Wychowanie szczeniaka

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Kapsel 29 mar 2007, o 20:08

Moje stworzenie udało się nauczyć przez 1,5 tygodnia sikania i załatwiania się na gazety i jako 7 tygodniowy Chłop idzie i szuka swoich gazetek do sikania.
Czytając wszystkich wpisy byłem dumny że mam tak pojęte stworzenie w domu, ale....
Tu właśnie jest mój problem. Z załatwianiem nie ma problemu, ale ma świra na punkcie jedzenia. Ciągne zachowuje sie jakby był głodny, ale najgorsze wie gdzie się robi w domu jeść i nie da zrobić nawet obiadu. Stoi, piszczy, skacze na szafke istna męczarnia, a tu idą Święta. NIe da ich przygotować bo pewnie padnie ze zmęczenia na pysk niż odejdzie od szafki na której robi sie jedzeni. Może ktoś na ten problem ma jakąś rade?!?
Kapsel
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 29 mar 2007, o 20:25

Nigdy mu nie dawać jedzenia, kiedy się tak zachowuje. Jeść dawać tylko w misce, w porach posiłków. Oraz jako nagrody, za pożądane zachowanie.

Przeczytać w słowniku znaczenie słowa nigdy (użytego powyżej), czyli ani teraz, ani jutro, ani za 10 lat.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez mwijatak 29 mar 2007, o 21:08

i wyganiać z kuchni na swoje posłanie :wink: Każdy objaw "sępienia" ganić wysyłaniem na posłanie :)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez marmara_19 30 mar 2007, o 10:55

hmm niezbyt dobry pomysl bo poslanie psa nie ma mu sie kojarzyc z kara... najlepiej wyprowadzic psiaka z kuchni i nie pozwalac mu wchodzic.. u nas skutkuje "wyjdz" "idz do pokoju" "idz na gore"
Obrazek
Avatar użytkownika
marmara_19
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 764
Dołączył(a): 20 wrz 2005, o 16:27
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Dosia 4 kwi 2007, o 15:56

Jak ma ktoś problem z nauką psiaka załatwiania potrzeb w jednym miejscu to na allegro.pl można zakupić specjalny preparat do nauki siusiania i do kompletu można też kupić maty. Oto linki: http://www.allegro.pl/item181277224_pre ... anio_.html
http://www.allegro.pl/item181550614_703 ... anio_.html
Preparat PUPPY TRAINER 50ML 25,00 zł
Maty do nauki czystości dla szczeniąt Beephar Puppy Trainer 2,80 zł Opakowanie zawiera 40 sztuk.

Mam nadzieje że pomogłam, jak coś to piszcie. Pozdrawiam. :wink: [/b]
Dosia
 

Postprzez tokik 5 kwi 2007, o 14:05

basia_sz napisał(a):A to heca prosto z pieca... :shock: :roll: Max pomieszany... :evil:
To znaczy, zrozumiałam z tego, że masz psa wyglądającego jak mój Max, czy jak :?: Max to Labrador bez papierów, ale z niczym nie mieszany :roll: :lol:

A gryzie, bo mały i nie wie, że to boli. Na temat gryzienia było już sporo, najlepiej w takim przypadku przerwać natychmiast zabawę, lub zapiszczeć głośno, żeby piesek się zorientował, że zabolało. Powiedzieć kategorycznie "Fe", albo "Nie wolno".


jak bez papierow to kundel
tokik
 

Postprzez Basia_sz 5 kwi 2007, o 14:25

A to nowość :lol:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Gość 16 kwi 2007, o 13:45

ej jak mozna z psiakiem wychodzic co 2,3 godziny jak jestes w szkole:?::?: :shock:
do twgo jeszcze w bloku:?: no nie wiem czy ze szkoly na prerwie byscie wyszli zeby piesek sie wysikal albo kupe:?::?: no co:?: :?:
Gość
 

Postprzez deidre 21 kwi 2007, o 23:29

Anonymous napisał(a):ej jak mozna z psiakiem wychodzic co 2,3 godziny jak jestes w szkole:?::?: :shock:
do twgo jeszcze w bloku:?: no nie wiem czy ze szkoly na prerwie byscie wyszli zeby piesek sie wysikal albo kupe:?::?: no co:?: :?:


po pierwsze: zanim się weźmie szczeniaka, trzeba się zastanowić czy się podoła obowiazkom.
Chyba się nie spodziewałeś że 2-3 miesięczny szczeniak będzie wytrzymywał pół dnia bez siusiu??
Trochę wody w Wiśle upłynie zanim pies w ogóle załapie że należy robić na gazetkę lub po kwarantannie - na trawniczek.
A już na pewno nie będzie w tym wieku wytrzymywał powyżej 3-4 h.

Ja bym psa na twoim miejscu po prostu nie brała - wiedząc że nie jestem w stanie mu zapewnic dostatecznej opieki i uwagi.
Ola, Dominik i Kluska
Avatar użytkownika
deidre
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 19:40
Lokalizacja: Kraków

Szczebiak Labrador 9 tygodni

Postprzez Paulina321 12 lip 2007, o 15:52

Witam.od dwóch tygodni mam szczeniaczka labradora i od okolo tygodnia wychodze z nim na dwor.Bywa czasami i tak ze wychodze z nim co 15 minut.Potrafie z nim siedziec po godzine na dworze a i tak zalatwia sie w domu.W dzien to jakos jeszcze dajemy rade ale najgorzej jest w nocy.Ostatni spacer ma okolo godziny 23-24 a gdy przychodze rano do pieska to zastaje okolo 10 kup i kilka sikow.Czy to jest normalne?Karmię go sucha karma namoczona w cieplej wodzie.Na razie boje sie wprowadzic innych posilkow bo nie wiem ile wtedy bedzie robil.Wczoraj to juz sie zalamalam rano jak zobaczylam okolo 10 kup.Plywalao to wszystko poprostu.Czy ktos mi moze w jakis sposob doradzic?Blagam o pomoc!!!Pozdrawiam.
Paulina321
 

Postprzez ValdeQ 13 lip 2007, o 09:50

Cierpliwości.

Ale, ale, masz go od tygodnia i z nim wychodzisz? To w jakm jest wieku i kiedy był szczepiony?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez paulina321 13 lip 2007, o 10:10

Psa wziełam jak miał 7 tygodni,byl juz po dwoch szczepieniach i trzech odrobaczeniach.chodowca powiedzial ze jezeli mam wlasne podworko to moge z nim wychodzic,to samo powiedzial moj weterynarz w poniedzialek.Odi byl wtedy szczepiony po raz trzeci i czwarty raz odrobaczany.Pytanie moje polegalo na tym czy normalne jest to ze pies w ciagu nocy robi okolo 10 kup??a w dzien tez sie zalatwia...
paulina321
 

Postprzez ValdeQ 13 lip 2007, o 10:38

Jesli masz ogrodzony teren, gdzie dorosłe psy nie przychodzą, to mozesz go wypuszczać.

Co do liczby kup, jesli nie są luźne, to każda liczba jest prawidłowa :shock: Jednak zwiększona dobowa objetość masy kałowej może świadczyć o niepełnowartościowej karmie, składającej sie w duzym stopniu z "wypełniacza", który nie jest przyswajany. Albo też go zwyczajnie przekarmiasz.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez paulina321 13 lip 2007, o 10:50

Dziękuję za odpowiedź:).Chyba nie przekarmiam bo daje mu jedzenie zgodnie z iloscia ktora jest podana na opakowaniu.Sprobuje kupic inna karme i zobacze,moze ma Pan racje.
paulina321
 

Postprzez Atena 13 lip 2007, o 12:12

paulina321 napisał(a):Dziękuję za odpowiedź:).Chyba nie przekarmiam bo daje mu jedzenie zgodnie z iloscia ktora jest podana na opakowaniu.Sprobuje kupic inna karme i zobacze,moze ma Pan racje.

tak tylko na wszelki wypadek spytam - dzielisz ilość podaną na opakowaniu przez ilość posiłków :?: bo dawka podawana na opakowaniach jest dawka dzienną, a nie jednego posiłku. Dla wielu to pytanie jest głupie, ale niestety spotkałam się już z przypadkami, że uważano, że dawka z opakowania jest dawką podawaną podczas jednego posiłku :roll:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints