pomocy

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

pomocy

Postprzez monika 16 maja 2010, o 10:50

mam od wczoraj yorka ,ma on 8 tygodni .nie chce jesc wczorj zjadła ryz z kurczkiem i marchewka ,a dzis tylko wypiła mleczka trosze .co mam zrobic suchej karmy tez nie chce jesc? :(
monika
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 maja 2010, o 10:40
Imię psa: suzi
Rasa psa: york

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: pomocy

Postprzez Asmax 16 maja 2010, o 10:57

Psa się nie karmi mlekiem. Jeżeli masz go od wczoraj, to nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że nie je. Spróbuj go karmić z ręki póki co, jutro czy pojutrze powinien sam zabrać się do michy. I zdecyduj się, czy będzie karmiony gotowanym jedzeniem, czy suchą karmą. Najlepiej kontynuuj karmienie w taki sam sposób jak karmił hodowca (tzn. jeżeli karmił gotowanym jedzeniem, karm gotowanym, jeżeli suchą karmą, to suchą karmą, najlepiej tą samą).

Powinieneś mieć jakąś informacje od hodowcy. Dostałaś jakąś karmę w wyprawce?
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

hej

Postprzez monika 16 maja 2010, o 11:00

nie dostałam zadnej karmy ja go kupiłam w irlandi bo tu mieszkam i boje sie ze nie chce nic jesc .
monika
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 maja 2010, o 10:40
Imię psa: suzi
Rasa psa: york

Re: pomocy

Postprzez Asmax 16 maja 2010, o 11:15

No ale od kogo go kupiłaś? Ta osoba powinna udzielić Ci takich podstawowych informacji jak temat karmienia. Jeżeli zamierzasz go karmić suchą karmą, podziel mu dzienną dawkę na trzy albo cztery części, ponadto pies musi mieć cały czas dostęp do wody.
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Re: pomocy

Postprzez monika 16 maja 2010, o 12:15

wiem od kogo kupiłam i ona dawała sama karme a dlaczego nie mozna mieszac raz takiej robionej raz suchej?a wody nie chce pic woli mleko czy moge jej dawac mleko?
monika
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 maja 2010, o 10:40
Imię psa: suzi
Rasa psa: york

Re: pomocy

Postprzez Asmax 16 maja 2010, o 12:36

No to skoro hodowca karmił suchym, powinnaś kontynuować to karmienie, dopiero za jakiś czas przejść na gotowane, jeżeli tak bardzo Ci na tym zależy. Przejście nie może być też gwałtowne, trzeba będzie mieszać karmę z gotowanym jedzeniem, więcej informacji na ten temat jest na forum, wystarczy poszukać. Powtórzę - psu nie daje się mleka. Ma mieć cały czas dostęp do wody. Jaką karmę dostałaś od hodowcy?
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Re: pomocy

Postprzez monika 16 maja 2010, o 12:57

ale jak nie chce pic wody to co mam zrobic dzis cały dzien nie pił ,a karma sucha jest ale nazwy nie pamietam bo to irlandzka .
monika
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 maja 2010, o 10:40
Imię psa: suzi
Rasa psa: york

Re: pomocy

Postprzez ValdeQ 16 maja 2010, o 22:14

Podawaj do picia tylko czystą wodę. Woda zawsze powinna być w misce. Będzie pił, bez obaw.

Nie wiem jaka jest woda w Irlandii tam, gdzie mieszkasz. Może mu kranowa nie smakuje. Kup wtedy wodę źródlaną w sklepie i podaj w misce.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości

paw prints