Mięso gotowane + karma?

Zasady żywieniowe, zdrowe żywienie, karmy...

Moderator: Moderatorzy

Mięso gotowane + karma?

Postprzez Annabeth 23 lip 2011, o 14:48

Koleżanka mojej mamy powiedziała jej, że jeśli psu podaje się suchą karmę, to tylko suchą, a jeśli mięsko, to mięsko. Że nie można tego łączyć. Zawsze myślałam, że wolno. Czy to prawda?

Czy jakiegoś mięska nie wolno psiakowi podawać?
Obrazek
Annabeth
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 lip 2011, o 13:47
Rasa psa: Beagle

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Mięso gotowane + karma?

Postprzez bosman nowicki 16 sie 2011, o 07:51

Witam.
U mnie psy dostają głównie gotowany drób plus trochę wypełniacza czyli ryżu. Z tym, że ja mam dwa kundelki które nigdy nie miały problemów z układem trawiennym. Osobiście uważam, że każdemu psu należy się co jakiś czas kawał mięcha żeby sobie zęby mógł poostrzyć. Problem pojawia się jeśli masz psa rasowego, starszego, z alergią, typowo domowego.
Po kolei:
Psy "rasowe", chodzi mi tu o popularne rasy a dokładniej psiaki hodowane w pseudo hodowlach, nikt nie panuje w takim przypadku nad przekazywaniem genów i często psy są bardzo wrażliwe na zmianę pokarmu, mogą wręcz nie tolerować np: wieprzowiny
Psy starsze podobnie jak starsi ludzie, swoje już zjedli i ich żołądek nie trawi już tak dobrze jak kiedyś, w takim przypadku karma sucha (zwłaszcza dedykowana) wydaje się lepszym rozwiązaniem gdyż jest lekko strawna.
Psy które większość czasu spędzają w domu chyba powinny jeść więcej karmy suchej, choćby ze względu na fakt, że łatwiej wtedy o regularne i kontrolowane (chodzi mi o konsystencje) wypróżnianie. Jeśli piesek dostanie posiłek własnej roboty, zdarza się, że coś mu zaszkodzi i wtedy niemiła niespodzianka czeka na dywanie.
Jeśli kogoś zanudziłem to przepraszam, jeszcze do niedawna przerabiałem ten temat niemalże na co dzień ze staruszkiem teściów.
bosman nowicki
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 paź 2010, o 10:17

Re: Mięso gotowane + karma?

Postprzez Różowapantera 10 lis 2011, o 21:46

też tak słyszałam, że jak psa się karmi suchym to nagłe przestawienie na mokre jedzenie może u niego powodować problemy trawienne ponieważ te karmy maja zupełnie inne ph i rzeczywiście nie wskazane jest mieszanie, jednak można co jakiś czas podawać właśnie gotowane jedzenie podawane z wypełniaczami np ryżem i warzywami, jak już twój psiak je suche to na siłe nie przyzwyczajaj go do puszek
Różowapantera
 

Re: Mięso gotowane + karma?

Postprzez lionking 29 gru 2011, o 14:59

Hmmm... ja karmię mojego psa jedzeniem domowym ( jakieś mięsko+kasza,ryż+warzywo), bo on to lubi i wcina aż mu się uszy trzęsą, zawsze w misce ma suchą karmę i szczerze mówiąc traktuje ją chyba jak przekąskę, a czasami zabawkę, gania za karmą po domu i szczeka na nią. Nie wiedziałam żeby się jakoś specjalnie zajadał, ale weterynarz twierdzi że z psem wszystko ok :)
lionking
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 11:48

Re: Mięso gotowane + karma?

Postprzez Cała Ona * 29 gru 2011, o 18:14

Najlepiej dla psa jesli bedzie jadł cały czas to samo-to do czego jest przyzwyczajony,nie fundujmy mu "rewolucji" w żoładku.Jesli chcemy podać psu coś nowego,wprowadzajmy nowości stopniowo! Ryż to jedzenie dietetyczne,polecane dla zwierząt mających zazwyczaj problemy z zoładkiem lub po zabiegach,na diecie itp. Sucha karma szczególnie w duzych ilościach bardzo rozpycha żołądek,to tak jak My jedlibyśmy cały czas suche bułki.
Ja mieszam karmę suchą z mokrą i jakoś nic się nie dzieje,karmiłam tak wszystkie swoje psy,myslę ze to zupełnie normalne i niejeden tak robi.
Nic nigdy nie słyszałam o tym aby mieszaie suchej karmy z mokrą było czyms zlym... :roll:
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" /Robert Benchley/
Avatar użytkownika
Cała Ona *
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 50
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 15:51

Re: Mięso gotowane + karma?

Postprzez pakolina 20 wrz 2012, o 22:57

mój pies też je tylko mięso. przyznam szczerze, że dawaliśmy mu różne jedzenie, mięso czy warzywa, karmę również i tylko jej nie jadł, więc przestaliśmy. dajemy mu tylko to co lubi. i nigdy nie miał żadnej żołądkowej rewolucji.
czy znane jest Ci pojęcie ekologi? jeśli nie, zapoznaj się z terminem edukacja ekologiczna - dzięki temu dowiesz się czym jest ekologia i poznasz sposoby ochrony środowiska
pakolina
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 14:20
Imię psa: Nero
Rasa psa: husky

Re: Mięso gotowane + karma?

Postprzez Kasiak321 19 lut 2013, o 21:48

pakolina napisał(a):mój pies też je tylko mięso.

Chyba trochę drogo Cię to kosztuje :) Nie próbowałaś lekko przegłodzić psiaka i podać mu dobrej jakości suchą karmę ? U mnie to poskutkowało i moje psiaki teraz lecą tylko na suchej karmie.
Kasiak321
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 19:19
Imię psa: Ari
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Mięso gotowane + karma?

Postprzez wero90 8 sie 2013, o 19:01

Mój pies z kolei je domowe jedzonko czyli resztki z tego co my jemy a poza tym od czasu do czasu suchą karmę i nigdy nie mial problemów z układem trawiennym. Myślę że każda odmiana jest trochę potrzebna. :)
wero90
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 15:27
Imię psa: Fazi

Re: Mięso gotowane + karma?

Postprzez julita1 19 sie 2013, o 10:55

mój pies uwielbia gotowane mięso, ale głownym składnikiem jego diety jest sucha karma. lubi sobie chrupać :)
julita1
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 sie 2013, o 16:23
Imię psa: Max
Rasa psa: York

Re: Mięso gotowane + karma?

Postprzez dede16 30 sie 2013, o 18:05

A czy nie jest tak że pokarm powinien być urozmaicony?
dede16
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 sie 2013, o 17:15
Imię psa: aleks
Rasa psa: coli

Re: Mięso gotowane + karma?

Postprzez regina 24 wrz 2013, o 21:50

Mój piesek je wyłącznie suchą karmę. Dostaje codziennie porcje i sam sobie wyznacza godziny posiłku, oraz ilość zjedzonego pokarmu.
Natomiast 1-2 razy w tygodniu dostaje gotowanego kurczaka. Np całą taką ćwiartkę gotowaną z rosołu. Nigdy mój pies nie jadł gotowych karm z puszki.
NIe wiesz co to duomox? Sprawdź tutaj -> https://viqo.pl/duomox-co-to-jest-dawkowanie-zamienniki-ulotka/
regina
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 21:43
Imię psa: Melo
Rasa psa: Mieszaniec

Re: Mięso gotowane + karma?

Postprzez GlodnyZwierzak_pl 25 wrz 2013, o 12:50

Oczywiście,że każda dieta naszego psa powinna być co jakiś czas urozmaicona tak aby zawsze miał apetyt,to ważna sprawa. Poza tym wydaje mi się,że nie ma potrzeby mieszac mięsa i suchej karmy,albo jedno albo drugie. Popatrz np na karmy Acana- są bardzo dobrej jakości.
http://www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Avatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:39

Re: Mięso gotowane + karma?

Postprzez NatTadi23 9 wrz 2014, o 15:09

Ja również myślałam, że pokarm powinien być urozmaicony tzn ze można łączyć mięso z suchą karmą . Człowiek uczy się całe życie na to wychodzi.
NatTadi23
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 wrz 2014, o 13:52

Re: Mięso gotowane + karma?

Postprzez lezyt3 23 wrz 2015, o 10:33

a co z resztkami obiadu? Czy takie coś może mojemu pieskowi zaszkodzić? oddajemy mu głównie mieso i rzeczy pochodzenia zwierzęcego
Nie wiem jaki mam wybrac dla niego prezent święta.
Avatar użytkownika
lezyt3
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 lip 2015, o 12:32

Re: Mięso gotowane + karma?

Postprzez irekk 13 lis 2016, o 09:30

Ja staram się dawać trochę gotowanego ale nie za dużo.
irekk
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 lis 2016, o 20:08
Imię psa: Wolf
Rasa psa: jamnik

Następna strona

Powrót do Żywienie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints