Agresywny jamnik

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Agresywny jamnik

Postprzez Miłośniczka jamników 13 cze 2010, o 12:54

Witam.
dawno nie poruszałam żadnego wątku aż do dzisiaj. Otóż mój psiak ma już prawie dwa lata i stał się agresywny , jak jesteśmy na spacerze do szarpie się do gryzienia dzieci i dorosłych na smyczy. Parę razy niespodziewanie doszło do sytuacji gdy rzucił się na kogoś.Mam w domu dzieci jest przyzwyczajony do nich z kąd więc taka agresja. Wcześniej jak był mały też dochodziło do takich sytuacji więc pies się nie zmieni.Ostatnio uciekł za ogrodzenie i ugryzł jakiegoś dzieciaka na rowerze. Nie mam już cierpliwości "nie wolno","spokój" do niego nie dociera.Pomóżcie proszę bo będę zmuszona go oddać :(
Avatar użytkownika
Miłośniczka jamników
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 sty 2009, o 22:16
Imię psa: Tofik
Rasa psa: Jamnik

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Agresywny jamnik

Postprzez Miłośniczka jamników 13 cze 2010, o 12:57

A może powinnam zakupić mu kaganiec, czy to doprowadzi go do porządku.?
Avatar użytkownika
Miłośniczka jamników
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 sty 2009, o 22:16
Imię psa: Tofik
Rasa psa: Jamnik

Re: Agresywny jamnik

Postprzez ValdeQ 17 cze 2010, o 22:00

Oddać? Czyli sprezentować komuś innemu swój problem? O nie, pies to odpowiedzialność. Masz - przepraszam za szczerość - dokładnie takiego psa, jakiego sobie wybrałaś i potem wychowałaś. Powiedziałaś "A", musisz teraz powiedzieć "B".

Przede wszystkim u psa występuje kilkanaście sklasyfikowanych rodzajów agresji, a każdy z nich ma swoją przyczynę. Żeby zidentyfikować rodzaj agresji u Twojego psa potrzebna jest obserwacja w jakich okolicznościach agresja się pojawia oraz wyłowienie powtarzających się elementów lub schematu postępowania. Niewykluczone jest też konkurencyjne występowanie kilku rodzajów agresji u jednego osobnika.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Agresywny jamnik

Postprzez miłosniczka jamników 18 cze 2010, o 11:45

Dzięki za radę
miłosniczka jamników
 

Re: Agresywny jamnik

Postprzez monikabert90 31 maja 2018, o 10:51

Ja ostatnio widziałam w internecie coś takiego jak krople dr Bach'a dla psów agresywnych - są to krople na naturalnych składnikach, których dodaje się psu do jedzenia i które podobno powodują, że pies nie jest taki agresywny... Można je kupić na http://psipensjonat.com.pl/o-nas/sklep/. Może warto byłoby spróbować?
monikabert90
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 545
Dołączył(a): 31 gru 2016, o 10:19

Re: Agresywny jamnik

Postprzez mistle 7 wrz 2018, o 12:05

Teoretycznie każdego psa można nauczyć dobrych manier. Trzeba tylko być konsekwentnym, posiadać odpowiednie podejście do pieska.
Jeżeli piesek szczeka nadmiernie - w celach wychowawczych bardzo dobrze sprawdza się ultradźwiękowa obroża z rejestracją głosu. Jej zasada działania jest bardzo prosta, gdy piesek zaczyna szczekać, obroża emituje nieprzyjemny dla niego dźwięk. Piesek bardzo szybo zaczyna wiązać fakty i przestaje szczekać lub szczekanie ograniczone jest do minimum. Opis tego rodzaju obroży dla psa można znaleźć tutaj pod linkiem: https://www.obroza-elektryczna.pl/elektroniczne-obroze/
mistle
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 161
Dołączył(a): 27 kwi 2017, o 11:19
Lokalizacja: Warszawa
Imię psa: roksi
Rasa psa: kundelek

Re: Agresywny jamnik

Postprzez rover 25 lis 2018, o 18:37

Bardziej humanitarna jest obroża z nadajnikiem gps bezpieczne zwierze. Wiadomo gdzie pies przebywa a także kiedy wyjdzie za elektronicznie wyznaczony teren.
rover
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 95
Dołączył(a): 28 maja 2017, o 11:23

Re: Agresywny jamnik

Postprzez riko43 8 gru 2018, o 19:34

Może poczuł się zagrożony na swoim terytorium? czy pojawiły się jakieś nowe psy w okolicy?
Na świecie nie ma nic piękniejszego od pobudzania ludzi do śmiechu.
riko43
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 21:12
Imię psa: Riko
Rasa psa: Dog


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints