najpierw jedezenie czy spacer?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

najpierw jedezenie czy spacer?

Postprzez elina 25 sie 2005, o 13:59

jak wy to robicie? najpierw karmicie psa a później spacer czy odwrotnie? czemu właśnie tak?
elina
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez cogar 25 sie 2005, o 14:03

Ja mam doświadczenie z rasami olbrzymimi, ale nie sądzę, żeby w innych przypadkach było znacząco inaczej. Najpierw spacer, później jedzenie, a ponadto po spacerze co najmniej 30 minut przerwy przed jedzeniem, a wskazana jest godzinka. U nas wynika to z tego, że u ras olbrzymich występuje szczególne ryzyko wystąpienia skrętu żołądka, którego dokładnych przyczyn nie poznano, ale przypuszcza się, że jedzenie w sposób zanadto łapczywy, albo w stanie zdyszenia, lub zmęczenia może zwiększać ryzyko.
Poza tym psy na spacerze raczej rzadko tylko spokojnie spacerują, a często biegają, więc chyba z pełnym żołądkiem nie jest to najwygodniejsze.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ValdeQ 25 sie 2005, o 14:05

Ważne jest, żeby był odstęp czasowy między posiłkiem, a intensywną aktywnością. Najbardziej to dotyczy ras dużych. Zwłaszcza po jedzeniu nie wolno psu natychmiast intensywnie biegać.

Ważna jest też regularność posiłków.

I dzielenie na dawki (zwolennikom karmienia psa raz dziennie proponuję żeby sami sie tak spróbowali odżywiać).
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez gizmo.25 25 sie 2005, o 14:43

PIERWSZY SPACER, PÓŹNIEJ JEDZENIE.
Odstęp czasu pomiędzy jedzeniem a wysiłkiem fizycznym (dużą aktywnością) dwie godziny.
Avatar użytkownika
gizmo.25
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 24 mar 2005, o 12:18
Lokalizacja: Józefosław k/Warszawy

Postprzez gizmowaty 1 19 sty 2006, o 10:12

Najpierw spacer,ale jeśli sprawa dotyczy szczeniaka to niestety odwrotnie, lub chociaż trzeba po jedzeniu wyjść na chwilkę, ponieważ młode pieski nie mają w nawyku utrzymywanie czystości ( dotychczas robiła to ich mama ) i załatwiają się wtedy gdy im się chce :oops: a to przeważnie jest po jedzeniu lub po spaniu.
gizmowaty 1
 

Postprzez Tinus 19 sty 2006, o 11:29

u mnie tak jakoś wychodzi, że najpierw jest spacer. Po spacerze Midzia musi poczekać aż ja zjem śniadanie i wypiję herbatę, więc jakaś godzinka siedzenia przy misce lub patrzenia na garnek z jedzeniem i dopiero później śniadanko :)
A kolejny posiłek dostaje dopiero o 18, więc już dawno po spacerku i na sporo przed kolejnymv :)

Chociaż muszę powiedzieć, że zdarzają się dni, że np. ja daję jej jedzenie przed wyjściem na zajęcia - a jak mam na 8 to wychodzę o 6. Ona zje, albo nie zje - czasami nie chce jej się wstać z łożka, a ja jak idę na taką morderczą godzinę nie ścielę rano łożka (każda dodatkowa minuta snu jest mi droga). :) W takich dniach z psem wychodzi mój brat. Czasami zaraz po tym, jak pies zje, czasami Amida zje chwilę po tym jak wróci. Ale krzysiek robi jej spacery tylko na siusiu i to na smyczy, więc jakoś specjalnie się na nich nie zmęczy.
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez pauline_g 19 sty 2006, o 12:05

u mnie najpierw reksio wychodzi na spacer... bardzo wczesnie rano bo o 6.00 (jak dla mnie to wczesnie;)) zabiera go moj tata...

potem jak wraca cos przekasi (sucha karma) a potem w poludnie babcia gotuje mu danie specjalne:D
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez joan 19 sty 2006, o 12:45

Najpierw wyjście, spacerem tego nie nazwę, bo jak wstaję(najczęściej między7a8) to pierwszą rzecz jaką robię jest otwarcie drzwi i moja trzódka wychodzi z domu. Po 10-15 minutach wracają. Pierwszy posiłek dostają po 9-tej drugi po 18-tej.
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez Agaa.a 19 sty 2006, o 12:59

My podobnie. Najpierw spacerek, a po powrocie odpoczynek i dopiero papu :). Po popołudniowym spacerku, to Libra zawsze pada, tak ją wymęczę :lol: i dopiero jak wstanie to dostaje jeść !! Nigdy zaraz po powrocie, szczególnie po takich wariactwach i bieganinie !!
Zawsze zachowujemy odstępy czasowe, pomiędzy posiłkiem i aktywnością fizyczną.

Pozdrowienia !!
Aga&Libra,
ObrazekObrazek

MOJA LIBRUNIA :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Agaa.a
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 368
Dołączył(a): 12 gru 2005, o 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fenja 24 sty 2006, o 12:41

Heh, jasne że najpierw spacer.
Potem przerwa na odpoczynek i jedzenie. No, chyba, że jestem cały dzień na działce, to wtedy pies cały czas biega, ale po większym przemęczeniu jeść mu nie daję, dopiero, gdy odpocznie.
{mój_osobisty_podpis}
Avatar użytkownika
fenja
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 sty 2006, o 11:51

Postprzez afryga 24 sty 2006, o 13:23

A u nas jak już gdzieś pisałam, to jest tak, że Deimos je w czasie spaceru, bo w domu nie zagląda nawet do miski :? .
Pies nie jest jedynym przyjacielem człowieka, ale na pewno jest tym najwierniejszym.
Avatar użytkownika
afryga
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 446
Dołączył(a): 25 lis 2005, o 10:53
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Dogsia 5 lut 2006, o 12:56

Moje psy jedzą po spacerze ponieważ z pełnym brzuchem pies nie może biegać grozi to ryzykem skrętu żołądka.
Dogsia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 802
Dołączył(a): 4 lut 2006, o 18:27
Lokalizacja: Leszczyny

Postprzez bigos 5 lut 2006, o 15:52

Po spacerku!!!!!
Avatar użytkownika
bigos
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 sty 2006, o 16:34
Lokalizacja: poznań/dm

Re: najpierw jedezenie czy spacer?

Postprzez norbert.m 6 mar 2012, o 22:34

Mona zdecydowanie dostaje jeść po spacerze*, jest dość aktywna, biega, skacze...
Po posiłku ma zawsze zapewniony spokój.

*) niestety nie chce jeść suchej karmy (ani fitmina, ani pro paca, na hillsa też nie chce nawet spojrzeć), sam nie wiem co mam zrobić by zechciała jeść suche.
http://monathedog.wordpress.com
https://www.facebook.com/pages/Mona/299125900133675
Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa
norbert.m
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 mar 2012, o 00:17
Imię psa: Mona
Rasa psa: Hybryda husky i labradora

Re: najpierw jedezenie czy spacer?

Postprzez Kasiak321 19 lut 2013, o 22:05

A ja najpierw daję moim psiakom dobrze się najeść a dopiero potem spacer. Na spacerku załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne i przez 2-3 godzinki mam spokój :) Gdybym robiła odwrotnie to w domu byłby Sajgon :) Moje yorki są nie usłuchliwe i robią "kaka" gdzie tylko im się zamarzy... :(
Kasiak321
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 19:19
Imię psa: Ari
Rasa psa: Yorkshire terrier

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints