Żywienie Seniora :)

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Żywienie Seniora :)

Postprzez *Elinka* 8 lip 2009, o 20:31

Mam 11-letniego kundelka, niewielki, 12kg waży i prawdę mówiąc nie bardzo wiem, czym i jak go karmić :roll: Latka swoje już ma, więc byle czego podać mu nie można (jak każdemu psu zresztą), choć trzyma się całkiem nieźle. Pomyślałam sobie, że 2 razy dziennie dostanie karmę dla starszych psów (Purina Dog Chow Senior albo Brit dla seniorów, bo wyczytałam na forum, że chyba nie najgorsze :D ) i raz dziennie zwykły, domowy posiłek. Wiem już, że oprócz kaszy gryczanej reszta kasz powoduje dolegliwości żołądkowe i że można podawać ryż/makaron i otręby z węglowodanów, mięsko jakieś delikatne i tegoż mięska najwięcej - chudy kurczak, wołowina no i warzywa - surowe, albo gotowane na parze. Dziś na próbę podałam mu 6 łyżeczek ryżu, mięso z kości wieprzowej (chude było i sporo, mięsa najwięcej, kość wyciągnięta z zupy), tartą surową marchew, a to wszystko zalane łyżeczką oleju rzepakowego (NNKT). Czy to dobrze zbalansowany posiłek? Zajadał, aż mu się uszka trzęsły i miał bardzo dużo energii na spacerze. W ogóle czy to dobry pomysł, żeby podawać psiemu emerytowi takie domowe jedzenie? Prawdę mówiąc jestem w kropce, ale nie miałabym serca podawać mu samą suchą karmę... I jeszcze dwa pytania - czy wątróbka dla psa jest odpowiednia? I czy suchą karmę można zakupić na Allegro, czy trzeba to robić w specjalnych sklepach? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
Obrazek
*Elinka*
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 mar 2009, o 00:34

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Żywienie Seniora :)

Postprzez pauli 15 lip 2009, o 22:57

lepiej karm psiaka albo suchym albo gotowanym, zwłaszcza w tym wieku - łatwiej uniknąć sensacji żołądkowych ;) z mięs lepiej unikaj wieprzowiny - ciężkostrawna i za tłusta. wątróbka jak najbardziej może być - drobiowa - nie za często i lepiej najpierw podaj niewiele i sprawdź czy nie będzie problemów z trawieniem ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Re: Żywienie Seniora :)

Postprzez dariak15 18 lip 2009, o 15:47

Karmę można kupić na allegro. Sama kupuje i jest naprawdę spory wybór ;)
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Re: Żywienie Seniora :)

Postprzez *Elinka* 23 lip 2009, o 22:29

I po dylemacie - na Royal Canin dla Seniorów się wypiął, Brita nie smakuje, Hilton też nie podszedł - całe szczęście, że kupowałam w zoologiku na wagę ;) Bo bym majątek straciła, a tak zamknęłam się w 40zł a i tak wszystko wylądowało u psiaków siostry ;) Nie pozostaje mi nic innego jak gotowanie mu brokułów, makaronu i udek z kurczaka, a potem siekanie wszystkiego :) Całkiem relaksujące :D A piesek zadowolony jak nie wiem ;) Dziękuję Wam za odpowiedzi :)
Obrazek
*Elinka*
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 mar 2009, o 00:34

Re: Żywienie Seniora :)

Postprzez leonberg 24 lip 2009, o 10:47

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
żadna sucha karma mu nie będzie smakowała gdy Pani gotuje kurczaka z brokułami.
wystawiaj miskę z sucha karmą na 20 min i zabieraj. po 3 dniach zje sucha karmę i będzie oblizywał mordkę. :D :D :D w naturze psiaki nie jedzą codziennie i o stałych porach. w rzeczywistości nasze domowe psiaki nigdy naprawdę nie są głodne. stałe karmienie powoduje że potrzeba troszkę czasu by naprawdę zgłodniały ;-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Żywienie Seniora :)

Postprzez *Elinka* 25 lip 2009, o 16:17

leonberg napisał(a): :rotfl: :rotfl: :rotfl:
żadna sucha karma mu nie będzie smakowała gdy Pani gotuje kurczaka z brokułami.

Zgodzę się z Tobą - ale jeżeli karma przez prawie 2 tygodnie stoi nietknięta, a pies podchodzi do każdego z domowników i żebrze, innego wyjścia nie było ;) W rezultacie miał 3 miseczki z różnymi karmami, o których pisałam wyżej - żadnej nie chciał. Podkarmiałam go jogurtem i innymi nieszkodliwymi rzeczami z nadzieją, że się przełamie. Bez skutku... Widocznie nie każdy pies jest stworzony do karmy ;) A gotować mu specjalnie nie gotuję - wyciągam mięsiwo z zupy, którą gotowałam na obiad i obieram ;) Gotuję trochę makaronu, na garnek stawiam sitko i gotuję jakieś warzywo na parze, wszystko byle jak rozdrabniam (czasem podlewam olejem) i do michy - on się najada, ja mam mało roboty i wiem co je ;)

A jeżeli chodzi o Twoją metodę - być może skuteczna, ale ja już się przyzwyczaiłam do przygotowywania mu posiłków. Gotuję dla rodziny, zrobię jeść i jemu. I uwielbiam patrzeć, jak wylizuje z zacięciem swoją miskę :D
Obrazek
*Elinka*
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 mar 2009, o 00:34

Re: Żywienie Seniora :)

Postprzez leonberg 27 lip 2009, o 10:13

droga *Elinko* kochasz swojego psa i widać że chcesz dla niego jak najlepiej wiec wybacz mi za to co piszę.
nie ma możliwości by twój psiak zjadł kiedykolwiek sucha karmę ;-) rozpieściłaś go do granic możliwości :-D
on nie zgłodniał i nawet gdybyś postawiła przed nim 10 misek z różnymi karmami to żadna nie będzie mu smakowała jeśli może wyżebrać coś ze stołu domowników i dostaje mięsko z warzywami. podejrzewam też że doprawiasz jedzonko by było smaczniejsze :-D
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Żywienie Seniora :)

Postprzez *Elinka* 30 lip 2009, o 20:52

No dobra, przyznaję - jest rozpuszczony pod tym względem do granic :roll: Nawet jak chudziutka, zrobiona własnoręcznie przez mojego Tatę kiełbaska jest za grubo pokrojona to jej nie tknie. Mea culpa. Doprawiać nie doprawiam, sól szkodzi na nerki i tym podobne :D Ale nawet niesolone mięsko z warzywami i makaronem jest tak pyszne, że nawet człowiek by nie pogardził :roll: Jeszcze takie samo bielutkie, absolutnie nic tłustego, żadnej skóry... Głupia chyba jestem :D
Obrazek
*Elinka*
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 mar 2009, o 00:34

Re: Żywienie Seniora :)

Postprzez leonberg 31 lip 2009, o 10:17

nie jesteś głupia tylko kochasz swojego psiaka a dla kochanej istotki nawet gotowanie nie jest męczące :D pomęcz weta czy dokładać do jedzonka suplementy i jakie.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Żywienie Seniora :)

Postprzez *Elinka* 17 sie 2009, o 16:51

No bo to jest mój maleńki dziadunio ;) Staruszek już, dlatego mu gotuję. A o suplementach nie pomyślałam - dobry pomysł, podpytam weta :)
Obrazek
*Elinka*
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 19 mar 2009, o 00:34

Re: Żywienie Seniora :)

Postprzez mery1998 25 paź 2021, o 07:27

Co sądzicie o gotowaniu w domu i jak często sami gotujecie? Polecam Wam stronę http://olejzycia.pl/losos-norweski-jak- ... j-jakosci/ , na której znajdziecie wiele interesujących informacji odnośnie przygotowania łososia. Jest to niezwykle smaczna i przede wszystkim zdrowa ryba.
mery1998
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 909
Dołączył(a): 12 mar 2019, o 22:00

Re: Żywienie Seniora :)

Postprzez spike 8 lis 2021, o 22:34

Jeśli u psa pojawił się z wiekiem reumatyzm, to na początek dobrze udać się do weterynarza https://zwierzetaimy.pl/reumatyzm-u-psa/ Powinien dobrać odpowiednie suplementy dla zwierzaka.
spike
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 lut 2021, o 23:57
Imię psa: kajtek

Re: Żywienie Seniora :)

Postprzez payok 3 lut 2023, o 06:59

W takim razie ja też mam pytanie, ale w kwestiach takich jak https://seniorpol24.com/ czyli interesuje mnie opieka dla seniora. Niestety babcia jest w podeszłym wieku, a ja nie jestem w stanie cały czas być i się opiekować, dlatego szukam alternatywy. Wiadomo trochę strach jest, ale to chyba solidni ludzie którzy przykładają się do swojej pracy?
payok
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 351
Dołączył(a): 25 wrz 2021, o 14:09


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints