemniaki, cebula itp ostre warzywa), uzupełniłabym to jeszcze witaminami i wapniem. W sumie jakiś kilogram takiego pokarmu na cały dzień, czyli najlepiej pól rano i pół wieczorem. Dla urozmaicenia owoce - mój "owczarek" uwielbia jabłka ;)
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez Dasior 13 kwi 2009, o 20:46

ale to 1000ml ma 2x dziennie ;) oprucz tego jedzenia ma jeszcze w drugiej misce suchą karmę purina dog chow puppy ( doradzono mi w sklepie ze ta jest dobra ) ma nasypaną pełną miskę tej suchej karmy i nie zawsze jest zjedzona... podejzewam ze gdy mu nie starcza tamta, podjada sobie tamtej. uwazam ze to dobre rozwiazanie bo pies sie nia nie opycha bo nie zawsze jest zjedzona... co o tym myslicie??? zapomnialem dodac ze oprócz watrobki jeszcze mielone mieso jest w tej mieszance. I nasuwa sie moje 2 pytanie. Czy dawac mu jeszcze witaminy przeciwko krzywicy???bo takie tabletki na siersc dostaje caly czas ale od 2 tygodni zaniedbalem dawanie mu witamin przeciw krzywicy. Dawac mu jeszcze te przeciw krzywicy??? niektórzy mowia ze juz nie rosnie i ze nie trzeba ;) ale wole sie Was poradzic
Dasior
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 mar 2009, o 21:32

Postprzez leonberg 14 kwi 2009, o 08:22

http://www.vetopedia.pl/article57-1-Skret_zoladka.html


Dasior przeczytaj uważnie i jeśli możesz podziel się z nami wrażeniami.

policz ile kosztuje karmienie psa kasza. policz uważnie dodając do składników kilka złotych na gaz i inne ew koszty by obraz był prawdziwy. karmienie purina kosztowało by twojego psa ok 5-6 zł dziennie. ile kosztuje kasza ktora dla jego zdrowia obojętna nie jest?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Dasior 14 kwi 2009, o 19:52

pies je kaszę i purine tez je :/ wywnioskowałęm z tego tekstu, tylko to ze moj pies nie jest tym zagrozony, i uznalem tylko to za poszerzenie moich wiadowmości na temat zagrożen.
Dasior
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 mar 2009, o 21:32

Postprzez leonberg 14 kwi 2009, o 20:35

miałem nadzieje ze wyciągniesz więcej wniosków, np ze podajesz za dużo i bezwartościowego jedzenia psu, przez co rozpychasz jego żołądek i narażasz na skręt.
zamiast psu gotować kasze która prawdopodobnie nie trawi i podawać mu jedzenie w sporej ilości, pozbawione suplementów podawaj purine jeśli już ją masz. dawkowanie dla twojego psa to ok 0,5 kg dziennie ( mam nadzieje ze się nie mylę, bo nie sprawdzałem ) to objętościowo zaledwie ok 40 % tych 2 l. które mu dajesz teraz. dodatkowo wygoda a cenowo nie wyjdzie wiele wiecej niż ta kasza z ryżem i wątróbka.
podziel dzienna dawkę suchej karmy na połowę. zabieraj miskę po 20 min. zdrowy psiak nie da się zagłodzić.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Alisha-Emma 15 kwi 2009, o 18:07

Zgadzam się z leonbergiem. Kasza nie jest psu w niczym potrzebna! To tylko tzw dopełniacz w całym jedzeniu.
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez mrowka456 17 kwi 2009, o 11:43

zreszta psy nie trawia kaszy ;p
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez m.m 17 kwi 2009, o 14:18

mrowka456 napisał(a):zreszta psy nie trawia kaszy ;p


Jakiej?
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mrowka456 17 kwi 2009, o 18:31

gryczanej .. a gryczanej palonej wogole sie nie powinno dawac ... juz lepiej dac ryz i platki owsiane
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez leonberg 17 kwi 2009, o 18:42

akurat kasze gryczana można podawać psu. oprócz niej jeszcze kasze manną. kasze białe nie są zaś trawione przez psa. należy ich unikać w diecie psiaka.
karmienie psa kaszą z ryżem bądź makaronem może prowadzić do niedoborów mikroelementowo-witaminowych, a także do otyłości ze względu na wysoką kaloryczność. podrobów zaś nie należy podawać psu.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez mrowka456 17 kwi 2009, o 19:08

ja tam produkuje wlasne zarelko ;p gotuje np szyje indycza az miesko same odlatuje , wyjmuje kosci i do tego wywaru dodaje warzywka i wlewam gorace do sloikow i robi sie taka galareta i odrazu wekuje sie :) robie w sloikach pol litrowych (jedno dniowa porcja) , wychodzi 12-14 sloiczkow :) dotego codziennie gotuje ryz+platki owsiane . zawsze ma tez w miseczce suche do poskubania :) makarony nie daje bo kilka osob mi mowilo ze porostu rozpycha zoladek i nic niedaje . pozatym Drumla je twarozek i uwielbia surowa marchewke (zrobi za nia wszystko)
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez leonberg 17 kwi 2009, o 20:05

gotowanie pupilowi to chyba każdy przechodził. im więcej jednak człowiek wie o karmieniu psów tym uzmysławia sobie iż nie jest łatwo prawidłowo zbilansować składniki odżywcze. dodatkowo rasy duże maja skłonność do skrętu żołądka a szybki wzrost powoduje iż dla prawidłowego rozwoju kośćca, właściciel musi podawać karmę bogata energetycznie i bogata w suplementy czyli mało a dobrze ;-) . założyciel tematu jeszcze do tego nie doszedł. chciałem by zaczął czytać i samemu doszedł do wniosku iż może za te same pieniądze karmić psa lepiej.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints