11 tyg chow chow / pomoc

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez dzani1987 18 lut 2010, o 19:38

Witajcie miłośnicy piesków . Mam na imię Tomek mam od nie dawna pieska chow chow jest bez rodowodu bo niestety mnie nie stać :( . Widziałem rodziców mojego szczeniaczka są piękni jak z rodowodem i mam właśnie pytanko.Słyszałem że te pieski mają alergie , i coś z oczami już się boję a mam go parę dni i tak się wszyscy przywiązaliśmy do lwiątka że łoo. Prosiłbym o jakąś pomoc w sprawie żywienia mój łakomczuch jest jak bez żołądka jadł by co chwilkę . podaję mu chleb , jabłka i co dziennie suchą karmę dla juniorów.3 x dzieniie po garści jednej I jeszcze raz proszę o po moc co najlepsze jest dla niego nie to że jestem próźniak nie czytałem ale tyle tego że ło. POZDRAWIAM I DZIĘKUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :lol: :lol:
dzani1987
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 lut 2010, o 19:29
Rasa psa: cho chow

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: 11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez ValdeQ 18 lut 2010, o 20:04

Tak, rasy mogą mieć predyspozycje do określonych chorób. Nie, to nie oznacza, że każdy pies musi zachorować.

Tak, prawidłowe odżywianie jest ważne dla zdrowia. Nie, nie wszystkie karmy są jednakowe.

Tak, dobrze jest karmić szczenię często, nawet 5 razy dziennie. Nie, nie należy karmić szczenięcia chlebem z jabłkami.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: 11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez Agrestowa 18 lut 2010, o 20:12

nie ma co panikowac na zapas, podawaj mu normalnie karme puppy bo jest dobrze zbilansowana dla szczeniat, dla urozmaicenia daj mu tez warzywka do gryzienia np marchewke czy tez buraczki (gotowane albo gotowa pulpe buraczana), pietruszke, urozmaic mu diete w twarog oraz surowa np szyjke drobiowa czy tez skrzydło, zapewnij mu dobra proporcja wapnia i fosforu zeby rósł rowno i zdrowo (jezeli nie w pokarmie to w płynie czy tez tabletkach jako suplement diety wiekszosc preparatów bogata jest w glukozamine...wiekszosc ma to samo zastosowanie i skład wiec nietrzeba szukac najdrozszych, mozna spokojnie zakupic w aptece odpowiednik)...znane mi problemy z oczami to przerost trzeciej powieki (i tu przewaznie i najłatwiej jest poddac psa zabiegowi, który jest nieskomplikowany:)) oraz wszelkiego rodzaju zapalenia, i tak jezeli zauwazysz ze oczko robi sie mocno zaczerwienione czy tez wydostaje sie w duzej ilosci maz to najlepiej zastosowac Optex do przemywania ...alergi moze byc duzo od skornych do pokarmowych, radze sie nie martwic najczestrza przyczyna alergii pokarmowych sa zboza zawarte w karmie (wówczas karmy bez zbóz) dalej drób (ale to juz wyższa szkoła alergii)....
szczeniaki na ogół duzo jedza, ale nie przesadzaj z karmieniem bo bedzie mial problemy z ruchem, choc wydaje mi sie ze powinien jesc 4 posiłki na dzień, wazne zeby mu urozmaicic diete, jezeli psiak równo rosnie nie ma zadnych ubytków w siersci, biegunek czy wymiotów to ciesz sie psiakiem zamiast sie zamartwiac
moze zamiast chleba który zapycha zawaj mu wysuszone bułki, takie twarde do chrupania dobrze sie sprawdza w zabkowaniu, i zabawa jak ta lala :D ale sporadycznie bo to tez zboza, jabłka raczej nie sa dobre dla szczeniat....nawet dorosłym psom podaje sie je raz na jakis czas bo zawieraja duzo kwasów
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: 11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez dzani1987 18 lut 2010, o 22:24

Dziękuje wam bardzo bo co co czytałem to tylko o chorobach i sie już zaniepokoiłem ale jak narazie piesek jest zdrowy i trzeba się nim cieszyć . Dziękuje za uwagę i doradzenie .POZDRAWIAM
dzani1987
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 lut 2010, o 19:29
Rasa psa: cho chow

Re: 11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez Ania_Ś 24 lut 2010, o 10:40

dzani1987 napisał(a): jest bez rodowodu bo niestety mnie nie stać :( .

A było cie stac na kupno psa podobnego do chowa ?
dzani1987 napisał(a): Słyszałem że te pieski mają alergie , i coś z oczami już się boję a mam go parę dni i tak się wszyscy przywiązaliśmy do lwiątka że łoo.

Owszem mają alergię najczęściej skórną na tle żywieniowych i pyłków. W trakcie ataku alergii potrafią wygryźć się do krwi w kilka minut. Często łzawią im oczy a to wymaga leczenia.
dzani1987 napisał(a): Prosiłbym o jakąś pomoc w sprawie żywienia mój łakomczuch jest jak bez żołądka jadł by co chwilkę . podaję mu chleb , jabłka i co dziennie suchą karmę dla juniorów.3 x dzieniie po garści jednej I jeszcze raz proszę o po moc co najlepsze jest dla niego nie to że jestem próźniak nie czytałem ale tyle tego że ło.

A ten wspaniałomyślny chodofffca nie poinformował was co i jak ? A może nie mieliście czasu nawet słuchać.
Chleb z jabłkami i 3 x garść karmy to ma być jedzenie :roll: :?: Pewnie jeszcze karma marketowa :ojej: :?: Jak tak będziecie robić to prędzej czy później będziecie co chwilę odwiedzać weterynarza bo problemy skórne w tym wypadku gwarantowane. Nie było was stać na kupno rasowego psa to wydacie 3 razy a może i więcej na leczenie.
No i najpierw się czyta i dowiaduje a nie kupuje pod wpływem emocji :!:

Pies wymaga dobrego jedzenia, witamin z górnej półki i oczywiście fachowej opieki. Czy jest szczepiony i odrobaczony ?
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Re: 11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez dzani1987 24 lut 2010, o 22:34

Ania Ś ty chyba w dzieciństwie miałaś jakieś problemy , nie wiem cały czas o co Ci chodzi po to jest forum żeby się zapytać
Co do psa jakiego kupuję to moja sprawa za ile i jaki mogę nawet krzyżówkę jamnika z pitt bulem .
Co do jabłek moja winna ale go nie pasłem co dziennie dałem mu kawałek ( po to jest forum żeby się zapytać takich fachowców jak Ty !)
Co do karmy też się mylisz nie kupuję ich w marketach . ---> zoologiczne sklepy karma CANIDO JUNIOR i pedigree junior Wołowina ( podawane na przemian )
Co do twoich życzeń --> ,,Nie było was stać na kupno rasowego psa to wydacie 3 razy a może i więcej na leczenie.'' lepiej żeby się nie spełniły
Piesek jest szczepiony i odrobaczony następna wizyta za 3 tyg ( to będzie 3 szczepienie). I mój impuls był przemyślany podobał mi się piesek i kupiłem .I czuję się u mnie w domu SUPER :)
Cały czas w twoich odpowiedziach czuję i wydaję mi się chyba dobrze że jesteś zła sama na siebie i na życie .


Więc zejdź troszkę na Ziemię POZDRAWIAM : Tomek ;)
dzani1987
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 lut 2010, o 19:29
Rasa psa: cho chow

Re: 11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez ValdeQ 24 lut 2010, o 22:57

Proszę obie strony o skupienie się na problemie, nie na osobach. Dziękuję.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: 11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez Asmax 25 lut 2010, o 07:13

Podawanie Pedigree to głupi pomysł. To jedna z gorszych karm obecnych na rynku, a jej zawartość to się z wołowiną chyba nie widziała ;P Co do tej drugiej nie mam pojęcia, bo nie znam. Polecam skontaktować się z weterynarzem albo dietetykiem, który wybierze karmę bądź ustali właściwą dietę.

Jabłka nie są złe, ale nie można przesadzać.

Impuls nie może być przemyślany :D Jeżeli twierdzisz, że przemyślałeś zakup psa, to chyba dość słabo, bo nawet nie wiesz jak go karmić :wink:

Nie zrozum mnie źle, nie krytykuje Twojej osoby, a jedynie Twoje zachowanie. Pies to odpowiedzialność, duża odpowiedzialność, a kupowanie psa na bazarku, albo u pana który dopuścił bo suczka musi mieć przynajmniej raz szczenięta, po rodowodowych rodzicach, etc. nie mając pojęcia o rasie to nie jest dobry pomysł.

A jak poinstruowała Cię osoba od której psa kupowałeś?
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Re: 11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez dzani1987 25 lut 2010, o 09:18

Kurczę Wszystkich WAS Bardzo super rozumiem , no ale co to oznacza jak nie znam się troszkę bo nie miałem nigdy pieska tzn że miałem sobie kupić kundla i uczyć się na nim.
Asmax dzięki za wskazówki na pewno się zapytam u weterynarza jak najl. karmy.Kobietka co kupiłem od niej (nie bazary żadne) prosiła żeby podawać mu karmę 3-4 x dziennie ,marchewkę ,jabłuszko ,żółty serek,biały ser,ryż itd ( wiadomo nie co dziennie urozmaicać mu) . Wiadomo wszystkich ponosi ,cieszę się za wasze uwagi,porady. Dziękuje


Pozdrawiam TOMEK
dzani1987
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 lut 2010, o 19:29
Rasa psa: cho chow

Re: 11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez Agrestowa 25 lut 2010, o 11:49

moze u szczeniorka z tym ryzem to uwazaj, podawaj max raz w tygodniu bo zboza nie sa dobre dla psów tym bardziej dla szczeniat które sie rozwijaja...., wejdz sobie np na telekarma.pl...i poszukaj karm zbilansowanych dla szczeniat niekoniecznie za 300 zł za worek :)...kupuj psiakowi podroby, dawaj owoce i warzywa i koniecznie dla młodych psów biały ser albo jogurt naturalny, jakies skrzydło drobiowe,
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: 11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez Ania_Ś 25 lut 2010, o 12:53

dzani1987 moje dzieciństwo nie ma nic wspólnego z wiedzą o rasie którą posiadam :wink: .
Jestem na ziemi i przeraża mnie to co się dzieje nie tylko w zwierzęcym świecie.

Przestań kupować karmy które obecnie podajesz bo moje życzenia ( jak sam je określiłeś ) staną się faktem a weterynarz zacznie podawać steryd za sterydem.
Staraj się unikać kurczaka bo wiele psów go nie toleruje i zwyczajnie się wygryza.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Re: 11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez Asmax 25 lut 2010, o 16:31

Ja bym odstawił zdecydowanie żółty ser. Jest tłusty i niezbyt dobrze wpływa na trawienie.

Natomiast ja karmię Biomilem, jestem bardzo zadowolony, z tym że ceny troszkę straszą (269 zł za 15 kg), ale wybór karm jest naprawdę duży.
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Re: 11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez dzani1987 25 lut 2010, o 20:37

Dziękuje wam za porady teraz już wiem na czym stoję i sorki Ania,Ś za głupie teksty.Czyli wychodzi że źle karmiłem swojego pupilka.
Agrestowa właśnie jestem na stronce telekarma i wybieram coś dla psiaka a pedigree co mi zostało wyrzucam jutro.
Asmax włąśnie wybieram karmę a co do sera żółtego już go nie ma na liście u mnie .

Jak coś nie będe wiedział jeszcze to pozwolę sobie napisać ale dzięki za porady i poświęcony czas.Pozdrawiam wszystkich !!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Ania Ś jeśli mozesz napisać jakiej karmy używasz dla swoich(ego) psiaka(ów) bo jak oglądam to wszystkie na ryżu i drobiu ?
dzani1987
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 lut 2010, o 19:29
Rasa psa: cho chow

Re: 11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez dzani1987 26 lut 2010, o 13:29

Byłem z psiakiem w weterynarza i przepisał mu MEGAVIT fosforan-wapnia mieszanka mineralno-vit. I jedzonko mu kupiłem 100zł / 15 kg Arion Junior 30/14 kurczak z ryżem. I popytałem się co mu dawałem szamać i to samo mi odpowiedział co wy forumowicze ,źe w niektórym kwestiach źle zrobiłem . Więc mam nadzieje że już nie zrobię gupstwa z jabłkami ,chlebem,ser żółty i przedewszystkim karma pedigree okropna lipa . Nie będe się już powtarzał .DZIĘKUJE jeszcze raz wszystkim trzymajcie się MIŁEGO DZIONKA ;) :D :D :D :D :D :D :D
dzani1987
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 18 lut 2010, o 19:29
Rasa psa: cho chow

Re: 11 tyg chow chow / pomoc

Postprzez Ania_Ś 26 lut 2010, o 16:30

Przeprosiny przyjęte :).

Moje psy jedzą suchą karmę i gotowane jedzenie. Karma to Arion ale Premium z jagnięciną i ryżem. Jest trochę z wyższej półki niż ten Arion który kupiłeś. Gdy worek się skończy przejdź na Ariona Premium dla szczeniąt: http://www.fionka.pl/index.php?products ... content=45. Możesz spokojnie karmić nią do 1 roku psiaka a później przejść np. na tę co ja: http://www.fionka.pl/produkt-35.html.

Jeśli chodzi o gotowane jedzenie to np:
* makaron lub ryż z mięsem ( mielone, indyk, kurczak, podroby )i jarzynami
* makaron z twarogiem

Grunt aby nie za tłuste i nie za bardzo przyprawione.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints