puszki/saszetki

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

puszki/saszetki

Postprzez k1980k 9 sty 2010, o 05:40

Witam,

jakimi saszetkami/puszkami karmicie swoje psy?
Chciałabym uniknąć pedigree..
"Kiedy do mnie przychodzisz zmierzchem mój wierny psie
kładę pokorny łeb na twoich miękkich łapach
nozdrza moje wdychają sobaczej wolności zapach
dobrze mi wtedy na świata dwudziestowiecznym dnie"
(B.Drozdowski, "Do psa")
Avatar użytkownika
k1980k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 mar 2009, o 11:29
Imię psa: Madż

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: puszki/saszetki

Postprzez Sissy 9 sty 2010, o 09:52

k1980k napisał(a):Chciałabym uniknąć pedigree..


I bardzo dobrze ;)

k1980k napisał(a):jakimi saszetkami/puszkami karmicie swoje psy?

,,Gran Carno'' Animondy i ,,Rinti''.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: puszki/saszetki

Postprzez Agrestowa 9 sty 2010, o 11:19

hmmm a ja uwazam że wszelaki puszki i saszetki to sama wysokobiałkowa chemia i niestety miesa tam zero- mimo tego co tam pisza....ilosc wszelakich ulepszaczy sprawia ze psy chetnie jedza....uwazam ze lepiej jest ugotowac psu kawałek wolowiny rosołowej albo jakies skrzydło z indyka, troche ryzu, warzywek, lyzka oliwy i troche siemia lnianego i super żarełko...ani moje koty ani psy nie trawia zadnych puszek ani tych tańszych ani tych z bardzo górnej półki....wszyskie jednakowo biegaja rozluznione.....oczywiscie zoładek sie w końcu przyzwyczai i bedzie to trawił ale pytanie czy to zdrowe...to działa tak jak typowe zupki chińskie na ludzi, pobudza kubełki smakowe i rozwala warobe...jesz codziennie zupki chińskie albo jakies pulpety z puszek?? chyba nie?? wiec po co faszerowac psa podobnymi ulepszaczami??
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: puszki/saszetki

Postprzez k1980k 9 sty 2010, o 14:47

Agrestowa napisał(a):hmmm a ja uwazam że wszelaki puszki i saszetki to sama wysokobiałkowa chemia i niestety miesa tam zero- mimo tego co tam pisza....ilosc wszelakich ulepszaczy sprawia ze psy chetnie jedza....uwazam ze lepiej jest ugotowac psu kawałek wolowiny rosołowej albo jakies skrzydło z indyka, troche ryzu, warzywek, lyzka oliwy i troche siemia lnianego i super żarełko...ani moje koty ani psy nie trawia zadnych puszek ani tych tańszych ani tych z bardzo górnej półki....wszyskie jednakowo biegaja rozluznione.....oczywiscie zoładek sie w końcu przyzwyczai i bedzie to trawił ale pytanie czy to zdrowe...to działa tak jak typowe zupki chińskie na ludzi, pobudza kubełki smakowe i rozwala warobe...jesz codziennie zupki chińskie albo jakies pulpety z puszek?? chyba nie?? wiec po co faszerowac psa podobnymi ulepszaczami??


hmm... myślałam, że będzie to miłe i pożywne urozmaicenie posiłku. Dałaś mi do myślenia...
"Kiedy do mnie przychodzisz zmierzchem mój wierny psie
kładę pokorny łeb na twoich miękkich łapach
nozdrza moje wdychają sobaczej wolności zapach
dobrze mi wtedy na świata dwudziestowiecznym dnie"
(B.Drozdowski, "Do psa")
Avatar użytkownika
k1980k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 mar 2009, o 11:29
Imię psa: Madż

Re: puszki/saszetki

Postprzez Atena 9 sty 2010, o 14:47

ja karmię suki suchym, ale od czasu do czasu dostaną puszkę Bozity.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Re: puszki/saszetki

Postprzez Agrestowa 9 sty 2010, o 19:06

Atena napisał(a):ja karmię suki suchym, ale od czasu do czasu dostaną puszkę Bozity.


ja rozumiem dac powiedzmy dwa razy w miesiacu....ale nie na okretke a niestety duzo włascicieli czworonogów idzie na łatwizne i daje codziennie albo prawie codziennie bo przeciez gotowac tego nie trzeba a psu tak smakuje.....
znam tez wielu włascicieli którzy takimi saszetkami zasmaczaja sucha karme....a prościej jest rozpuscic troche masełka albo pomerdac z jakas wedzona pasztetowa czy podgotowana niewielka ilosci watróbki ( oczywiscie o ile pies nie wydala nieprzyjemnych zapachów po podrobach)....
ja jestem za gotowanym jedzeniem i moje psy dostaja jako główny posiłek gotowane miecho....bardziej im słuzy, mam pewność co jedza bo znam skład tego co im daje, i co najwazniejsze wychodzi taniej 15 kg miecha niz 15kg worek suchego zarcia....ja wszelakim urozmaiconym ulepszaczom zdecydowanie mówie nie i wiekszosc hodowców jakich znam nie daje psom saszetek
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: puszki/saszetki

Postprzez Atena 9 sty 2010, o 20:36

Agrestowa, dobrze gadasz :) aczkolwiek ja wolę dać suche niż gotowane, z tego względu, że nie gotuję sobie, więc tym bardziej nie zamierzam gotować psom :lol: wiem, wiem, to kwestia lenistwa, ale cóż :wink: a puszkę świniaki dostają raz na około 2 miesiące, żeby ich nie rozwydrzyć. Choć dzikoświn i tak zeżre wszystko w każdej ilości, ale Tosia przy częstszej porcji puszek wypięłaby się na suche.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Re: puszki/saszetki

Postprzez Karpacz 3 mar 2010, o 12:45

Ja gotować nie mam mam czasu dla pasa. Dostaje suche a co jakiś czas platinum edition. Zawsze sprawdzam składy karm, ta naprawdę nie jest zła. Zamawiam sobie ją przez internet na <spam> razem z suchą i jak przekroczę siedem dych to wysyłają mi wszytko gratis. Saszetek nie kupuję, zwłaszcza pedigree.
Ostatnio edytowano 3 mar 2010, o 13:25 przez ValdeQ, łącznie edytowano 1 raz
Powód: No co Ty, a poniżej 70 to sam(a) sobie liczysz za wysyłkę?
Karpacz
Spammer
Spammer
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 sty 2010, o 13:16
Imię psa: Rex
Rasa psa: owczarek niemiecki


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints