Może Wy nam pomożecie? Odchudzanie...

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Może Wy nam pomożecie? Odchudzanie...

Postprzez koteczek555 26 sie 2009, o 21:05

Mój pierwszy wątek poza powitaniem :)
Moja Saruśka ma 10 lat, problemy z sercem, z wątrobą i nadwagą. Może jest tu jakiś wet, więc napiszę, że bierze Hepatil 2x dziennie 1 tabletka i Fortekor 5mg na dobę. Od wczoraj postanowiliśmy ją przestawić na Purinę Dog Chow Light. Dawka 150g dziennie. Dałam jej rano połowę dziennej dawki. I zaczyna się problem. Sara ma taką manię, że nigdy suchego nie jadła przy misce, tylko wynosi po kilka "chrupków" gdzieś dalej. Te są trochę większe, więc bierze po jednej i nie chce się jej tyłka ruszyć po następne... Wzięłam w garść, wysypałam przed nosem - zjadła. Jednak tą ranną porcję męczyła przez cały dzień. Drugą porcję dosypałam jej do tej pierwszej. Do teraz jest na misce... Zjadła z tego może jakieś 60g... Niby jej to smakuje, ale jednak chyba myśli, że dostanie coś lepszego. Już siadłam obok niej i po jednym jej dawałam, zjadła, ale też nie dużo. Widzę, że jest głodna i nie mam pojęcia co robić. Jak zobaczyłam tą porcję 150g to myślę "o Boże ona będzie głodować", a nawet tej porcji dziś nie zjadła. Hmm strajk? Pomóżcie proszę co robić, żeby zjadała całe dzienne porcje. Niby odchudzanie ok niech je mało, ale przecież głodna chodzić nie może :(
Obrazek
Avatar użytkownika
koteczek555
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 42
Dołączył(a): 26 sie 2009, o 20:31
Imię psa: Sara
Rasa psa: kundelek, w przyszłości również golden retriever

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Może Wy nam pomożecie? Odchudzanie...

Postprzez violaa 26 sie 2009, o 21:11

Kasiu- a co Sara jadła do tej pory?

Ona rzeczywiście czeka na coś "lepszego":) W głód nie wierzę, skoro miska jest pełna. Znaczy liczy na coś po czym tak urósł jej brzusio.
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...
[*Obrazek]
Avatar użytkownika
violaa
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 395
Dołączył(a): 17 lip 2008, o 20:38
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Imię psa: Figa i Alma[*]
Rasa psa: spanielki

Re: Może Wy nam pomożecie? Odchudzanie...

Postprzez koteczek555 26 sie 2009, o 21:19

Do tej pory miała cały czas na misce suchą karmę, chyba pedigree i jakieś jeszcze na wagę dziadek kupował. Do tego gotowane, jakieś mięsko z ryżem, ostatnio zamiast gotowanego saszetki z pedigree, bo nie mogliśmy z dziadkiem dojść do porozumienia czy ryż czy kasza i non stop były o to awantury... Poza tym zawsze coś tam dostała, jakiś plasterek szynki, czy sera, czy jeszcze coś innego. Teraz oprócz tej puriny daję jej raz dziennie jakiś jeden psi przysmaczek typu kurza łapka czy coś takiego. No i tyle surowego mięska co by tabletkę owinąć :) i już nie wiem co z nią zrobić. Jak dziś kolację jadłam to tak patrzyłam, że musiałam ją z pokoju wyrzucić, bo chyba bym uległa. Aha jeszcze miała dostęp do kociej suchej karmy, którą po prostu uwielbiała, chyba bardziej niż swoją, ale już jakiś miesiąc temu daliśmy kocie miski wyżej, żeby nie sięgała
Obrazek
Avatar użytkownika
koteczek555
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 42
Dołączył(a): 26 sie 2009, o 20:31
Imię psa: Sara
Rasa psa: kundelek, w przyszłości również golden retriever

Re: Może Wy nam pomożecie? Odchudzanie...

Postprzez leonberg 26 sie 2009, o 23:47

Psiak zachowuje się całkien normalnie. Musisz ty zmienić swoje nastawienie. Dlaczego myślisz że psinka nie może chodzić głodna? Czy w naturze psiaki jedzą codziennie? Zdrowy pies nie pozwoli się zagłodzić. Jeśli nie jest apatyczny, zachowuje się normalnie i pije wodę to znaczy że tylko grymasi przy misce. Tak naprawdę przez całe swoje życie, nigdy nie zgłodniała :-D
Na początek więcej nie kupuj Puriny Dog Chow. Jeśli Purina to ProPlan.
Nie zostawiaj karmy w misce na cały dzień. Wystawiaj jedzenie rano i wiezorem na 15-20 min. Po tym czasie chowaj miskę i nie dokarmiaj szyneczką. Po 2-3 dniach psina będzie miała apetyt :-D
Jeśli karmisz suchą karmą to zrezygnuj z gotowania. Albo jedno albo drugie.
O marudzeniu przy misce było już na tym i innych forach bardzo dużo. Najaszybciej uzyć opcji: "szukaj"
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Może Wy nam pomożecie? Odchudzanie...

Postprzez koteczek555 27 sie 2009, o 09:59

Dlaczego nie Dog Chow? U nas nie ma Pro Plan, a zamawiać 3kg opakowania przez neta nie opłaca się, chyba nawet nie widziałam jeszcze na necie 3kg. Na 15-20 min? To ona w ten czas nic nie zje. A co myślicie, żeby jej to suche np z jogurtem pomieszać? Może wtedy będzie chętniej jadła?
Obrazek
Avatar użytkownika
koteczek555
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 42
Dołączył(a): 26 sie 2009, o 20:31
Imię psa: Sara
Rasa psa: kundelek, w przyszłości również golden retriever

Re: Może Wy nam pomożecie? Odchudzanie...

Postprzez koteczek555 27 sie 2009, o 11:49

Jaka ta Sara to jest pitka. Dałam jej teraz do tego łyżkę jogurtu. To stoi przy misce i jogurt wylizuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
koteczek555
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 42
Dołączył(a): 26 sie 2009, o 20:31
Imię psa: Sara
Rasa psa: kundelek, w przyszłości również golden retriever

Re: Może Wy nam pomożecie? Odchudzanie...

Postprzez Sissy 27 sie 2009, o 12:03

koteczek555 napisał(a):Jaka ta Sara to jest pitka. Dałam jej teraz do tego łyżkę jogurtu. To stoi przy misce i jogurt wylizuje.

:lol:
Mój Fido też zaczął grymasić-kulek nie zje,ale kurczaka,ryż,marchewkę-o tak. Przestałam go dokarmiać-i jak mu tyłek zgłodnieje do idzie i wcina ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Może Wy nam pomożecie? Odchudzanie...

Postprzez koteczek555 27 sie 2009, o 12:56

No w końcu zaczęła jeść przy misce. Myślicie, że mogę jej cały czas łyżkę jogurtu do tego dodawać?
Obrazek
Avatar użytkownika
koteczek555
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 42
Dołączył(a): 26 sie 2009, o 20:31
Imię psa: Sara
Rasa psa: kundelek, w przyszłości również golden retriever

Re: Może Wy nam pomożecie? Odchudzanie...

Postprzez koteczek555 27 sie 2009, o 17:05

Chyba jednak nie ma to sensu. Za wcześnie się cieszyłam, że zaczęła jeść. Zjadła bardzo mało, prawie nic. I chodzi głodna i tylko patrzy kiedy dostanie coś dobrego. Jutro wyjeżdżam i wracam w pon i założę się, że przez ten czas dostanie coś od dziadka. Nie wiem, chyba raz dziennie dodatkowo dostanie saszetkę pedigree. Kurcze doradźcie coś :(
Obrazek
Avatar użytkownika
koteczek555
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 42
Dołączył(a): 26 sie 2009, o 20:31
Imię psa: Sara
Rasa psa: kundelek, w przyszłości również golden retriever

Re: Może Wy nam pomożecie? Odchudzanie...

Postprzez leonberg 28 sie 2009, o 11:56

chciałaś odchudzić psiaka a dokładasz mu do miski. albo, albo!!! grymasi bo nie jest głodna. gdy zgłodnieje zje bez dodatków. dbasz by psiak schudł czy starasz się by przytył???
jesli nie zje w 20 min to znaczy ze nie jest głodna. nie tucz psa. purina proplan jest karmą duzo lepszą chociaż tego samego producenta.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Może Wy nam pomożecie? Odchudzanie...

Postprzez Kapka 25 paź 2022, o 12:56

A nie pomyślałaś żeby kupić sobie taką bieliznę wyszczuplającą ? Na https://valetta.pl/collections/bielizna-wyszczuplajaca można taką zamówić :) na pewno pomoże dobrać jakąś fajną sukienke i będzie dzięki temu się pięknie układać
Kapka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 lut 2019, o 16:48
Imię psa: Kajtek
Rasa psa: kundel


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

paw prints