Nowa Karma dla Labradora = biegunka. pomocy

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Nowa Karma dla Labradora = biegunka. pomocy

Postprzez alex15 26 lut 2011, o 10:22

Witam

Wczoraj mojemu pieskowi Labradorowi 3,5 miesiąca kupiłem karmę dla psów z które mają problemy z żołądkiem firmy royal którą doradziła mi pani weterynarz.Piesek wcześniej jadł karmę royal labrador po której miał nawracającą biegunkę. Po zdiagnozowaniu problemu że to przez karmę royal Labrador ma biegunkę zacząłem jej gotować ryż marchewkę kurczak . Jadła ryż 3-4 dni .Wczoraj kupiłem karmę to którą poleciła mi pani wet. Mówiła że mogę ją normalnie karmić odrazu jak przyjde do domu dostała karmę o 15 i 19 po czym w nocy była biegunka .
Dalej mam karmę podawać żeby się pies przyzwyczaił czy na ryż przejść ??
Czy to normalne zachowanie po przejściu na nową karmę ??
alex15
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Nowa Karma dla Labradora = biegunka. pomocy

Postprzez eddamone 31 mar 2011, o 23:56

żadnej karmy nie można zmieniać psu z dnia na dzień! Zmiana z jednej na inną powinna trwać około tygodnia, stopniowo dosypując nowej i odejmując starej.
Jeśli chcesz gotować psu, to musisz kupić witaminy np salvical czy can-vit
eddamone
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 mar 2011, o 23:14

Re: Nowa Karma dla Labradora = biegunka. pomocy

Postprzez KatyCruel 8 kwi 2011, o 11:11

Czy Twój psiak nie ma przypadkiem nadwrażliwości pokarmowej? Pani weterynarz nie poleciła wykonania testów alergicznych? To mogłoby wyjaśnić te nawracające biegunki - jeśli piesek nie toleruje Canina, warto wypróbować Animondę albo Hilla - te karmy są polecane dla psów z kłopotami żołądkowymi. Pamiętaj też, żeby szczeniak pił dużo, bo częste biegunki prowadzą do odwodnienia.
KatyCruel
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 13:56
Imię psa: Misiek
Rasa psa: kundelek


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints