Wychowanie szczeniaka

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Chmura 5 gru 2007, o 00:04

ValdeQ napisał(a):http://www.psiaki.pl/forum/viewtopic.php?t=546


Dzięki, napisz jeszcze, jeśli możesz i wiesz, w którym miesiącu zazwyczaj psiaki wyrastają z tego submisywnego siusiania?
Chmura
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gosinka 6 gru 2007, o 20:59

Mojej suczce zdarzyło się to chyba po raz ostatni ok.9-10 miesiąca.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Katja 6 gru 2007, o 21:11

ValdeQ napisał(a):Katja, ale przecież Beata wyraźnie pisze, że psiak ma kwarantannę, nie można zastosować Twojej metody z wychodzeniem na dwór.

ja moją wynosiłam od początku...nie pozwalałam jej ani węszyć ani łazić... widocznie miałam szczęscie bo ledwie ją postawiłam na trawie od razu siusiała, może też udawało mi się wyczuć moment... i głownie na tym się skupiałam, i od razu do domu. Może mam też to szczęscie ze mamy ogrodzony teren i zadne bezpańskie psy ani inne zwierzęta sie nie pałętają... Nie wyobrażam sobie zeby pies do 3 miesiąca- bo wtedy ma ostatnie szczepienie + kilka dni kwarantanny - robił cały czas w domu.
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Szczenie samo w domu

Postprzez Frydzia 26 gru 2007, o 19:55

Witam
Niedawno zaadoptowalismy szczeniaka ok 2-3 miesiecy z schroniska,piesek jest zdrowy,dość grzeczny,sygnalizuje potrzeby i tylko siusia jak to sczeniak (ale przy drzwiach w jednym miejscu) kupki robi na podwórku.Więc tu nie mam aż takiego problemu, troche cierpilwośc i mop pod ręką.Szczeniak jednak będzie sam zostawałw domu od 2 do 5 godzin , jedyny zamknietym pomieszczeniem jest łazienka .
Powolutku przyzwyczajamy go do samotnośc zamykając go na 15-30 minu samego(zostawiam picie ,jedzenie, posłanie, zabawki i moje noszone skarpety) nietety mały strasznie skomli i siusia ze strachu.Dodam ,że w schronisku pieski były w zamknietym pomieszczeniu ,ale mały mial kopanów do zabawy.Moje pytanie czy to dobry pomysł aby tak uczyc pas zostawac samemu ,czy moge zrobić coś jeszcze?
I jak dyscyplinowac psa ,np aby nie gryzł rąk i nie wskakiwał na łózka?
Frydzia
 

Postprzez bjossa 26 gru 2007, o 20:17

czy ja dobrze zrozumiałam, że chcecie zostawiać psa samego w łazience :shock:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Frydzia 26 gru 2007, o 20:32

Niestety to jedyne pomieszczenie w domu które jest zamkniete,oboje z mężem pracujemy i piesek będzie musiał zostawać sam w domu w roznych porach. Mamy tgz" otwarte" mieszkanie pełno kabli z lamp tv kompa itp a psiak juz próbował sie do nich dobierać.Opcja klatki dla pieska tez odpada poniewaz nie ma jej gdzie ustawić.Może to wydaje się dośc okrutne ale na razie piesek jest zamykany w łazience na 15 - 20 minut, bo dłuzszcy czas był by zbytnim szokiem. Wcześniej jest nakarmiony ,wyprowadzony na siusianie i bawimy się znim kiedy robi się spiący przenosimy go do łazienki.Konczy mi sie wolen więc psiak bedzie musiał przyzwyczic sie do bycia samemu . A nie moge go zostawiac w pokojo -kuchni bo tak jak wspomniałam wala się tu za duzo kabli.
Frydzia
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 20:04

Postprzez ValdeQ 27 gru 2007, o 00:57

Jeśli nie klatka, to może kojec, taki jak dla małych dzieci?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Katja 27 gru 2007, o 09:42

Też uważam że powinniście znaleźć miejsce na klatkę lub kojec jezeli to nie duży piesek. Ona powinna się stać jego legowiskiem, azylem, nawet gdy jesteście w domu, wówczas zamknięcie jej na te parę godzin nie będzie stanowiło stresu. A tak zamykanie w pomieszczeniu które nie jest legowiskiem psa gdy wszyscy są w domu, powodować będzie u niego stres...
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Postprzez Apula 27 gru 2007, o 16:29

to jest bardzo dobry pomysł ponieważ ja sama nie używałam kojca itp. i dlatego mój pies jest taki rozpuszczony!
Avatar użytkownika
Apula
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 22:29

Postprzez bjossa 27 gru 2007, o 16:34

Apula napisał(a):to jest bardzo dobry pomysł ponieważ ja sama nie używałam kojca itp. i dlatego mój pies jest taki rozpuszczony!


a odwracając: czy gdybyt Twój pies miał kojec to niebyłby rozpuszczony :?: :shock:

co ma kojec do tego czy pies jest rozpuszczony czy nie :shock: wszystko zalezy od tego jak własciciel pracuje z psem. Kojec nie jest od tego aby wychowywać, tylko aby zapewnic psu bezpieczeństwo... :roll:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Apula 27 gru 2007, o 18:54

owszem masz racje ale pies nie tylko jest bezpieczny w kojcu ale tez uczy się zajmować się sobą
Avatar użytkownika
Apula
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 22:29

Postprzez Basia_sz 27 gru 2007, o 19:27

Apula, możesz wyjaśnić, na czym to zajmowanie się sobą polega?
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Asmax 27 gru 2007, o 20:02

Apula napisał(a):owszem masz racje ale pies nie tylko jest bezpieczny w kojcu ale tez uczy się zajmować się sobą


Taaak... Nie opowiadaj bzdur. Pies nie przyzwyczaji się do samotności! On chce być z swoim panem. Pies nie ma traktować kojca jako kary, że brak dyscypliny, to musi tu siedzieć. Kojec ma być schronieniem a nie więzieniem.
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Postprzez Gość 28 gru 2007, o 10:56

ok to przeczytajcie książkę wybór i wychowanie szczeniaka temat kojec dla szczeniąt pies uczy się wykorzystywać czas gdy niema właściciela.
Gość
 

Postprzez Apula 28 gru 2007, o 14:25

ta na górze to ja tylko coś mi się stało z kompem i nie chciał logować
Avatar użytkownika
Apula
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 22:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints