Lód i śnieg vs woda

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Lód i śnieg vs woda

Postprzez damian_bany 25 lis 2010, o 20:41

Siemanko

Miałem taki problem w tamtym roku, w tym chciałbym sie dowiedzieć czegoś więcej. Mój pies uwielbia jeść śnieg. Gdzieś w necie wyczytałem, że jedzenie śniegu grozi anginą. Psinie rozmrażałem/wymieniałem wodę raz dziennie, ale ona i tak jej nie piła. Podejrzewam, że pragnienie zaspokajała poprzez jedzenie śniegu. Pies jest trzymany cały czas na dworzu od małego, jest to wilczur. Dobrze znosi mrozy.

Co mam robić? czy jest sens wymiany wody? czy piję tą wodę wtedy, kiedy nie patrze? (w sumie to i tak zamarza w trymiga więc wątpie...)
damian_bany
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Lód i śnieg vs woda

Postprzez Olusi@ 29 lis 2010, o 19:20

Jedzenie śniegu może spowodować chorobę u psa. Nie pozwalaj mu jeść śniegu, choć wiem że to będzie trudne, bo sama muszę to robić. Gdy jestem w domu to praktycznie co chwilę wyglądam przez okno sprawdzając, czy nie żre.
Wodę wymieniaj zdecydowanie częściej. Bardzo szybko zamarza i pies nie ma jak pić. Gdy pies nie chce pić, możesz dodać odrobinę mleka. Moje zdecydowanie chętniej piją gdy im je dodaje.
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Lód i śnieg vs woda

Postprzez jamnik 26 kwi 2023, o 17:23

Sama woda jest czymś ważnym i ja jeszcze chcę dodać, że także niezwykle ważną sprawą jest na pewno to aby każdy z nas wiedział jakie istnieją systemy i urządzenia do podnoszenia jej ciśnienia. Jak dla mnie bardzo szczegółowo o tym właśnie napisano w https://www.dostudni.pl/urzadzenia-i-sy ... ,b224.html i wiem, że takie kwestie po prostu dobrze jest znać.
jamnik
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 715
Dołączył(a): 22 lis 2021, o 21:07
Imię psa: Koka
Rasa psa: Hovawart

Re: Lód i śnieg vs woda

Postprzez payok 19 maja 2023, o 13:39

Skoro jesteśmy w temacie wody to polecam http://apwsk.pl/dystrybutor-wody-gazowanej-family-drink z pewnością w każdym domu taki dystrybutor wody gazowanej może się przydać. Sam mam od dawna i bardzo sobie chwalę. Polecam sprawdzić.
payok
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 351
Dołączył(a): 25 wrz 2021, o 14:09


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints
cron