Fitmin, Carno - Wa-wa

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Fitmin, Carno - Wa-wa

Postprzez aleksandra. 9 lis 2009, o 18:29

Witam.
Interesuje mnie sucha karma firmy Fitmin i puszki firmy Carno. Czytałam że mają całkiem niezły skład i że smakują psiaką.Czy to prawda? Co sądzicie o tych karmach?
Czy ktoś może zna jakis sklep zoologiczny w warszawie w którym je sprzedają? Można je kupić w internecie ale 15 czy 17 zł za samą przesyłkę to niezbyt kusząca propozycja.xd Najlepiej gdyby sklep gdzieś na Pradze.;p
Z góry dzieki.
Obrazek ObrazekObrazek
aleksandra.
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 10:41

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Fitmin, Carno - Wa-wa

Postprzez ValdeQ 9 lis 2009, o 20:16

Każdy sklep Ci sprowadzi z hurtowni tę karmę jeżeli u nich zamówisz. Możesz pójść do najbliższego skoro to takie ważne.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Fitmin, Carno - Wa-wa

Postprzez aleksandra 10 lis 2009, o 16:52

Nie jest to aż tak ważne. Po prostu się zastanawiałm czy gdzieś nie sprzedają.
Ok, dziękuje.;]

A co sądzicie o tych karmach? Ktos z was je kupuje?
aleksandra
 

Re: Fitmin, Carno - Wa-wa

Postprzez ValdeQ 10 lis 2009, o 21:53

W każdym sklepie sprzedają. Wystarczy pójść i zapytać, jeśli nie ma - zamówić 8)

Ja na przykład mogę też sprzedać, proszę bardzo, zaglądam do ściągawki i oto przykładowy cennik tylko dla forumowiczów:

Fitmin Maxi Junior 15kg za 109 PLN
Fitmin Medium Maintenance 15kg za 102 PLN
Fitmin Mini Maintenance 15kg za 109 PLN

i tak dalej, chcesz - zapytaj o inny rodzaj, inna wagę. Kurier 20 PLN. Łącznie wychodzi nawet nieco taniej niż na Allegro. Ale powtarzam, to cena tylko dla forumowiczów.

Nie karmiłem tą karmą, słyszałem jedynie opinie, że jest warta dokładnie tyle ile kosztuje czyli jest jak wszystkie karmy w cenie 120-150 za duży worek. Czyli dobra. Odpowiednia dla większości psów bez problemów zdrowotnych.
Karm psa (jeżeli jest zdrowy) najlepszą karmą, na którą Cię stać. Nie szukaj "tak samo dobrej ale o połowę tańszej", bo nie istnieje. Wśród dyrektorów sprzedaży jest bardzo niewielu idiotów. Darmowych obiadów nie ma i nie wierz w nie :D
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Bosh i dwa pytanka.

Postprzez aleksandra. 15 lis 2009, o 12:52

A co sądzisz o karmie Bosha? :)

Hmm...I mam jeszcze dwa pytanka. Kiedy należy przestawić się z karmy dla szczeniąt na normalną, dla dorosłych psów? I jak właściwie łączyć suchą karmę z mokrą?
Na karmie przeważnie pisze ile piesek potrzebuje zjeść tej karmy. Ale jeśli łącze karmę suchą z mokrą to muszę dawać tylko po połowie tego co jest napisane? No i szczenieta na początku muszą jeść 4 posiłki dziennie tak? Czyli mam dwa razy dziennie dać mokrą i dwa razy suchą?

Pozdrawiam. :)
Obrazek ObrazekObrazek
aleksandra.
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 10:41

Re: Fitmin, Carno - Wa-wa

Postprzez ValdeQ 15 lis 2009, o 14:28

aleksandra. napisał(a):A co sądzisz o karmie Bosha?

O karmie Bosch sądze to samo, co o tej wcześniejszej. Solidna karma ze średniej półki. Ostatnio staniała, nie wiem czy to chwilowe "promo" ale chyba na stałe, bo obniżka jest na wszystkich rodzajach i wielkościach.

aleksandra. napisał(a):Kiedy należy przestawić się z karmy dla szczeniąt na normalną

Zależy od karmy. Niektórzy producenci segmentują karmy na "starter", "baby", "puppy", "junior" itp. Inni maja tylko wersje dla młodych i dla dorosłych. Najogólniejsza odpowiedź brzmi: w wieku 12 miesięcy, ale może zależeć od karmy (trzeba czytać opis), wielkości psa, a nawet rasy.

aleksandra. napisał(a):I jak właściwie łączyć suchą karmę z mokrą?

Suchą z mokrą = tzw. chrupki z worka i karmę dla psa z puszki? Proste: sypiesz karmę do miski, na to wrzucasz zawartość puszki i już.
Czy może chodziło o suche + gotowane? W takim razie np. suche zalane rosołem na jeden posiłek, mięso i warzywa z tego rosołu + ryż na drugi posiłek. Albo osobno: suche bez dodatków na jeden, ryż z rosołem, mięsem i warzywami na drugi. Sposób "osobno" chyba lepszy.

aleksandra. napisał(a):No i szczenieta na początku muszą jeść 4 posiłki dziennie tak?

Właściwie tak. Duże psy lepiej nawet pięć i stopniowo z wiekiem schodzimy do dwóch dziennie. Często pies sam "pomija" z wiekiem pewne posiłki z czego wynika, że można ich liczbę zmniejszyć.

aleksandra. napisał(a):Czyli mam dwa razy dziennie dać mokrą i dwa razy suchą?

A to już jak wolisz. Pamiętaj tylko, że do przy gotowanym jedzeniu trzeba szczenięciu podawać witaminy i minerały.

aleksandra. napisał(a):Na karmie przeważnie pisze ile piesek potrzebuje zjeść tej karmy. Ale jeśli łącze karmę suchą z mokrą to muszę dawać tylko po połowie tego co jest napisane?

No pewnie, że nie sumujesz. :D Po połowie. Najlepiej obserwuj psa, jego wagę, nie może być gruby, ani wychudzony. Oczywiście ocena tez zależy od rasy, charty są trochę szczuplejsze od molosów :) Za pomocą dawkowania karmy możesz ustawić wagę psa co do deka (tak robiłem przed wystawami).
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Fitmin, Carno - Wa-wa

Postprzez aleksandra. 15 lis 2009, o 15:37

Wielkie dzięki. :D
Obrazek ObrazekObrazek
aleksandra.
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 10:41

Re: Fitmin, Carno - Wa-wa

Postprzez mery1998 9 lis 2022, o 12:35

Z pewnością wielu z Was nie wie jak we właściwy sposób zapakować przesyłkę, aby nie uległa zniszczeniu? Naprawdę wiele osób ma z tym niemały problem, dlatego polecam Wam sprawdzić porady z artykułu na stronie - https://www.gigstudio.pl/folia-babelkowa-czy-kartonowe-pudelko-jak-poprawnie-zapakowac-przesylke/ .
mery1998
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 921
Dołączył(a): 12 mar 2019, o 22:00


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints
cron