Pies w lozku

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Pies w lozku

Postprzez johnnyrambo 14 mar 2007, o 16:50

Jak oduczyć pieska spania w łóżku:?:
Piesek normalnie śpi w swoim legowisku ale kiedy ja położę sie do mojego łózka i chce spać wtedy budzi sie i wskakuje mi na łózko. jeśli mu nie pozwalam na to szczeka itp. Wszelkie próby uspokojenia idą na marne.
Co zrobić:?:
:shock: :shock:
Obrazek
Avatar użytkownika
johnnyrambo
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 mar 2007, o 21:34

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ania_Ś 14 mar 2007, o 17:01

Nie możesz pozwalać psu na takie zachowanie. Konsekwentnie każ mu zejść z łóżka.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez johnnyrambo 14 mar 2007, o 17:16

Nic to nie daje :shock:
Obrazek
Avatar użytkownika
johnnyrambo
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 mar 2007, o 21:34

Postprzez deidre 14 mar 2007, o 17:51

W wychowaniu psa konieczna jest konsekwencja i cierpliwość.
Czasem pewnych zachowań nie da się oduczyć w ciągu 1 dnia, czy też tygodnia.

Gdy pies wskakuje Ci do łóżka, powiedz zdecydowanym głosem FUJ albo FE i zdejmij psa z łóżka.
Jeśli znowu wskoczy, znów powiedz fuj i zdejmij psa.

Może połóż psu w legowisku jego ulubioną zabawkę, aby miał się czym zająć jak się przebudzi.

Jak daleko jest legowisko psa od Twojego łóżka?
Jeśli dość daleko, to może psiak po prostu czuje się samotny i chce być jak najbliżej Ciebie.
Przestaw legowisko koło łóżka, a jak psiak się przebudzi, pogłaszcz go, przemów do niego spokojnie i powinien znów usnąć.

Przez pierwszy tydzień Kluska tak zasypiała - tuż koło mnie, głaskana po brzuszku (a chciała wskakiwać do łóżka)
Miałam nawet przygotowane pod poduszką chusteczki oczyszczające (takie wilgotne), żeby nie wstawać z łóżka do łazienki i nie myć rąk.

Teraz zasypia najczęściej pod łóżkiem lub na legowisku, bez żadnego uspokajania i nie chce się ładować do łóżka.
Ola, Dominik i Kluska
Avatar użytkownika
deidre
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 19:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez karolcia-mazur 19 mar 2007, o 22:34

W tej chwili mam w domu dwa małe szczeniaczki więc jestem na etapie wychowania ja poleciłabym ci przestawić posłanie tak jak to napisała Kluska może piesek czuje się poprostu samotny, ignoruj jego szczekanie on próbuje zwrocic na siebie twoją uwage nie odzywaj się, odwróć się i zignoruj go. Nie które psy uspokajają się szybko a u niektórych to trochę trwa:) konsekwencja pamiętaj daje najlepsze efekty. A jeszcze co bym ci poradziła to przygotuj sobie małe kawałeczki kiełbaski na nagrodę i nalepiej w dzien po kilka minut ucz swojego pieska na komendę "miejce" zwab go trzymając kawałek nagródki w ręce przed noskiem i prowadz go na posłanie niech to miejsce skojarzy z czyms dobrym, pysznym:)zrob tez tak wieczorem!!!nagroda daje ogromne efekty!!
życzę powodzenia w wychowaniu pieska!!!!!!!
karolcia-mazur
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 28
Dołączył(a): 23 lut 2007, o 21:44

Postprzez deidre 20 mar 2007, o 12:12

karolcia-mazur napisał(a):W tej chwili mam w domu dwa małe szczeniaczki więc jestem na etapie wychowania ja poleciłabym ci przestawić posłanie tak jak to napisała Kluska...


Kluska jeszcze nie umie pisać na klawiaturze, więc na razie piszę ja, deidre :wink: :lol:
Ola, Dominik i Kluska
Avatar użytkownika
deidre
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 19:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez natala_afro 22 mar 2007, o 22:21

A ja śpię z moim psem w jednym łózku :oops:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
natala_afro
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 321
Dołączył(a): 21 wrz 2006, o 18:01
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Ka$ia 24 mar 2007, o 18:09

natala_afro napisał(a):A ja śpię z moim psem w jednym łózku :oops:

Ja również śpię z psem w łóżku :D . Uważam, że życie psa jest zbyt krótkie, aby mu tego zabraniać :) :lol: .
Podrawiam!
Avatar użytkownika
Ka$ia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 114
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 09:31
Lokalizacja: Halinów

Postprzez szczotek 24 mar 2007, o 18:13

Ka$ia napisał(a):
natala_afro napisał(a):A ja śpię z moim psem w jednym łózku :oops:

Ja również śpię z psem w łóżku :D . Uważam, że życie psa jest zbyt krótkie, aby mu tego zabraniać :) :lol: .


Pies nie potrzebuje do szczęścia łóżka. Doskonale czuje się w swoim posłaniu. Ale jeżeli ktoś używa psa jako pluszowego miśka.. to :D Bardzo fajnie zasypia się z czarnym wielkim nochalem koło siebie :lol: Gorzej jak sie rozpycha ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Timon 24 mar 2007, o 22:01

ja tez spie ze swoim psem.i cudownie jest zasypiac z ciepla morda obok, ktora dmucha Ci prosto w Twoj nos :D
a jeszcze cudowniej jest otwierac oczy i widziec jak taka jedna futrzana i ciepla istotka sie cieszy na Twoj widok wymachujac ogoniastym i dajac ciumaski :D

tego sie nie da opisac ani zamienic na nic innego.ja jestem surowa, czasem - w opinie innych - az za bardzo, ale tego w zyciu bym nie zamienila na nic innego. chociaz moj pies spi ze mna tylko i wylacznie w dzien.
SZALOM
---
...psia dusza większa jest od psa...
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba to niedaleko pies wyrusza
przecież przy tobie jest psie niebo z tobą zostanie jego dusza.
Avatar użytkownika
Timon
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 95
Dołączył(a): 27 gru 2006, o 23:03
Lokalizacja: Rzeszów/Pionki

Postprzez pauline_g 24 mar 2007, o 22:05

Timon napisał(a):ja tez spie ze swoim psem.i cudownie jest zasypiac z ciepla morda obok, ktora dmucha Ci prosto w Twoj nos :D
a jeszcze cudowniej jest otwierac oczy i widziec jak taka jedna futrzana i ciepla istotka sie cieszy na Twoj widok wymachujac ogoniastym i dajac ciumaski :D

tego sie nie da opisac ani zamienic na nic innego.ja jestem surowa, czasem - w opinie innych - az za bardzo, ale tego w zyciu bym nie zamienila na nic innego. chociaz moj pies spi ze mna tylko i wylacznie w dzien.


U mnie i Reksia (bo mamy wspólne łóżko :P) nie jest tak pięknie. Wieczna bitwa o poduszkę. Gdy nawet o 2.00 wstanę na siusiu, Reks szybko wpakuje na nią, bo normalnie śpi mi na nogach.

Ale wystarczy, że powiem "wstan" i zchodzi :) Ale ten żal w jego oczach, że tym razem się nie udało.:P
On chyba sądzi, że ja położę się w jego nogach, a on bedzie spał na poduszce :P
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez szczotek 24 mar 2007, o 23:36

Ja mam z Bemolem pewnego rodzaju umowe, jak już kiedyś pisałam. Jak jest pościel może wejść, a gdy nie ma to zakaz. Szybko pojął i już wieczorem czeka, aż rozściele. Dosc przydatna umowa, ponieważ sofa szybko sie nie zniszczy, a z pieskiem moge spać. Dla niektórych to odrażające, ale każdy ma swój gust i swoje przyzwyczajenia.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez deidre 28 mar 2007, o 21:08

Kluska ma szczególny zakaz leżenia w rozścielonym łóżku.
To jest niehigieniczne po prostu.
Ja wiem, że pieski lubią spać i wylegiwać się w miękkiej pościeli, ale wszystko ma swoje granice. Nie mam ochoty później mieć robaków albo pcheł...
A pies to pies - i pchły i robaki każdemu się zdarzą.
Ola, Dominik i Kluska
Avatar użytkownika
deidre
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 19:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Doda1211 30 mar 2007, o 18:11

To wszystko poprostu zależy od właściciela.
Jedni za luksus uważają spać z psem (ja się do nich zaliczam :D i co więcej jestem z tego dumna, bo nie muszę się martwić, że będzie mi zimno i samotnie ;)), a inni no cóż poprostu tego nie lubią i uważają za takie czy inne broniąc się higieną. Chociaż samo posiadanie psa już jest niehiginiczne :lol:
Ja wiem, że mój pies jest czysty i zadbany, poza tym i tak mam z nim cały czas kontakt fizyczny (głaskanie, całowanie, lizanie), pies ociera się o moje ubrania więc dlaczego by nie miał się przy mnie wieczorem położyć?
Ale jak mówię, wszystko zależy od właściciela i nie ma sensu bo każdy ma i tak swoje zdanie.
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez czarny_motyl 30 mar 2007, o 20:04

deidre napisał(a):Kluska ma szczególny zakaz leżenia w rozścielonym łóżku.
To jest niehigieniczne po prostu.
Ja wiem, że pieski lubią spać i wylegiwać się w miękkiej pościeli, ale wszystko ma swoje granice. Nie mam ochoty później mieć robaków albo pcheł...
A pies to pies - i pchły i robaki każdemu się zdarzą.


moze to sie komus wyda okropne ale ja tam z Aresikiem i nie tylko ja spalam nawet jak mial pchly co prawda po tygodniu zniknely ale ani pchly ani piasek ani slady lap na poscieli i "psi wiatr"[nie mylic z bakami] mi nie przeszkadza a najcudowniejsze bylo obudzic sie przytulona do aresika pewnego ranka po kastracji :roll: moje sloneczko az ide mu dam cos dobrego :P
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Następna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints