Biegiem do michy

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Biegiem do michy

Postprzez marines9 7 sty 2010, o 21:49

Witam wszystkich jestem właścicielką 6 miesięcznego kundelka ze schroniska i mam problem , szukałam już dużo w necie ale nie znalazłam jasnej odpowiedzi a mianowicie chodzi o to że mimo tego ile by nie dostał do jedzenia rzuca sie na miske je jak szalony na zabój wręcz zje wszystko co sie rusza wyliże całą podłoge a gdy tylko nikt nie widzi a krzesło jest odsunięte zje wszystko co na stole leży ciasta czekolady ostatnio nawet mandarynki i kiwi .... jak coś wiecie napiszcie ;] może to złe żywienie dostaje 3 razy dziennie.
Avatar użytkownika
marines9
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 sty 2010, o 21:32
Imię psa: Mixer
Rasa psa: Kundelek

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Biegiem do michy

Postprzez ValdeQ 7 sty 2010, o 22:04

To częsty objaw u piesków ze schroniska. Zdarza sie, że w schronisku jest taka konkurencja o jedzenie, że trzeba jeść szybko i dokładnie albo - nic nie zostanie.

Karm normalnie, spróbuj czasem dać jedzenie półpłynne, takiego nie wciągnie na czas. Nie przeszkadzaj mu w jedzeniu, niech będzie spokojny. Zdarza się, ze takie nawyki pozostają do końca życia, ale zdarza się też, że ustępują.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Biegiem do michy

Postprzez Agrestowa 8 sty 2010, o 12:00

a ja radze nauczyc psa czekania, tzn podajesz miche jak sie rzuca, podnosisz ja do góry mówisz siad i poczekaj, kładziesz i tak do znudzenia , jak psu zalezy na jedzeniu to po 15-20 min załapie o co chodzi...jak juz poczeka to postaw miske i odczekaj jakies 3 min na poczatek i wówczas powiedz psu ze moze zjesc.....i czas wydłuzaj
a z kradziezami miałam podobny problem który załatwiłam dosc szybko a mianowicie specjalnie zostawiałam na stole jedzenie przykrywałam je jakimś małym talerzykiem ale tak zeby troche wystawało i pachniao a na talerzyku kładłam metalowa puszke wypełniona monetami, gwozdziami i czym tam popadło...efekt taki ze jak pies chciał ukrasc to musiał ruszyc puszke a ta spadała i hałasowała i suka uciekała...i sie dziwiła bo ani ja nie karciłam ani nikt nic nie mówił i wogole skad ten hałas....po kilku takich akcjach szybko zrezygnowała z kradziezy...stwierdziła ze złe rzeczy sie dzieja jak robi coś czego wie ze jej nie wolno

edit
ja dawałabym posiłki 4 razy dziennie i to bardzo urazmaicone, tylko pamietaj zeby nie mieszac gotowanego z suchym bo to zle wpływa na trawienie i po suchej karmie młody pies moze byc pobudzony bo jest wysokokaloryczna
i mam jeszcze pytanie ile razy robi qpe i czy jest normalna bo moze ma jakies robale

i moze spraw zeby zabieranie jedzenia było nieatrakcyjne tzn kup jej zabawke która sie wypełnia jedzeniem albo wez zwykła butelke, odetnij szyjke, nozyczkami wyrównaj zeby nie była ostra wysmaruj masłem i poprzyklejaj kawałki parówki i wedliny...zabawa na 102 i mega skupienie, no i tez uczy cierpliwosci
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Biegiem do michy

Postprzez ValdeQ 8 sty 2010, o 12:59

Hmm, może jednak im mniej kombinowania z tą miską tym lepiej. Sztuczki z zabieraniem, oddawaniem, czekaniem, można robic z psem, który je normalnie. Taki, który się rzuca na jedzenie jeszcze będzie chciał pożreć wszystko jeszcze szybciej, żeby mu nie zabrali :cool: Niech ma spokój podczas jedzenia i najlepiej niech nikt nawet nie wchodzi do pomieszczenia kiedy je, a już na pewno nikt obcy, zwłaszcza posiadający psa :D
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Biegiem do michy

Postprzez pauli 9 sty 2010, o 15:10

Agrestowa napisał(a):a ja radze nauczyc psa czekania, tzn podajesz miche jak sie rzuca, podnosisz ja do góry mówisz siad i poczekaj, kładziesz i tak do znudzenia , jak psu zalezy na jedzeniu to po 15-20 min załapie o co chodzi...jak juz poczeka to postaw miske i odczekaj jakies 3 min na poczatek i wówczas powiedz psu ze moze zjesc.....i czas wydłuzaj


ja swojego nauczyłam podobnie - po to żeby na mnie nie skakał, kiedy mu niosę miskę. nie widzę jednak "potrzeby", by pies siedział nad pełną miską kilka minut i czekał na pozowlenie. kilka sekund na postawienie michy w spokoju wystarczy :)
mój psiak nie był w schronisku, nigdy nie doświadczył niedostatku pokarmu - a mimo to rzuca się na jedzenie, porcję pochłania w kilka sekund a potem wylizuje jeszcze ścianę podłogę stojak od miski i tak w kółko. niektóre psiaki po prostu mają predyspozycje do takiego łakomstwa i pochłaniania jedzenie - zwłaszcza jeśli to jedzenie gotowane w formie mielonej papki. nad suchym musi się pomęczyć chwilę dłużej.
więc ja bym jedynie poleciła dobrze rozdrobnione jedzenie by nie zaszkodziło psu, który je wciągnie w całości ;) i 3 posiłki w wieku 6 miesięcy to ok, możesz mu dawać częściej mniejsze porcje - ale to i tak pewnie nie zmniejszy apetytu ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Re: Biegiem do michy

Postprzez marines9 14 sty 2010, o 12:08

Dziękuje wszystkim za rady ale mam takie pytanko po jakim czasie szczeniak oducza się robić w domu bo to troche męczące i jak by nie popatrzeć obrzydliwe :D
Avatar użytkownika
marines9
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 sty 2010, o 21:32
Imię psa: Mixer
Rasa psa: Kundelek

Re: Biegiem do michy

Postprzez ValdeQ 14 sty 2010, o 16:31

Skoro ma 6 miesięy, to w zasadzie już powinien umieć. Ale to sprawa osobnicza. Jest sporo wątków o nauce czystości na forum, sprawdź w dziale Wychowanie.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints