tańsza karma na dietę trzustkową

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

tańsza karma na dietę trzustkową

Postprzez Mika 17 mar 2010, o 01:06

witam!
mam kłopot, mój piesek ma problemy z przetrawianiem pokarmu, zalecono mu dietę trzustkową i karmę z Royala - digestive low fat (niskotłuszczowa i łatwo przyswajalna) niestety mam kłopoty finansowe :? a karma ta w tej chwlili jest za 115 zł-5kg. Czy może ktoś z Was ma podobny problem żywieniowy i zna karmę tańszą a o tych samych właściwościach ? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc! :roll:
Mika
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: tańsza karma na dietę trzustkową

Postprzez ValdeQ 17 mar 2010, o 10:13

Zobacz diety weterynaryjne Trovet. Ustal którą potrzebujesz, będę mógł zaproponować specjalną cenę.

Niestety indeks terapeutyczny o którym wiem jest po holendersku, tutaj:
http://www.trovet.nl/indicaties.php
ewentualnie możesz włączyć automatyczne tłumaczenie. Wykaz karmy ze wskazaniami, mniej wyczerpujący ale po polsku jest tutaj:
http://www.zoovet.pl/diety_dla_psow.html
Karma w sklepie tutaj:
http://www.psiaki.pl/sklep/index.php/cP ... 11_159_160
ale wyślij PW, przekalkuluję cenę.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: tańsza karma na dietę trzustkową

Postprzez pauli 26 mar 2010, o 16:14

Mika - to zależy na co Twój psiak dokładnie cierpi. Jeśli z tłuszczami sobie radzi, to czytałam, że trzustkowce nieźle prosperują na karmie Trovet HLD [jeśli odnosić się do propozycji ValdeQ].
Natomiast jeśli Twój psiak nie toleruje dużej ilości tłuszczu w karmie - to niestety wątpię, by Trovet się sprawdził - w tej karmie jest aż 17% tłuszczu! choć włókna tylko 2%, więc porównywalne z RC.
mój psiak na razie korzysta z Royala Digestive Low Fat, choć fakt, że jest drogawa - niestety teraz wchodzi na rynek inna wersja i pewnie Low Fat będzie dostępna do wyczerpania zapasów.
na dogomanii jest wątek o suchych karmach dla psów chorych na trzustkę, jedna osoba stamtąd próbuje eksperymentów z karmą perro low fat:
http://www.perro.pl/shop/catalog/product_info.php?cPath=24_21_30&products_id=99
w cenie 130 PLN za 10 kilogramów.. to trochę lżejsza cena niż RC ;)
tutaj masz wątek z dogomanii, gdzie kilka osób wypowiada się na temat suchego dla chorych psiaków, możesz zapytać osobę piszącą o karmie perro jak się psiakowi na niej powodzi :)
http://www.dogomania.pl/threads/32018-Sucha-karma-dla-trzustkowcA-w
sama perro nie próbowałam jeszcze, skład jest "taki se", jak dla kury a nie psa, ale jak dotychczasowy royal zniknie z rynku to kto wie :roll:
pozdrawiam :)

edit. chociaż przejrzałam te trovety i ciekawie wygląda karma dla grubkasów:
http://www.psiaki.pl/sklep/product_info.php/cPath/21_111_159_160/products_id/2476, też tylko 5% tłuszczu a dużo białka. tylko martwiący jest wysoki poziom włókna, trzustkowca może coś takiego przeczyścić [sama się muszę zastanowić nad taką zmianą, tylko o tym włóknie trza pomyśleć]
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Re: tańsza karma na dietę trzustkową

Postprzez pietruszka 26 mar 2010, o 21:04

mój też jest trzustkowcem, daję mu jagnięcinę z ryżem i moge powiedziec że jest ok. nie kupuję mu żadnych drożyzn, tylko arion, brit, mera dog. Pies świetnie na tych karmach funkcjonuje co prawda jeszcze "wspomagam" go enzymami trawiennymi (kreon) bo niestety ale trzystka nie funkcjonuje, pies fajnie mi przytył i wcale nie widać że jest chory. A karmy te kupuję duże (15kg, wyjątek stanowi mera dog - 12,5 kg) bo bardziej mi się opłaca
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: tańsza karma na dietę trzustkową

Postprzez pauli 27 mar 2010, o 11:29

pietruszka napisał(a):mój też jest trzustkowcem, daję mu jagnięcinę z ryżem i moge powiedziec że jest ok. nie kupuję mu żadnych drożyzn, tylko arion, brit, mera dog. Pies świetnie na tych karmach funkcjonuje co prawda jeszcze "wspomagam" go enzymami trawiennymi (kreon) bo niestety ale trzystka nie funkcjonuje, pies fajnie mi przytył i wcale nie widać że jest chory. A karmy te kupuję duże (15kg, wyjątek stanowi mera dog - 12,5 kg) bo bardziej mi się opłaca

pietruszka - trzustkowiec trzustkowcowi nierówny, są różne zaburzenia o różnym nasileniu i pewnie różnie takie psiaki funkcjonują na danym jedzeniu.
mój psiak pewnie miał pogarszający się stan trzustki od paru miesięcy ale dopiero zmiana żywienia na brita care z jagnięciną doprowadziła do pełnego rozkwitu choroby - w miesiąc psiak zmienił się w straszną chudzinkę.
i chcąc nie chcąc - kasa leci na fileciki z kurczaka i indyka i royala niskotłuszczowego. Mika nie napisała za wiele o tym, na jakiej podstawie zalecono mu tę dietę a nie inną, może psiak mógłby jeść coś bardziej tłustego i z bardziej normalną zawartością włókna, niż standardowe karmy.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Re: tańsza karma na dietę trzustkową

Postprzez Mika 28 mar 2010, o 19:15

Witam!
Psina nie bierze na razie leków na trzustkę,ale po badaniach wyszło że nie działa tak jak trzeba, ma zalecona tą dietę ponieważ wyszlo do kompletu iż ma bardzo mały woreczek żółciowy i nie radzi sobie z przerabianiem pokarmu, ma zaburzenia żołądkowo-jelitowe i chyba będzie musial ją jeść do końca żywota, przynajmniej tak radzi vet :( Jak dałam mu biały serek półtłusty zamiast chudego, to na wieczór zaczęło się skomlenie - była no-spa, ranigast i rapacholina i obyło sie beż veta tym razem, (całe szczęście)
Próbowałam sama mu gotować, mięsko, biały chudy serek, gotowane warzywa itp.ale pięknie bylo do miesiąca, potem znów potworne skomlenie i kroplówki. Po kilku miesiacach powtórek zrezygnowałam, wyczerpalo mnie to i psychicznie - gdy chciałoby sie pomóc tym cierpiącym oczkom a nie zawsze udaje sie to zaraz, i finansowo - wiadomo ile kosztuje codzienne bieganie do weta! Pies jest po kastracji, więc tym bardziej jeszcze musi uważać "na linię" Ma tez małą przepuklinę i zrosty na jelitkach( prawdopodobmie ktoś go potraktował "z buta" zanim trafil do schroniska) Na tej karmie jest ok, ale próbuję cos tańszego, niskotłuszczowego i łatwostrawnego, bo jak na razie to pies jada drożej niz pani :)
Biedak ma pecha :ojej: , w zeszłym roku załapał kleszcza a teraz nagle przestał chodzić! Dostał porażenia tylnych łapek, diagnoza - borelioza !!! Jakieś fatum czy co? Poryczałam sie patrząc jak sie czołga :(( Mam już dość, ale będę walczyć -kupa zastrzyków, dziennie 3 przez 2 tygodnie, kroplówki,tabletki, antybiotyki, ale powoli wstaje :))) Vet powiedziała że to twardziel i miał szczęście iż tak szybko z nim przyjechałam , będzie trochę kuśtykał ale wyjdzie z tego, chociaż długa droga przed nami. Nawet nie mówie ile juz na to wszystko poszło :( ale czego nie robi sie dla przyjaciela!
Sorry, że to nie na temat ale musiałam sie wygadać !
Mika
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 mar 2010, o 23:09
Imię psa: Figiel
Rasa psa: sznaucer

Re: tańsza karma na dietę trzustkową

Postprzez pietruszka 29 mar 2010, o 19:43

pauli zgodzę się z tobą, psy różnie reagują na daną karmę. Mojemu akurat spasowały te które wymieniłam. Piszesz że dawałaś mu brita care, (ja też próbowałam i o zgrozo biegunki się nasiliły (przeciągi też nie pomagały)) ale to nie świadczy że owa karma doprowadziła do pogorszenia się stanu chorobowego twojego psiaka. Mojej suce która jest na diecie odchudzającej też zafundowałam "care" i zamiast ograniczyć się z jedzeniem jak to było przy innych karmach (dostawała swoją porcję i nie zjadała wszystkiego) ona dopominała się o jeszcze, a jak pies nie zjadł wszystkiego to wyjadała mu z miski. Generalnie brit care w przypadku moich psów wcale się nie sprawdził (no i ten powalający zapach). Jeśli chodzi o royala to nie spasował mojemu trzustkowcowi. Dlatego też "szukałam" karm które mu będa odpowiadać i mogę powiedzieć że te w/wymienione są ok. ale to zależy od psa. Poza tym jak pisze Mika jej psiak oprócz trzustki ma jeszcze inne dolegliwości, stąd też i problemy z doborem odpowiedniej karmy
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości

paw prints