kości drobiu

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

kości drobiu

Postprzez KrzysiekM 15 sty 2010, o 11:51

Na temat żywienia jest wiele mitów i chciałbym dowiedzieć czy jeden z nich jest prawdziwy. Miałem kiedyś małego kundelka, nagle zachorował poważnie i pomimo interwencji weterynarza zmarł. Weterynarz powiedział, że przyczyną śmierci były kości drobiu, które źle pogryzione zamieniają się w ostre drzazgi robiące miazgę z wnętrzności psa i, że psy nie powinny jeść drobiu. Tymczasem na stronie Barf znajduję informację, że drób i kości drobiu to jeden z najlepszych pokarmów dla psa. Komu wierzyć?
KrzysiekM
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 55
Dołączył(a): 1 sty 2010, o 14:25

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: kości drobiu

Postprzez ValdeQ 15 sty 2010, o 13:21

Najbardziej niebezpieczne są długie kości z kurczaka - gotowane. One pękają wzdłuż. W diecie BARF podaje się surowe produkty, kości też. Poza tym posiłki są rozdrobnione w blenderze.

Dieta BARF jest bardzo czasochłonna w przygotowaniu i wymagająca. Dla zdrowego psa nie ma chyba sensu jej stosować. Chyba, że z pobudek ideologicznych lub fanatycznych :D
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: kości drobiu

Postprzez Agrestowa 15 sty 2010, o 14:33

kuraki swirze wraz z kosmi TAk, gotowane kosci kuraka NIE... jak wezmiesz korpus kaczki lub kuraka to jestes w stanie rękoma go połamać bez zadnego problemu, z gotowanym jest juz duzy problem....tak samo ma sie do to do psa...surowe kosci sa potrzebna psom bo zawieraja szpik i kolagen...nie radze dawac psom duzych kawałków skóry z drobiu bo moze sprawic ze pies zwróci to co zjadł
i tak jak wielu ludzi odradza wieprzowine do podawania czworonogom to jak najbardziej mozna-wazne aby była sparzona czy lekko podgotowana, bo o obróbce termicznej wszelkie bakterie umieraja jak równiez pasozyty....druga sprawa ze nie kazdy pies lubi surowizne bo i ile u mnie suka dałaby sie pokroić tak samiec sie brzydzi i ucieka

czy ja wiem czy BARF jest dla fanatyków....moje i psy i koty sa na owej diecie...suche jadaja w niewielkiej ilosci...mam dwa duze psy i jakos specjalnie pracochłonne to nie jest moze kwestia przyzwyczjenia...choc dogi maja znacznie krótszy przewód pokarmowy i narazone sa na skrety wiec to co jest w zoładku długo sie trawi a sucha karma ma to do siebie ze w normalnym układzie zalega bardzo długo, wiec zjedzona rano karma sucha u doga wieczorem nadal bedzie w zoładku...ale to cecha osobnicza
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: kości drobiu

Postprzez leonberg 15 sty 2010, o 16:40

Agrestowa, gotujesz czy karmisz Barfem? Kiedyś pisałaś że gotujesz a to z Barfem nie ma nic wspólnego.
Co do pracochłonności przy Barfie to też mit. Trzeba tylko mieć gdzie i czym przygotować karmę oraz gdzie trzymać przygotowane bądź kupione porcje. Barf ma jedną, jedyna wadę - wyjeżdżając z psem automatycznie serwujemy mu głodówkę, Barfa nie da się zabrać ze sobą na zapas a najczęściej suchego psy już nie chcą jeść.
W Barfie kości kurcząt są drobno zmielone i nie szkodzą w niczym psu.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: kości drobiu

Postprzez Agrestowa 15 sty 2010, o 19:29

suka na Barfie i ogolnie surowiznie, a samiec miecho gotowane, czasem wołowine surowa zje...efekt taki ze suka pulpet na maxa a samiec taki sobie....wiesz z moja suka nie ma problemu jezeli chodzi o suche, bo ona wszystkozerna....suka na surowiznie bo to lubi a poza tym ma dysplazje i zdecydowanie lepiej wpłyneło to na jej kondycje i poprawiło komfort życia....
niestety oba nie reflektuja nabiału weiec to wyłączyłam z ich diety, no i ryb surowych tez nie tykaja, tylko gotowane
teraz suka niestety kosci dostaje mniej ale to ze wzgledu na jej wiek i ubytek w zebie którym głównie gryzła...ale mysle ze za miesiac bedzie juz po leczeniu i wroci do kosci
koty róznie...wołowina, wszelkie podroby i cielecina zawsze surowa, natomiast samo mieso z kuraków preferuja gotowaną (surowego tylko podzubaja i krzycza ze głodne), warzywa tez.....no te jako jedyne jedza ryby surowe i chwała im za to
no i dla wygody dostaja raz na jakis czs chrupki bo bywa tak ze wyjezdzamy na wakacje a nikt z rodziny nie bedzie wariował wiec dostaja czesciej wówczas suche niz jakies miecho

suka z gotowanych to dostaje raz, dwa razy na tydzień tak jak i samiec kurze łapki, ale to bardziej na wzglad galaretki :)

Leonberg, a wiesz moze jak nauczyc psa jesc surowizne?? bo nie przecze ze łatwiej jest dac mi psu surowizne niz bawic sie w gotowane ale ten niestety kuraka surowego nawet nie niuchnie....wołowine i owszem ale w niewielkiej ilosci, no najlepiej zrazówke...na podroby tez nie spojrzy...kiedys probowałam go przegłodzic ale to nic nie dało...jak w gotowane wsadziłam mu pokrojone surowe miecho to tak powybierał ze surowizna została...buuuuuu
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: kości drobiu

Postprzez leonberg 15 sty 2010, o 21:22

jak spowodować by psiak nie marudził przy jedzeniu? ja zawsze stosowałem jedna metodę - czekałem aż zgłodnieje. do tygodnia psiak jak nie chce to niech nie je. jak pije wodę i nie jest osowiały wtedy wiem że nie je bo tylko marudzi. w przyrodzie psy nie jedzą codziennie. zdrowy pies nie pozwoli się zagłodzić.
chociaż muszę przyznać że zawsze 3-4 dnia wymiękałem :oops:
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: kości drobiu

Postprzez Agrestowa 15 sty 2010, o 23:37

on potrafi tydzień...tzn 7 dnia rano wymiekałam i dawałam gotowane
to jest pies który brzydzi sie surowizna...jak rzuce mu pod łapy np piers z kuraka albo skrzydło to ucieka i nie podejdzie dopoki sie tego nie sprzatnie...o dziwo surowe ryby poprostu zlewa...mam jakiegos dziwnego psa...ale cóz, jak juz 1,5 roku sie tak bawie to juz kwestia przyzwyczajenia
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints