Czy ta karma jest odpowiednia?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Czy ta karma jest odpowiednia?

Postprzez Lena16 22 lip 2009, o 08:00

Mam 3 letnią suczkę rasy border collie, od pewnego czasu karmimy ją karmą Purina Dog Chow, poczytałam co nie co o niej i widze że nie jest ona dobrą karmą, czy to prawda? Jeśli tak, to czy odpowiednią karmą jest np. eukanuba?
Lena16
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Czy ta karma jest odpowiednia?

Postprzez ValdeQ 22 lip 2009, o 10:18

Dog Chow to karma średniej klasy. Jeżeli pies jest zdrowy i nie objawia żadnych nieprawidłowości związanych z żywieniem, a karmę zjada z chęcią to nie ma bezpośrednich powodów do zmiany karmy.

Oczywiście są karmy wyższej jakości, produkowane z lepszych składników i możesz rozważać zmianę podstawowej karmy zakładając, że w dłuższym czasie te lepsze składniki będą miały korzystniejszy wpływ na zdrowie.

Natomiast zawsze przesłanką do zmiany karmy są objawy nietolerancji lub złego przyswajania. Czyli uczulenie, objawy skórne, biegunki, zatwardzenia, kupy luźne lub zbyt twarde, wielkie lub bardzą śmierdzące, bąki.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Czy ta karma jest odpowiednia?

Postprzez Lena16 22 lip 2009, o 10:37

Nic poważnego nie dzieje się od kąt zjada tą karme, jednak zauważyłam że nie je jej z chęcią. Nie wiem czy powinnam się tym sugerować, ponieważ kiedy raz spróbowała Chapi to wylizywała miskę do granic możliwości. Jednak niedługo wyjeżdzamy z nią nad morze na wakacje i myśle że tym razem zamiast kupić Purine weźmiemy na spróbowanie karme lepszej jakości. Zastanawiam się między Royal Canin a Eukanubą
Lena16
 

Re: Czy ta karma jest odpowiednia?

Postprzez ValdeQ 22 lip 2009, o 11:07

Karmy supermarketowe (Chappi) nieszczególnie są polecane przez fachowców.

Co do zmiany karmy z okazji wyjazdu to odradzam. Wprowadzasz dwa czynniki ryzyka jednocześnie. Zmiana powinna mieć miejsce w zwykłych, codziennych warunkach i odbyć się stopniowo. Jeżeli na wyjeździe będziesz mieć problem pokarmowy z psem, to masz zagadkę z jakiego powodu: zmiana karmy czy wody i środowiska? A może infekcja albo choroba wirusowa?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints