Wychowanie szczeniaka

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez paulina321 13 lip 2007, o 12:27

Jasne ze dziele na porcje dobowa dawke suchej karmy:)ale dzieki
paulina321
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez gość2 23 paź 2007, o 20:42

Hej ja mam szczeniaka i oczywiście mam problem z sikaniem i robieniem przez nią kupy w domu. Czytałam wasze wcześniejsze wypowiedzi, ale nie za bardzo mi to pomogło. Może powiecie coś konkretnego na mój przypadek. Sonię mam od 2 tygodni i od razu zaczęłam ja uczyć czystości. Jak sie zsikała to karciłam ją i wyprowadzałam na dwór. Wydawało mi się do niedawna że poskutkowało, bo załatwiała się za kazdym razem na dworze. Nawet ostatnio usiadła przed drzwiami i zaczęła piszczeć, od razu ją wyprowadziłam. Ale np. dzisiaj znowu sie wysikała w domu nie dając nic znać. Mo dopiero 3,5 miesiąca. Ale nie wiem co mam zrobić. Poradźcie coś
gość2
 

Postprzez Basia_sz 24 paź 2007, o 05:56

Piesek jest jeszcze malutki, to normalne, że wpadki się zdarzają. Cierpliwości trochę :wink:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Panibee 24 paź 2007, o 09:29

Niewiele psów jest w stanie nauczyć się czystości w 2 tyg.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez gość2 25 paź 2007, o 21:16

Może macie racje co do tej cierpliwości. A może ma z was ktos doświadczenie w uczeniu psa chodzenia na syczy. Bo ja kompletnie nie wiem jak am sie do tego zabrać :? Sonia strasznie sie wyrywa, ciągnie tak mocno, że aż się czasami poddusza :(
gość2
 

Postprzez ValdeQ 25 paź 2007, o 21:22

Jest wiele watków na ten temat na forum, na przykład tu:
http://www.psiaki.pl/forum/viewtopic.php?t=18448
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 1 lis 2007, o 12:41

W ktorym/ch tygodniach pies ma szczepionki ? Zastanawiam sie nad kupnem owczarka niemieckiego , czym najlepiej bedzie go karmic ... Ile trwa ten okres "kwarantanny" po szczepieniu ? Duzo czasu trzeba mu poczatkowo poswiecac ? bo 1 tydzien moge wziac wolnego , ale pozniej te 8 godzin w pracy bede musial spedzic ... czy mimo tego bede w stanie go nauczyc zalatwiac sie na dworze itd ? Z gory dzieki za odpowiedzi .
Gość
 

Postprzez Asmax 2 lis 2007, o 13:56

Na większość pytań udzieli ci odp. HODOWCA od którego będziesz kupował szczenie. W 1 tydz? :shock: To będzie rekord :wink: Z miesiąc to trwać będzie..... 8 h pies nie wytrzyma i będzie musiał załatwić swoją potrzebe :roll:
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Postprzez mwijatak 2 lis 2007, o 15:52

Ja też spędziłam tydzień w domu po przywiezieniu Kaji. Potem musiałam wrócić do pracy i mała zostawała sama na 8 godzin. Tydzień wystarczył mi żeby nauczyć ją załatwiania swoich potrzeb na kafelki w kuchni a nie na dywan w salonie :roll: W wieku ok. 5/6 miesięcy wytrzymywała już całe 8 godzin bez sikania. Czasem jeszcze jej się zdarzały wpadki, ale to było sporadyczne.
Dodam tylko, że każdy pies jest inny i w Twoim przypadku może trwać to dłużej/krócej.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: porada

Postprzez beatkap24 25 lis 2007, o 20:59

A co mam zrobic jak mam jeszcze małe dziecko które sciąga gazety.Mam psiaka 6 tygodniowego.Jak na razie lekarz zabronil mi wychodzic z nim na podworko bo nie zostal jeszcze zaszczepiony.Poprzedni wlasciciel nie dopilnowal nawet aby psiaka odrobaczyc.Pieska dostalam zarobaczego i z pchlami,szkoda mi malca.Teraz mam go w domu i caly czas siusia.Gazety nie pomagaja bo dziecko mi je sciaga:-(Pomozcie
beatkap24@tlen.pl
beatkap24
 

Postprzez mwijatak 27 lis 2007, o 20:37

Może folia? Albo pomieszczenie gdzie nie ma dywanów i parkietów?
Moje psy nigdy nie nauczyły się sikać na gazety. Uważały je za zabawki i jakoś bez nich sobie poradziłam ;)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Katja 27 lis 2007, o 20:55

Moja suka równiez gazety traktowała jako zabawki. Ja moją uczyłam tak ze praktycznie co chwilę biegałam z nią na dwór, początkowo to było bardzo często, a z każdym tygodniem odstępy się wydłużały. Obowiązkowo było jak tylko wstała po spaniu, jak coś zjadła, jak się napiła, a nawet w nocy po kilka razy. Jak się zesikała w domu - mówiłam FE robiąc brzydką minę, i zawsze tak samo z tą samą intonacją i to samo słowo, zawsze FE, a jak się wysiusiała na dworze to dostawała smakołyk, zawsze miałam w kieszeni cos pysznego. Na początku to dawałam jej nawet jak jeszcze sikała, bo reakcja musi byc automatyczna, nie mozna sie spóznic z podaniem nagrody bo pies nie zrozumie.
Oczywiscie ze wpadki zdarzały się jakoś do 5-6 miesiąca, ale to normalne, zwłaszcza jak musiała zostawac sama na 8 godzin, ale też juz w wieku 4 miesiecy piszczała i prosiła o wyjście.
Miałam też taki komfort ze jak do mnie trafiła to pierwsze 1,5 miesiąca mój tato był w domu i mimo ze się nią specjalnie nie zajmował, taki miał nakaz, to ona juz widziałą ze wszyscy wychodzą jest w domu spokojniej, on sobie spał albo oglądał tv ona tez spała. Pózniej przez 1,5 miesiąca była babcia i podobna sytuacja, więc pies w sumie zaczał zostawac sam po 8-9 godzin jakoś w wieku 4-5 miesięcy... i nie było problemów.
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Postprzez ValdeQ 4 gru 2007, o 17:28

Katja, ale przecież Beata wyraźnie pisze, że psiak ma kwarantannę, nie można zastosować Twojej metody z wychodzeniem na dwór.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Chmura 4 gru 2007, o 23:44

Witam wszystkich,
mam 5 miesięcznego Spaniela,wziąłem go 2 dni temu. Pierwszy właściciel nauczył go już pewnych spraw związanych z załatwianiem. Generalnie piesek wie, że powinien sikać na dworze i zazwyczaj nie załatwia się w domu, natomiast problem polega na czymś innym. Otóż często popuszcza jak się cieszy lub jest czymś podniecony np. gdy ktoś przychodzi do domu, lub ma dostać jedzenie i bardzo często na klatce zanim zdążę z nim wyjść na zewnątrz... potrafi mi obsikać pół mieszkanie, albo klatkę w 10 sek (idzie, a tu mu sie po prostu leje). Nie wynika to na pewno z faktu, że tak mu się chce, że nie może wytrzymać, tylko po prostu jak się czymś podnieci to puszcza mu zwieracz...
Pies ma 5 miesięcy i moje pytanie brzmi czy to jest normalne i czy są jakieś metody żeby to zmienić ?
Pierwszy raz mam szczeniaka i szczerze mówiąc nie wiem co robić.
Thx z góry i pzdr.
Chmura
 

Postprzez ValdeQ 4 gru 2007, o 23:47

Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

paw prints