Surowe

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Surowe

Postprzez TLx4ku 8 lip 2009, o 07:39

Heyka

Ostatnio w internecie natknąłem się na surowe mięso jako sposób żywienia psów. (barf). Pisze tam żeby podawać psu surowe kości, mięso, warzywa i owoce. Owoce i warzywa muszą być zmielone aby pies mógł je przetrawić. Kości powinno być ok.60%-80%!!!!! Ogólna ilość pożywienia to ok.2-3% wagi psa w zależności od aktywności...

Czy któryś z forumowiczów karmi tak swojego psiaka? Trochę to inny sposób niż gotowane żarcie albo gotowe karmy ale muszę przyznać że zaintrygował mnie!!

Link do strony na której poczytał o tym sposobie żywienia
http://www.dziech.pnet.pl/barf.htm

Proszę o jakieś "ZA" i "Przeciw"

Pozdrawiam
TLx4ku
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 09:20

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 8 lip 2009, o 13:33

BARF ma opinie "diety cud", która radzi sobie z problemami zdrowotnimi związanymi ze złym przyswajaniem pokarmu lub jego nietolerancją.

Są oczywiście również osoby, które karmią w ten sposób psy zdrowe. Ale pamiętaj, że będziesz mieć 3 razy więcej pracy z przygotowaniem posiłku niż z gotowaniem rosołu i ryżu albo 100 razy więcej niż z żywieniem karmą gotową.

Czy Twoje zainteresowanie wynika ze stanu zdrowia psa, czy tylko z ciekawości?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez TLx4ku 8 lip 2009, o 14:05

Mam owczarka niemieckiego i niestety ma dysplazję...Szukam różnych sposobów żeby mu jakoś pomóc.

Wiesz mój pies jest jeszcze młody (2,5 roku) więc może udałoby mi się go przestawić na inne żarcie. Teraz karmię karmą bentokronen NUTRITIONAL BALANCE, czasami orijenem albo acana. Ogólnie to weterynarz odradza, ale oni też o żywieniu chyba nie wiedzą zbyt dużo.

Nie znalazłem nikogo kto przez dłuższy czas karmił swojego psiaka BARF-em dlatego szukam i czytam to co się nawinie.A że ludzie dużo głupot piszą to trochę ostrożnie podchodzę do takich ciekawostek....

Pozdro
TLx4ku
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 09:20

Postprzez ValdeQ 8 lip 2009, o 14:30

Przestawić Ci się pewnie uda. Czy pomoże? Ja myślę tak: skoro pies ma stwierdzoną dysplazję w tak młodym wieku, to jest to raczej cięższy przypadek. O leczeniu dietą oczywiście nie ma mowy, można rozpatrywać spowolnienie zmian zwyrodnieniowych. Obawiam się, że operacja i tak będzie nieunikniona, a taka czy ina dieta może być pomocna po operacji dla utrzymania psa w dobrej kondycji i odpowiedniej wadze, może również w celu ochrony pozostałych stawów.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez leonberg 8 lip 2009, o 17:04

jest w sprzedaży gotowy barf i to w przyzwoitej cenie. jedyna trudność w karmieniu barfem to posiadanie sporej zamrażarki by nie biegać na zakupy co 2 dni. jeśli mieszkasz na śląsku mogę na pw wysłać namiary dystrybutora.
niestety nie miej złudzeń. czy będziesz karmił w ten czy inny sposób, nie ma to znaczenia dla dysplazji. jest w polsce kilku specjalistów którzy zajmują się tym schorzeniem.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez TLx4ku 8 lip 2009, o 20:58

Powiem tak, leczenie poprzez odżywianie jest coraz popularniejsze wśród ludzi więc czemu psom by miało nie pomóc...? Chyba spróbuje a poza tym za poradą leonberg poszukałem poprzez google.pl informacji o gotowym barfie...A co mi tam raz się żyje :) :) :)


Ok. Jak będziecie mieć jeszcze jakieś info to proszę pisać. Bardzo chętnie poczytam.

Pozdrawiam
TLx4ku
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 09:20


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints