Czy Acana jest dobrą karmą?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Czy Acana jest dobrą karmą?

Postprzez Nero_2008 15 lis 2009, o 19:44

Witam,
Chciałabym wiedzieć, czy Acana jest dobrą jakościowo karmą? Na razie mój pies jest na RC ale niezbyt chętnie je i planujemy zmianę karmy.
Co o niej sądzicie? Czy wasze psy chętnie ją jedzą? Rozważam po Acanie Brita i Orjena
Dobrze patrzy się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Nero_2008
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 sie 2009, o 19:20
Imię psa: Nero
Rasa psa: Karelski pies na niedźwiedzie z pittbullem

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Czy Acana jest dobrą karmą?

Postprzez leonberg 16 lis 2009, o 15:44

w jakim celu chcesz zmienić karmę?
co znaczy że je niechętnie?
czy wykluczyłaś problemy zdrowotne? czy psiak pije wodę i nie jest osowiały?
w jakiej jest kondycji? czy nie jest wychudzony bądź przejedzony?
jeśli wszystko z nim w porządku a nie chce jeść to jego problem i tyle. od lat lekarze trąbią iż zdrowszy psiak z lekką niedowagą niż gruby.
wiele psiaków które znam zaczęło przed mc. zajadać z apetytem. spadły temperatury i wyglądało że idzie wczesna zima. psiaki zawsze w tym okresie nabierają apetytu. teraz mamy wyższe temperatury i automatycznie psiaki straciły apetyt. moje potwory też. każda karma kole je w zęby. nie zmuszam je do jedzenia ponieważ wiem iż natura sama to reguluje. zmuszając psa do jedzenia przekupami, dodatkami i zmianą karmy sami psujemy psa. ilości podawane przez producentów są tylko orientacyjne. każdy psiak jest inny, ma rożny temperament. każdy psiak ma róże okresy zapotrzebowania na kalorie.
Acana czy Orjen to dobre karmy ale to jeszcze nie powód by zmieniać karmę którą karmisz tylko dlatego że psiak marudzi.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Czy Acana jest dobrą karmą?

Postprzez Nero_2008 16 lis 2009, o 19:49

Problemy zdrowotne wykluczyliśmy z wetem, kondycja świetna, ale nawet wet powiedział, żeby lepiej zmienić, bo teraz ciągle jest na weterynaryjnej, a jego żołądek nie jest nadwrażliwy. Wczoraj dostał dwie garstki Acany i zjadł, że aż mu się uszy trzęsły... :wink: Raczej zmieniamy.
Poza tym, do tamtej mieliśmy nieco ciężki dostęp a Acanę można w Zoologikach kupić.
Dobrze patrzy się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Nero_2008
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 sie 2009, o 19:20
Imię psa: Nero
Rasa psa: Karelski pies na niedźwiedzie z pittbullem

Re: Czy Acana jest dobrą karmą?

Postprzez leonberg 18 lis 2009, o 21:51

ok. wygoda właściciela też jest ważna.
jestem przeciwnikiem częstego zmieniania karmy. jeśli pies dobrze toleruje karmę, karma jest dobrze dobrana do potrzeb psa, jest w dobrej kondycji i ogólnie widać że karma mu służy, nie widzę potrzeby do jej zmiany. grymaszenie przy jedzeniu mnie nie bardzo wzrusza i uważam że nadgorliwość właściciela może przynieść więcej złego niż dobrego.
dodatkowo zmiana karmy wiąże się z odrobiną ryzyka. każdy pies może reagować inaczej. nawet przy karmach z wysokiej półki występują uczulenia i inne przypadłości których byśmy nigdy się nie spodziewali.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Czy Acana jest dobrą karmą?

Postprzez kresowy 19 sie 2010, o 09:27

Witam! Ja również planuję zmianę karmy z OMNIPRO Small & Medium Breed Puppy na... no właśni na co? przyznaję, że od niedawna mam psa i większość zagadnień z tym związanych jest dla mnie nowością. Wiedzę na temat karm czerpałem z http://tnij.org/hzcn tego artykułu. Możecie mi coś poradzić i dać namiar na jakieś artykuły? Z góry dziękuję
kresowy
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 sie 2010, o 09:02

Re: Czy Acana jest dobrą karmą?

Postprzez mopsia 27 sie 2010, o 10:18

Acana jest jedną z najlepszych karm, najlepszy jast Orijen i Taste of the wild
mopsia
 

Re: Czy Acana jest dobrą karmą?

Postprzez czy na pewno? 14 sty 2011, o 18:11

te karmy maja dobrej jakości składniki jak kilka innych karm.

Ale Acana i Orijen moim zdaniem zawierają zbyt dużo białka... co jest ryzykowne dla nerek psa

Ilość białka jest w nich niepotrzebnie skoncentrowana do poziomu czasami 40% , więcej niż w karmach dla kotów :ojej:

To dla mnie , kłóci się to z ideą , że te karmy są biologicznie odpowiednie, ponieważ biologicznie odpowiedni jest poziom białka, który pies miałby przy zjedzeniu surowego mięsa wynosi 25%

Dlatego ja swojego psa karmię głównie mięsem , suchych kulek używamy tylko gdy musimy i nie przesadzamy z białkiem
czy na pewno?
 


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

paw prints