Gotowane jedzenie - ile dawać psu?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Gotowane jedzenie - ile dawać psu?

Postprzez Gość 1 gru 2006, o 21:43

Poniewa jestem teraz w domu i mam więcej wolnego czasu, postanowiłam regularnie gotować mojej psinie. Ma już 7 miesięcy, powoli przechodzi na 2 posiłki dziennie: pierwszy poranny to sucha karma (i tu wiadomo jak dawkować bo jest na opakowaniu - daję połowę dziennej porcji)) a drugi popołudniowy gotowany. W międzyczasie i czasem wieczorem pożera uszy, żwacze, ogony, penisy itp. smakołyki. I mam pytanie czy gdzieś są jakieś tabele ile potrzeba dkg mięsa/warzyw/wypełniacza na określoną masę zwierzęcia (tak jak w suchych karmach)? Czy dla 25-kilogramowego psa o umiarkowanej aktywności 1/2 kg mięsa + szklanka ryżu+ duża marchewka, pietruszka, seler na jeden gotowany posiłek to dużo czy mało? Problem w tym, że ile bym nie dała w michę to zostanie w oka mgnieniu pochłonięte i pies sprawia wrażenie ciągle głodnego (węszy po szafkach, na spacerach nos ciągle przy ziemi i szuka jedzenia, bo często muszę wyciągać z pyska różne "pyszności"). Czym się kierować, żeby nie przekarmić?
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gosinka 1 gru 2006, o 21:44

To moje pytanie - nie wiem czemu wylogowana....
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ania_Ś 6 gru 2006, o 18:33

Ja gotuję i nie kieruje się dzieleniem składników na gramy. Moja sunia dostaje tyle jedzenia ile chce. Gdy ma dość odchodzi od miski. Rano ma suchą karme a wieczorem na kolacje gotowane.
Swoją drogą 7 miesięczny pies smiało może jeszcze jeść 3 posiłki dziennie. Jak ma rok to wtedy można zmniejszyć do dwóch na dzień.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez joan 7 gru 2006, o 16:31

Ania_Ś napisał(a):Ja gotuję i nie kieruje się dzieleniem składników na gramy. Moja sunia dostaje tyle jedzenia ile chce. Gdy ma dość odchodzi od miski. Rano ma suchą karme a wieczorem na kolacje gotowane.
Swoją drogą 7 miesięczny pies smiało może jeszcze jeść 3 posiłki dziennie. Jak ma rok to wtedy można zmniejszyć do dwóch na dzień.

I całkiem spokojnie, 7-mio miesięczny pies może jeść 2 posiłki, to indywidualne decyzje.
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez Gosinka 9 gru 2006, o 10:10

Ania_Ś napisał(a):Ja gotuję i nie kieruje się dzieleniem składników na gramy. Moja sunia dostaje tyle jedzenia ile chce. Gdy ma dość odchodzi od miski. Rano ma suchą karme a wieczorem na kolacje gotowane.


Problem w tym, że moja psina może zjeść każdą ilość. To jest odkurzacz, czasem jak dużo zje to brzuch ma jak baniak, ale nie popuści, nie odejdzie od michy póki nie wyliże do czysta. I jeszcze po godzinie sępi i usiłuje mi ukraść np. kanapkę z mojej kolacji. Dlatego sie zastanawiam ile jej dawać, żeby nie przekarmić. Na jakimś innym forum znalazłam, że 10 g mięsa na każdy kg masy (czyli potem warzywa i wypełniacz w stusunku 1:1:1), ale ktoś inny argumentował, że w przypadku psów młodych to nawet 25 g na 1 kg. (stosunek 2,5:1:1). Dlatego się pytam czy ktoś wie, jak to najlepiej powinno wyglądać, albo jakie ma doświadczenia.

Ania_Ś napisał(a):Swoją drogą 7 miesięczny pies smiało może jeszcze jeść 3 posiłki dziennie.


Woli już 2 posiłki - ok. 9 i 17. W międzyczasie lub wieczorem dostaje przegryzkę, typu ucho, ogon, penis. I pożywne i zajmuje czas oraz czyści zęby.
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Gotowane jedzenie - ile dawać psu?

Postprzez leonberg 9 gru 2009, o 19:13

ja znam lepszą metodę określenia ilości karmy :-D
dla mnie wszystkie ilości podawane przez producentów suchych karm bądź barfa, są ilościami przybliżonymi.
każdy psiak ma inny temperament i potrzeby. co tydzień macamy swoim psom "boczki" . linia grzbietu pod palcami ma być wyraźnie wyczuwalna, miednica ma nie sterczeć a na bokach maja być wyraźnie wyczuwalne żebra. po takim "badaniu boczków" podejmujemy decyzję o zwiększeniu bądź zmniejszeniu ilości karmy.
to wprawdzie metoda prób i błędów lecz tydzień to odpowiedni okres, nie musisz się martwić że zagłodzisz czy utuczysz psa.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Gotowane jedzenie - ile dawać psu?

Postprzez asia-2010@tlen.pl 2 mar 2010, o 14:01

hej ja daje swojemu psu 3 razy dziennie
karme ale nie chce jesc gotowanej wrazie czego pisz piszcie na asia-2010@tlen.pl
asia-2010@tlen.pl
 


Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości

paw prints