PILNE !! prosze o rade.!

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

PILNE !! prosze o rade.!

Postprzez martynuska 23 lip 2009, o 21:33

Moja suczka wczoraj się oszczeniła. Jednak kompletnie nie nadaje się do opieki nad pieskami. Niby na poczatku było wszystko ok ale teraz kladzie sie na nie i przygniata je swoim cięzarem (rasa bernardyn wiec troche wazy). Boję sie o male i chciałabym je wziasc od suki i karmić jakims innym mlekiem ale nie mam pojecia jakim... jesli wiecie to prosze niezwłocznie o pomoc!!! Bo ja wiem ze to jest możliwe ale nie mam pojecia jakie mleko mogloby zastapic mleko suki.
martynuska
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 21:27
Imię psa: Bafi
Rasa psa: Bernardyn

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: PILNE !! prosze o rade.!

Postprzez ValdeQ 23 lip 2009, o 21:53

Jest specjalne mleko zastępcze, przynajmniej dwie firmy produkują: Bogena i Bosch.

Ale w Twoim przypadku to nie ma sensu, skoro suka żyje i ma mleko. Szczenięta powinny być karmione przez nią. Przygniatanie jest dosyć częste u niedoświadczonych matek ale i bardzo niebezpieczne dla szczeniąt. Musisz tego pilnować. Może spać z nimi i sprawdzać co kilkanaście minut? Zadzwoń do doświadczonego hodowcy, który ma tę samą rasę.

[Aha, no i nie chcę Ci prawić komunałów, ale... czy nie należało trochę poczytać o tym zanim szczeniaczki się urodziły? ]
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: PILNE !! prosze o rade.!

Postprzez martynuska 23 lip 2009, o 22:04

Owszem czytałam ale nie miałam pojecia o tym ze moja suczka moze sie tak zachowac. To juz jej drugi poród za pierwszym poszło wszystko gładko wychowała 7 dorodnych szczeniat a teraz nie wiem co się dzieje.
martynuska
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 21:27
Imię psa: Bafi
Rasa psa: Bernardyn

Re: PILNE !! prosze o rade.!

Postprzez martynuska 23 lip 2009, o 22:06

aha i chciałam dodac ze nie mam mozliwosci spania z nimi bo suka nie jest przyzwyczajona do spania w domu. Dlatego nie mam mozliwosci stałego kontrolowania, choc robie to bardzo czesto ale nawet przez pol godziny moge stracic kolejnego szczeniaka.
martynuska
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 21:27
Imię psa: Bafi
Rasa psa: Bernardyn

Re: PILNE !! prosze o rade.!

Postprzez ValdeQ 23 lip 2009, o 22:20

No to może zbij jakiś kojec z desek i umieść go w domu, zabieraj do niego szczenięta na spanie, a dostawiaj do suki na karmienie i toaletę.

To tylko kilka tygodni :lol: Potem już się nie dadzą przygnieść, będą się drzeć i wierzgać :D
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: PILNE !! prosze o rade.!

Postprzez martynuska 23 lip 2009, o 22:30

ok dzieki za rade :wink: :wink:
martynuska
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lip 2009, o 21:27
Imię psa: Bafi
Rasa psa: Bernardyn

Re: PILNE !! prosze o rade.!

Postprzez Dorka ^_^ 7 sie 2010, o 14:09

Nie mogłam znaleźć odpowiedniego tematu... Musze się troszkę pochwalić :P Dzisiaj moja sunia urodziła 5 szczeniąt z czego 1 prawdopodobnie nie przeżył porodu :( Bardzo was proszę o rady związane ze szczeniakami. Jak mam dalej postępować, jak karmić sunie? Itp. Z góry dziękuje za pomoc.
Avatar użytkownika
Dorka ^_^
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 26 cze 2009, o 09:38
Lokalizacja: Wieliczka
Imię psa: Łajka
Rasa psa: kundelek

Re: PILNE !! prosze o rade.!

Postprzez rita 7 sie 2010, o 15:39

Avatar użytkownika
rita
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2010, o 10:12
Lokalizacja: Poznań
Imię psa: Rita
Rasa psa: Beagle


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints