W NIEDZIELE BĘDE MIEĆ MALEGO LABRADORA CZYM KARMIĆ SZCZENI

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

W NIEDZIELE BĘDE MIEĆ MALEGO LABRADORA CZYM KARMIĆ SZCZENI

Postprzez kasiek1984 2 lut 2010, o 15:19

Witam w niedziele jadę do hodowli po moja suczkę doradźcie jaka karmę jej podawać w hodowli mówiła mi pani rojal start ale kupilam 5 kilo i się przestraszyłam ceny doradźcie czy jest jakaś tańsza ale także dobra karma dla mojego pupila rasa labrador.
kasiek1984
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 lut 2010, o 15:06
Imię psa: brita
Rasa psa: labrador

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: W NIEDZIELE BENDE MIEC MALEGO LABRADORA CZYM KARMIC SZCZENI

Postprzez ValdeQ 2 lut 2010, o 15:23

Żadnych gwałtownych zmian diety. Zaczynaj dokładnie od takiego schematu, jaki obowiązywał w hodowli, zarówno pod względem składu, jak i godzin karmienia. Jeżeli chcesz przechodzić na inną karmę, to stopniowo, robisz mieszanke w proporcji starej do nowej 3:1 i podajesz przez kilka dni, potem pół na pół, potem 1:3 i wreszcie nowa karma. To jest tylko przykładowy schemat ale nie przyspieszaj go, możesz spowolnić.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: W NIEDZIELE BENDE MIEC MALEGO LABRADORA CZYM KARMIC SZCZENI

Postprzez kasiek1984 2 lut 2010, o 22:30

A JAKA KARME NAJLEPIEJ PODAC CO BY BYLA NIE TAK DROGA JAK ROJALA ALE ŻEBY BYLA DOBRA
kasiek1984
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 lut 2010, o 15:06
Imię psa: brita
Rasa psa: labrador

Re: W NIEDZIELE BENDE MIEC MALEGO LABRADORA CZYM KARMIC SZCZENI

Postprzez mArGoSiA 2 lut 2010, o 23:51

Każdy pies inaczej przyswaja karmę i nie ma jednej dobrej,uniwersalnej dla wszystkich. Zapytaj hodowcę,powinien Ci doradzić.

A jaka to hodowla?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: W NIEDZIELE BENDE MIEC MALEGO LABRADORA CZYM KARMIC SZCZENI

Postprzez leonberg 3 lut 2010, o 10:40

by obniżyć cenę karmy należy ją kupować w sklepach internetowych np. telekarma.pl oraz w opakowaniach 15-30 kg.
karmy podobne jakościowo to np. Eukanuba, Purina ProPlan itd. niestety są też podobne cenowo.
na karmie nie oszczędzaj. co nie dasz psu w misce wydasz u weta. źle się kończy oszczędzanie na karmie w okresie wzrostu. zmianę karmy proponował bym po 18 mc. życia.
psiak to obowiązek, decydując się na psiaka miałaś czas na przemyślenie czy podołasz wydatkom. Może powinnaś zrezygnować z psa? Karma to nie jedyny wydatek z nim związany.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: W NIEDZIELE BENDE MIEC MALEGO LABRADORA CZYM KARMIC SZCZENI

Postprzez m.m 3 lut 2010, o 17:27

kasiek1984 napisał(a):A JAKA KARME NAJLEPIEJ PODAC CO BY BYLA NIE TAK DROGA JAK ROJALA ALE ŻEBY BYLA DOBRA


Polecam temat o karmach :arrow: viewtopic.php?f=10&t=334
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Re: W NIEDZIELE BENDE MIEC MALEGO LABRADORA CZYM KARMIC SZCZENI

Postprzez kasiek1984 4 lut 2010, o 21:26

tak pisze mi na pokwitowaniu hodowla i pośrednictwo zwierząnt z siedziba w chorzowie przy ulicy Wolnosci 62/5 aleksandra i andrzej komarowie.Ja po pieska mam jechac w niedziele bo juz dalam zaliczke na kturej pise ze jezeli nie zglosze sie po pieska 7 to zaliczka przepada na rzecz firmy.Mysle ze wszystko jest ok ale okarze sie w niedziele.BO JUZ RAZ ZOSTALAM OSZUKANA WCIŚLI MI KUNDLA CO SIE OKAZALO U WETERYNARZA ALE ODZYSKALAM PIENIADZE
kasiek1984
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 lut 2010, o 15:06
Imię psa: brita
Rasa psa: labrador

Re: W NIEDZIELE BENDE MIEC MALEGO LABRADORA CZYM KARMIC SZCZENI

Postprzez ValdeQ 4 lut 2010, o 22:21

To jakiś horror, są takie firmy w Polsce? Czy to legalne? Może niech ktoś bardziej opanowany odpisze...
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: W NIEDZIELE BENDE MIEC MALEGO LABRADORA CZYM KARMIC SZCZENI

Postprzez kasiek1984 4 lut 2010, o 22:29

nie wiem o co ci chodzi ale dzienki pocieszylas mnie
kasiek1984
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 lut 2010, o 15:06
Imię psa: brita
Rasa psa: labrador

Re: W NIEDZIELE BENDE MIEC MALEGO LABRADORA CZYM KARMIC SZCZENI

Postprzez kasiek1984 4 lut 2010, o 22:32

To jakiś horror, są takie firmy w Polsce? Czy to legalne? Może niech ktoś bardziej opanowany odpisze...

mozesz mi powiedziec o co ci chodzi babka ma labradory i goldeny bo nie chcialam zeby znów druga osoba mie zrobiła w babuko
kasiek1984
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 lut 2010, o 15:06
Imię psa: brita
Rasa psa: labrador

Re: W NIEDZIELE BENDE MIEC MALEGO LABRADORA CZYM KARMIC SZCZENI

Postprzez leonberg 4 lut 2010, o 22:39

Droga Kasiu, pod adresem który podałaś nie znalazłem hodowli. Znalazłem za to coś takiego: "Aleksandra" Pośrednictwo Sprzedaży Zwierząt ul. Wolności 62 /5,
41-500 Chorzów. więc w niedzielę jedziesz kupić kundelka. nie podpisałaś umowy z żadnym hodowcą lecz z handlarzem kundelków. napisałaś że już raz cię oszukano a dałaś się oszukać po raz kolejny.
1. hodowla posiada przydomek hodowlany zarejestrowany w FCI za pośrednictwem ZKwP a szczeniorki mają wydane metryczki. Wszystkie dane można sprawdzić w oddziale ZKwP do którego należy hodowca.
2. regulamin hodowli zabrania sprzedaży szczeniorków przez pośredników a więc nie ma mowy byś nabyła u tych ludzi psa jakiejkolwiek rasy.
3. jeśli szczeniorki nie posiadają metryczek wydanych przez ZKwP bądź posiadają wydane przez inną "organizacje kynologiczną" - ZAWSZE SĄ KUNDELKAMI!!!! I NIC TEGO FAKTU NIE JEST W STANIE ZMIENIĆ!!!
strona tych ludzi już nie istnieje, nigdzie tez nie znalazłem wzmianki o przydomku hodowlanym więc bardzo, bardzo mało prawdopodobne bym się mylił. tak więc w niedzielę zostaniesz posiadaczką małego kundelka. kundelki są pięknymi psami lecz nie ma potrzeby ich zaliczkowania a nawet ich kupowania ponieważ rozdawane są za darmo.
jeśli na pokwitowaniu masz napisane "zaliczka na poczet zakupu" to możesz w każdej chwili od zakupu odstąpić a pieniążki zawsze otrzymać z powrotem.
jeśli na pokwitowaniu masz napisane "zadatek na poczet zakupu" to jeśli odstąpisz od zakupu w jakimkolwiek momencie to pieniążki zawsze przepadają.
porad z zakresu Kodeksu Cywilnego udzielam odpłatnie. wg mnie nie zasłużyłaś na darmową poradę.
gdybyś przed daniem pieniędzy usiadła na 30 min przed kompem i użyła google wiedziałabyś po czym poznać hodowcę, jakich dokumentów od niego żądać i czego od niego wymagać. mam ochotę cię opierdzielić i to konkretnie. z nicka wnioskuję ze jesteś pełnoletnia a więc powinnaś być odpowiedzialna. powstrzymam się jednak. nic to już nie da a może zadasz pytanie na forum zanim spróbujesz kupić psa po raz trzeci. może do trzech razy sztuka?
na twoim miejscu pojechałbym jutro do handlarzy z kimś obcym jako świadek i zażądał zwrotu pieniędzy. w przypadku odmowy zwróciłbym się od razu na policję ponieważ oszukano cię bezczelnie:
1. zaliczka jest zwrotna
2. obiecano ci psa rasy Labrador a pies bez metryki ZKwP nie jest psem tej rasy a kundelkiem
3. kwota którą od ciebie wyłudzono jest wyższa niż 200 zł (?) a to już przestępstwo.

zrób coś dla mnie i jeśli odzyskasz pieniądze zaliczkowane to chociaż za ich część ( uważam że powinnaś za całość ale sama zadecyduj ) kup karmę dla psów i zawieź ją do najbliższego schroniska.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: W NIEDZIELE BENDE MIEC MALEGO LABRADORA CZYM KARMIC SZCZENI

Postprzez kasiek1984 4 lut 2010, o 23:14

Dzienki to mie pocieszyłas zaliczke wpłaciłam 100 zl .No to zobaczymy co sie wydarzy w niedziele no ale moja kąpela kupila psa za 500 zł bez metryczki i też labradora to co czyli kupiła kundla bo ja go widzialam weterynaż też i powiedzial ze 100 procent że to labrador.
kasiek1984
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 lut 2010, o 15:06
Imię psa: brita
Rasa psa: labrador

Re: W NIEDZIELE BENDE MIEC MALEGO LABRADORA CZYM KARMIC SZCZENI

Postprzez leonberg 5 lut 2010, o 10:48

na pewno ma w 100% labladola - bo labradora za 500 zł mieć nie może ponieważ:
1. przygotowanie suczki do krycia, weterynarz, badania, dojazd, itd. skromnie licząc min. 1000 zł. w przypadku kryć za granicą koszt wielokrotnie większy.
2. za krycie suczki przyzwoitym psem reproduktorem trzeba zapłacić. ceny zaczynają się od 200 zł za szczenię które otrzyma metryczkę.
3. karma dla suczki od 4 tygodnia ciąży i dla szczeniaczków w zależności od liczebności miotu powiedzmy worek co 2-3 dni. niestety nie da się tego policzyć dokładnie a więc przyjmijmy że 1 worek dla jednego szczeniaczka. powiedziano ci że Royala a wiec ok. 200 zł
4. min. 2 odrobaczenia i 1 szczepienie czyli ok min. 100-150 zł za szczeniaczka.

mnie wyszło już więcej niż 500 zł a to jeszcze nie koniec kosztów. nie policzyliśmy masę rzeczy za które musi zapłacić hodowca a które za darmo nie są. dodatkowo nie policzyliśmy kosztu odchowania suczki, jej utrzymania i ew. chorób, nie policzyliśmy kosztu wystaw itd. itd. itd.
jeśli handlarz sprzedaje szczeniaki za 500 zł i ma z tego jeszcze kasę to na czym zaoszczędzono? gwarantuje ci że Royala to one na pewno nigdy nie widziały a kryto psem sąsiada zza płotu i miej nadzieję że chociaż labradora przypominał. nie mówiąc już o masie chorób dziedzicznych i nabytych które szczeniory mogą mieć a na które rodziców na 100% nie badano. badania psów za darmo nie są. NFZ nie chce nawet ludzi za darmo leczyć.
dodatkowo psem określonej rasy jest tylko pies z rodowodem. nawet najbardziej podobny, najpiękniejszy, po rodzicach z rodowodem itd ale bez metryki jest tylko kundelkiem i kundelkiem będzie zawsze. ciekawi mnie po czym wet u szczeniaka w wieku 2 mc. poznał że jest labradorem. dla przykładu ja byłem ślicznym niemowlęciem a jestem brzydkim staruchem a jak wyglądał będzie twój psiak gdy dorośnie? sprawdź w schroniskach ile tam psów które jako szczeniaki były podobne do jakiejś modnej rasy.
poczytaj troszkę w necie czym różni się pies z hodowli od tego z pseudohodowli. dlaczego kupić z rodowodem a nie bez. dlaczego kundelka należy wsiąść za darmo a nie kupować u byle kogo. dlaczego psy w schronach to w 99% psy bez rodowodu!!!!

jeśli uważasz że nie stać cię na psa z rodowodem to powinnaś przemyśleć czy stać cię na psa w ogóle. jeden z młodych ludzi z tego forum napisał kiedyś ( chylę czoła ) że wystarczy co mc odkładać kwotę którą wydalibyśmy na utrzymanie pupila a po kilku mc stać każdego na psa z najlepszej hodowli, jeśli jednak nie może odkładać to znaczy że na utrzymanie psa go nie stać a pies prawdopodobnie za kilka mc trafi do schronu czyli nie ma usprawiedliwienia zakupu u handlarzy psią niedolą. pamiętaj że od niedzieli przez najbliższe 10-12 lat będziesz potrzebować średnio 300 zł mc na utrzymanie pupila.
kundelka znajdź za darmo a jeśli chcesz labradora to bardzo starannie wybierz hodowlę - prawdziwą hodowlę!!!
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: W NIEDZIELE BENDE MIEC MALEGO LABRADORA CZYM KARMIC SZCZENI

Postprzez kasiek1984 15 lut 2010, o 10:37

mam juz pienkna labradorke je karme rojala start jest wspaniala i jest labradorem bez metryki nie żaluje zadalam za nia tyle pieniazkow
kasiek1984
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 lut 2010, o 15:06
Imię psa: brita
Rasa psa: labrador

Re: W NIEDZIELE BENDE MIEC MALEGO LABRADORA CZYM KARMIC SZCZENI

Postprzez leonberg 15 lut 2010, o 12:27

kasiek1984 napisał(a):mam juz pienkna labradorke je karme rojala start jest wspaniala i jest labradorem bez metryki nie żaluje zadalam za nia tyle pieniazkow


czyli że dałaś aż tak dużo czy że aż tak mało?
bez metryki labradorem nigdy nie będzie. najbardziej trafna jest nazwa pies w typie rasy.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints