Pedigree-cała "seria" zła?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Pedigree-cała "seria" zła?

Postprzez Sissy 26 lip 2010, o 12:16

Zastanawiałam się,gdzie założyć wątek- "Żywienie" vs "Zdrowie". Moje pytanie można jednak podpiąć do "Żywienia",dlatego piszę tu.
Małe i miniaturowe rasy są narażone na powstawanie kamienia nazębnego częściej niż większe psy. Chcę więc jak najlepiej zadbać o zęby Fida. Biorąc pod uwagę jego wcześniejsze doświadczenia z psią stomatologią,jestem bardziej przewrażliwiona na ten problem niż dotychczas.
Chciałam podawać mu Pedigree Densta Stix. Boję się jednak,czy mu nie zaszkodzi. Czy owiana złą sławą jakość karmy pedigree przekłada się też na jakość tego produktu?
Czy ktoś z Was już z tym próbował? Mieliście jakieś skutki uboczne?
Może...lepiej nie ryzykować?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Pedigree-cała "seria" zła?

Postprzez Psychomona 26 lip 2010, o 13:27

Prawda yokr mojej szwagierki ma 5 lat a polowy zebow juz nie ma,miala sciagany kamien nazebny niedawno a teraz juz znowu ma go pelno,dostala od wata jakies krople do wody ktore niby rozpuszczaja kamien,ale o du...rozbic te kropelki sa :?
Ja mojej suczce myje zeby pasta i szczoteczka dla psow,od poczatku jak ja mam,bo sie boje o ten kamien,oprocz tego dostalam kiedys jakies probki kosci do czyszczenia zebow tylko nie pamietam jaka to byla firma :( nie wiem czy skutkowaly bo moja sunia mloda i nie ma kamienia jeszcze(oby nie miala) ale kostki bardzo jej smakowaly i byly przyjemne jesli chodzi o zapach,niestety do pedigree jestem uprzedzona,nie cierpie zapachu ich karmy i niby wlasnie maja zla jakosc ,wiec nic z tej firmy nie kupuje,moze warto popatrzec po sklepach czy sa te czyszczace kosci innych firm...ja bym nie kupila tej firmy...ale to tylko moje zdanie :)

Ooo teraz mi sie przypomnialo ta firma nazywa sie Select Gold

oo dokladnie takie dostalam te kosci dla psa

Obrazek
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)

Re: Pedigree-cała "seria" zła?

Postprzez mopsia 27 sie 2010, o 10:13

przecierz można myć psu zęby, a nie od razu faszerować go tymi smaczkami pediegree, one tak jak i karma są do doopy :ojej:

same konserwanty i zboża, a one tylko zapobiegają, a nie usuwają kamień nazębny :!:
mopsia
 

Re: Pedigree-cała "seria" zła?

Postprzez Sissy 29 sie 2010, o 11:33

mopsia napisał(a):przecierz można myć psu zęby, a nie od razu faszerować go tymi smaczkami pediegree, one tak jak i karma są do doopy :ojej:

Psu zęby myję.
I proszę czytać ze zrozumieniem-ja go NIE faszeruję ''tymi smaczkami pedigree'' .

mopsia napisał(a):same konserwanty i zboża, a one tylko zapobiegają, a nie usuwają kamień nazębny :!:

Uważam,że lepiej jest zapobiegać,niż leczyć.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Pedigree-cała "seria" zła?

Postprzez pauli 1 wrz 2010, o 21:23

ja swojemu psu, dość wrażliwemu z trzustką dość delikatną, daję od czasu do czasu dentastixy, albo oryginały pedigree, albo czasami rossmanowe gryzaki tego typu,ostatnio kupiłam gryzaki marki tesco. skład zwykle wygląda tak samo, chodzi o to żeby pies to trochę pożuł i tyle. bez przesady - dentastix co drugi dzień psu nie zaszkodzi, nie ma co demonizować. choć trochę tego kamienia ma niestety ciągle, mycie na taki narośnięty już wiele nie pomaga.
jakbyśmy my, ludzie, wszystko co jemy brali pod lupę czy aby na pewno wszystko ekonaturalne składniki i zero konserwantów barwników i czego tam jeszcze :lol:
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Re: Pedigree-cała "seria" zła?

Postprzez mopsia 2 wrz 2010, o 16:12

pauli napisał(a):ja swojemu psu, dość wrażliwemu z trzustką dość delikatną, daję od czasu do czasu dentastixy, albo oryginały pedigree, albo czasami rossmanowe gryzaki tego typu,ostatnio kupiłam gryzaki marki tesco. skład zwykle wygląda tak samo, chodzi o to żeby pies to trochę pożuł i tyle. bez przesady - dentastix co drugi dzień psu nie zaszkodzi, nie ma co demonizować. choć trochę tego kamienia ma niestety ciągle, mycie na taki narośnięty już wiele nie pomaga.
jakbyśmy my, ludzie, wszystko co jemy brali pod lupę czy aby na pewno wszystko ekonaturalne składniki i zero konserwantów barwników i czego tam jeszcze :lol:




mi chodziło o to że smaczki pediegree to nie jest najlepszy pomysł, są inne, lepsze, bez tych wszystkich syfów :twisted:
mopsia
 

Re: Pedigree-cała "seria" zła?

Postprzez pauli 2 wrz 2010, o 16:36

mopsia napisał(a):mi chodziło o to że smaczki pediegree to nie jest najlepszy pomysł, są inne, lepsze, bez tych wszystkich syfów :twisted:


pewnie, że są lepsze - na rynku zoologicznym do wyboru jest od groma różnych gryzadeł, które to ponoć zapobiegają/czyszczą/odświeżają/i nie wiem co tam jeszcze :) i temu można zmieniać, raz dentastix [które to nie ukrywajmy, są baaardzo łatwo dostępne, niekoniecznie trzeba latać do dobrze zaopatrzonych dużych sklepów zoo czy hurtowni], raz co innego :)
moje zdanie jest tylko takie, że psu krzywdy nie zrobią, w końcu nie będzie tego żarł na kilogramy :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

paw prints