Pedigree

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Pedigree

Postprzez montanablue 26 lis 2010, o 21:35

Jakie macie doświadczenia jeśli chodzi o karmę Pedigree.Chodzi mi przede wszystkim o karmę suchą...zarówno dla szczeniąt (Pedigree zdrowy start) jak i dla psów dorosłych.Zawsze myslałam że jest to dobra firma ,ale przeczytałam na innym forum,że wcale tak nie jest.Może od Was dowiem się czegoś więcej...? :roll: Ja na ten moment daję mojemu Portosowi Purine Pro Plan Puppy,ale jest ona trzy razy droższa od Pedigree ,a w zasadzie skład ma prawie identyczny...dlatego tak się zastanawiam czy może zmienic żarełko mojemu pieszczoszkowi.Proszę o rady. :)
Pozdrawiam!!! :D
Avatar użytkownika
montanablue
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26 lis 2010, o 18:01
Imię psa: Portos
Rasa psa: Labrador Retriever

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Pedigree

Postprzez Olusi@ 29 lis 2010, o 19:14

Pedigree ma 4 % mięsa. Pies jest mięsożercą i mięsa potrzebuje. Jak widać Pedigree, Chappi i jakieś inne marketówki nie dostarczają mu jego zbyt wiele (żeby to jeszcze było mięso! bo są też "produkty pochodzenia zwierzęcego" czyli dzioby, pióra i inne świństwa). Ja karmię i karmiłam psy karmą z dużą zawartością mięsa, np. Bosch, Acana. Mają więcej niż 50% mięsa.
Pro Plan jest karmą faktycznie drogą, a z tego co widzę skład nie jest jakiś świetny (średnio 20% mięsa).
;)
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Pedigree

Postprzez sawas 30 lis 2010, o 17:51

Pies jest co prawda mięsożerny, ale trzeba pamiętać, że nie tylko o czyste mięso tu chodzi ale również o produkty pochodzenia zwierzęcego. są one równie dobrze przyswajane przez psa, więc nie widzę powodu, żeby się do nich czepiać. Pamiętaj, że dieta Twojego czworonoga powinna być różnorodna. Karm go z głową a będzie żył długo i szczęśliwie. Sucha karma, nawet najlepsza, jest pewnym kompromisem miedzy dobrem psa a lenistwem właściciela. Zgłęb trochę temat suchych karm a dojdziesz, że nie sa dobrym rozwiązaniem. Uzupełniaj dietę w mięso, jaja, częściowo nabiał. Pies może jeść prawie wszystko, jeśli jest w rozsądnych ilościach i nie przyprawiane. To jest główny problem tanich karm, że jest w nich dużo soli, która psu smakuje, choć nie jest da niego najlepsza.
sawas
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 17:19
Imię psa: harry
Rasa psa: mix

Re: Pedigree

Postprzez bosman nowicki 3 gru 2010, o 11:06

Witam, jeśli chcesz kupić coś dedykowanego dla labradora to Eukanuba i Royal Canin mają takie produkty, jeśli szukasz czegoś lepszego od Pedigree ale w rozsądnej cenie to mogę Ci polecić Brita i Applawsa, zgadzam się jednak, że pies potrzebuje zbilansowanej diety, karmienie go tylko suchą karmą to tak jakby człowiek jadł tylko zupki z w proszku, niby smakuje, jakieś tam kalorie dostarcza ale pozostaje niedosyt.
bosman nowicki
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 paź 2010, o 10:17

Re: Pedigree

Postprzez mopsia 6 gru 2010, o 14:35

Pedigree= dziadostwo nad dziadostwami

bosman nowicki napisał(a):Witam, jeśli chcesz kupić coś dedykowanego dla labradora to Eukanuba i Royal Canin mają takie produkty, jeśli szukasz czegoś lepszego od Pedigree ale w rozsądnej cenie to mogę Ci polecić Brita i Applawsa, zgadzam się jednak, że pies potrzebuje zbilansowanej diety, karmienie go tylko suchą karmą to tak jakby człowiek jadł tylko zupki z w proszku, niby smakuje, jakieś tam kalorie dostarcza ale pozostaje niedosyt.



tyle, że eukanuba dla labków ( tak samo z RC) niczym nie różnią się od zwykłych eukanub czy RC; dlatego po co tyle zachodu? :rotfl:
mopsia
 

Re: Pedigree

Postprzez Bokserunio 26 maja 2013, o 13:06

Nie ma co opisywac karmy Pedigree bo to najgorszy badziew z jakim się spotkałam. Nie wiem co oni dodają do tej karmy ale wartosci odżywczych dla psa jest tam tyle co kot naplakal. tyle w temacie z mojej strony.
Bokserunio
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 maja 2013, o 17:08
Imię psa: Maurycy
Rasa psa: kundelek

Re: Pedigree

Postprzez kaska68 4 sie 2013, o 16:02

mój pies bardzo lubi tą karmę dlatego od czasu do czasu mu ją daję, aczkolwiek nie mam dobrego zdania na jej temat.
tak jak już wspominaliście, zawartość mięsa... bez komentarza, a i inne składniki "odżywcze" ja osobiście poddaje wątpliwości...
kaska68
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 22:06
Rasa psa: Lablador

Re: Pedigree

Postprzez GlodnyZwierzak_pl 8 sie 2013, o 13:48

Kiedyś podawaliśmy,ale faktycznie jej skład nie imponuj ei dlatego też polecam wybrać dobrą karmę która dostarczy naszemu psy odpowiednich składników odżywczych,w tym mięsa. Acana.Britt czy Royal Canin są jak najbardziej godne polecenia.
http://www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Avatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:39

Re: Pedigree

Postprzez jowiczz23 11 wrz 2013, o 18:17

Karma Pedigree jest głównie przereklamowana, każdy cwaniakuje że kupuje swojego pieskowi tą karmę bo jest najbardziej znana, a właśnie między innymi karma Royal Canin jest według mnie o niebo lepsza i ma dużo lepsze składniki odżywcze.
jowiczz23
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 15:19

Re: Pedigree

Postprzez tadekkoks 18 wrz 2013, o 19:44

jowiczz23 napisał(a):Karma Pedigree jest głównie przereklamowana, każdy cwaniakuje że kupuje swojego pieskowi tą karmę bo jest najbardziej znana, a właśnie między innymi karma Royal Canin jest według mnie o niebo lepsza i ma dużo lepsze składniki odżywcze.

I tu się BARDZO mylisz! Przeczytałaś skład Royal Canin?... :roll: Owszem, jest trochę lepsza od Pedigree - ale za tę cenę powinna być luksusowa. A tymczasem jest to podobny badziew jak Pedigree, przereklamowany (i za to płacimy), wartości odżywczych ma bardzo mało, mięsa mało, praktycznie rzecz biorąc to zwykła marketówka ze znana nazwą. Polecam zapoznac się dokładnie ze składem - i porównać go do podobnych cenowo karm z dobrych sklepów internetowych.
tadekkoks
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 14:48
Imię psa: Trevor
Rasa psa: owczarek niemiecki

Re: Pedigree

Postprzez konradp 19 wrz 2013, o 20:15

Powiem tak : jeśli ktoś ma psa i mówi mi, że żywi go Pedigree/Chappi - to ja nie mam pytań. :roll: Dla mnie ktoś, komu nie chce się nawet poczytac składu karmy, poszperać na ten temat w necie jest nie tylko nieodpowiedzialny, jest leniem i skazuje siebie i psa na krótki wspólny żywot. Natomiast jeśli ktoś chce być ze swoim pupilem jak najdłużej - to zależy mu na tym, co pies je, jak się czuje, zależy mu na jego długofalowej dobrej kondycji i i po prostu szczęśliwym życiu.
konradp
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 wrz 2013, o 17:55
Imię psa: Erwin
Rasa psa: berneński pies pasterski

Re: Pedigree

Postprzez GlodnyZwierzak_pl 25 wrz 2013, o 12:52

To się zgadza,ale pamiętajmy także o tym,że wielu właścicieli jest dopiero początkującymi i nie wiedzą na jakie elementy należy zwracać uwagę,nie patrzą na skład karmy. Może dzięki tym postom coś się zmieni na lepsze.
http://www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Avatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:39

Re: Pedigree

Postprzez muszka 14 gru 2022, o 12:15

Nie wiem czy ta karma jest taka dobra... Ja szczerze mówiąc to postawiłabym na karmę COUNTRY&NATURE , która dostępna jest w sklepie https://drpetcare.pl/  . Jest ona bardzo wartościowa, całkowicie naturalna i możecie tam znaleźć różnorodne warianty takich karm. Także bez problemowo możecie dopasować do swojego pupila karmę smakowo, do jego wieku czy wielkości.
muszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 276
Dołączył(a): 29 lip 2019, o 08:57
Imię psa: Doris
Rasa psa: Berneński


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints