Problem z dawkowaniem karmy Bosch Junior Small to Medium

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Problem z dawkowaniem karmy Bosch Junior Small to Medium

Postprzez Gość 25 kwi 2009, o 14:41

Bardzo proszę o pomoc.
Zdecydowałam się na karmienie mojego czteromiesięcznego pieska karmą bosch Junior Small to Medium. Wcześniej stosowałam Purinę, ale dog chow, ale słysząc niepochlebne opinie o tej karmie zdecydowałam się na zmianę.
Mam jednak problem z dawkowaniem Boscha, ponieważ karma została zakupiona w sklepie zoologicznym na wagę, toteż nie dostałam opakowania. Zakupu dokonywał mój mąż, który zapomniał zapytać o wskazaną ilość podawaną psu.
Nie mam możliwości w najbliższym czasie udania się do jakiegokolwiek zoologicznego żeby zapytać. Szukałam w internecie - niestety bez efektów.
Czy jest ktoś kto wie ile karmy suchej bosch Junior Small to Medium powinnam podawać szczeniakowi 4,5 miesiąca, ważącego 7 kg. Jest to mieszaniec. Dodam, że Olek (pies) jest bardzo łakowmy, a ja nie chciałabym ani go przekarmić.

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Anna
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez m.m 25 kwi 2009, o 15:34

Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gość 25 kwi 2009, o 15:51

Bardzo serdecznie dziękuję.
Mam jednak pytanie - ile podawać karmy, jeśli weterynasz stwierdził niedawno, że piesek jest trochę za gruby (powinien schudnąc ok 1 kg). Co prawda pies dużo się rusza, ale czy w takim wypadku podać trochę mniej jedzenia?
Przepraszam, jeśli to pytanie jest oczywiste, ale Olek to mój pierwszy pies (nie licząc tych, które miałam będąc małą dziewczynką) i nie chciałabym zeby miał jakieś problemy zdrowotne szczególnie, że gdy do nas przybył nie był w najlepszej formie - znajoma znalazła porzucone 3 szczeniaczki, z czego tylko jeden przeżył.

Pozdrawiam.
Anna
Gość
 

Postprzez leonberg 25 kwi 2009, o 17:55

pomniejsz dzienną dawkę o 20%. obserwuj psiaka. macaj boczki. zauważysz różnice po ok 2 tyg.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 25 kwi 2009, o 18:47

Dziękuję za o odpowiedź, na pewno zastosuję się do rady.
Gość
 

Re: Problem z dawkowaniem karmy Bosch Junior Small to Medium

Postprzez ? 8 sie 2010, o 12:48

jesli szczeniak jest 1kg 'za gruby' nie powinno sie go odchudzac! jesli zmniejszych dawke-pies schudnie, ale byc moze dojdzie do zaburzen w rozwoju kosci lub innych narzadow w wyniku zbyt malej ilosci witamin lub makro/mikroelementow. Mlodych organizmow sie nie odchudza chyba ze jest to wyrazna nadwaga (np. 5kg) i widac objawy-szybko sie meczy itd. Jesli psiak czuje sie dobrze-nie ma problemu.
?
 


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints