Wychowanie szczeniaka

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Ewka 5 mar 2008, o 20:40

Lilka napisał(a):Nie karć jej/jego. To jeszcze szczeniak nauczy się :wink: .


A jak się niby nauczy? Sam? Nie licz na to. Trzeba psa i karcić, i chwalić (oczywiście pokazując poprawne wykonanie czynności). Jedyne co to nie bić i nie wrzeszczeć jakoś bardzo.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Lilka 6 mar 2008, o 16:14

Ewka no dobra niech będzie ale trzeba to robić umiejętnie :wink: .
Jeżeli robi się to w zły sposób to psiak może sie potem bać itp.
Psy kochają ponad wszystko, nie ma znaczenia wygląd.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lilka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 774
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 18:06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski ( niedaleko Kielc )

Postprzez Ewka 6 mar 2008, o 20:42

Lilka napisał(a):Ewka no dobra niech będzie ale trzeba to robić umiejętnie :wink: .
Jeżeli robi się to w zły sposób to psiak może sie potem bać itp.


Chodzi o to by wiedział co jest złe, ale też co dobre i wylewnie nagradzać, gdy pies zrobi dobrze, ale skarcić choćby mocnym "Nie!". Tego psiak chyba się nie przestraszy...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Moni 14 mar 2008, o 15:36

Witam wszystkich. Ja mam małego labradora od 4 tygodni. Na razie radzimy sobie, ale siusianie w domu jest obecne każdego dnia. Jak jest sam, to robi to na gazety, ale jak jest z nami to mimo gazet robi gdzie popadnie. Mam nadzieje, ze to mu przejdzie. Jedno jest pewne,trzeba mieć niesamowite zapasy cierpliwości. Polecam także książkę Jean Fennel "Zapomniany język psów" jest tam wiele ciekawych porad i wskazówek, polecił mi ją nasz weterynarz. Życzę powodzenia wszystkim właścicielom psiaków, sobie także. :-)
Moni
 

;;;

Postprzez Moni 14 mar 2008, o 15:53

Chętnie porozmawiam z innymi wlaścicielami nie tylko labradrów, zawsze to dodatkowa wiedza i mozliwośc uniknięcia błędów. Pozdrawiam raz jeszcze.:-)
Moni
 

Postprzez Gosinka 14 mar 2008, o 16:34

Nie wierz tak Jean Fennel bezgranicznie. Większość problemów, jak nie wszystkie tłumaczy teorią dominacji i hierarchi w stadzie, a obecnie odchodzi się już od tego. Podejdź do swojego psa indywidualnie, obserwuj go, co działa na niego a co nie.
Co do sikania gdzie popadnie w waszej obecności, to myślę że może to być spowodowane podekscytowaniem z jego strony, że Wy jesteście, bawicie się itp. On po prostu jeszcze nie pamięta, że trzeba teraz zabawę przerwać i lecieć siusiu na gazety. To trudne, więc Wy musicie myśleć za niego i obserwować, i w odpowiednim momencie brac i wysadzać na gazetę.
Jak jest sam i nic go nie rozprasza, to jest to prostsze.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Diana S 15 mar 2008, o 14:22

To normalne, ze szczeniak sika...

wiek szczeniaka po prostu.

Kazdy kto wychowywał swojego psa od szczeniaka przechodził przez co ty przechodzisz...

ty to masz przynajmniej komfort, ze twój pies sika na gazete. Moje lały gdzie im się podobało...

Najczęściej robiły to na dywanie u moich rodziców...

Zara potrafiła nawet kupe zrobc na pościeli...

Takie są uroki szczeniąt... trzeba ten okres przetrzymać a później będzie już tylko lepiej...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Monia 21 mar 2008, o 21:30

Wydaje się, że karanie szczeniaka za sikanie w domu jest nieporozumieniem. to samo dotyczy dzieci i sikania w pieluchy. karanie daje tylko kolejny stres.
maluch prędzej czy później nauczy się sikać na dworzu, tak jak nie znam dorosłego, który nie nauczyłby się sikac do kibla (wyłaczając chorych).
Można tylko ułatwiać sobie życie, by nie latac cały czas i sprzątać po delikwencie, albo moczyć skarpetki w kolugach :shock:
Fajnym rozwiązaniem sa kuwety dla szczeniaków z pieluchami. Pieluchę zamyka się w płaskiej kuwecie - szczeniak wtedy nie ma szans bawić się nią i szarpać. Pielucha może wystarczyc nawet na cały dzień, podłoga nie nasiąka, skarpetki suche :D. Mozna pieluche pokropic jeszcze kropelkami wabiącymi.
oczywiście część szczeniaków to zignoruje, ale zawsze to jakaś szansa.
Kuwetki i pieluch można kupić w internecie: http://www.perro.com.pl/dla_psa/toalety ... y-1_15.htm
Monia
Monia
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 mar 2008, o 21:21

Ja wam powiem kilka rad

Postprzez Marta Misiura 24 kwi 2008, o 06:17

Ze szczeniaczkiem co ma już 4 miesiące powinno się wychodzić co 4 godziny.A żeczywiście owczarka idzie szybciej wyhwać są łatwe do ułożenia :)
Pozdrawiam!
Marta Misiura
 

Postprzez Monia-Nero 8 maja 2008, o 13:03

od najmłodszych lat trzeba uczyć "wołania"siku :) tłumaczyć jak dziecku mówić mówić i jeszcze raz mówić a nie karcić..z wszystkich złych nawyków z czasem psiak wyrośnie :)
Avatar użytkownika
Monia-Nero
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 81
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 07:45
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Imię psa: Nero

Postprzez Emila66 10 maja 2008, o 21:31

Najlepiej ignorować sikanie w domu mój yorczek ma już 4 miesiące i siusia czasem w domu, ale znam taki przypadek gdzie york 14-letni notorycznie siusia w domu a to właśnie przez to, że jego pani skarała go za siusianie na podłodze szwedzkiej i sobie zanotowałm, że na podłodze się nie siusia ale za to na dywanie można więc należy się uważać. Przecież to tylko szczeniaczek więc powoli iwszystko się nauczy.
Emila66
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 44
Dołączył(a): 31 mar 2008, o 16:24

Postprzez Moni 2 cze 2008, o 12:59

Witam, pisałam kilka tygodni temu apropo mojego malego labradorka. Teraz sytuacja diametralnie się zmieniła. Maluszek zaczął dawac nam znak, kiedy chce siusiu.. i teraz już w domu od ponad miesiąca się nie załatwia. Poza tym nabiera dobrych nawyków, co jest optymistyczne na przyszlość. Tak więc najważniejsza jest cierpliwośc i wyrozumiałośc.. malymi kroczkami, a osiągnąc można wiele....
Pozdrawiam wszystkich psiarzy....
:-)
Moni
 

Siusianie w omku

Postprzez kasiafriborg 22 lip 2008, o 11:59

Witam. Od 3 dni jestem szczesliwa posiadaczka owczarka niemieckiego dlugowlosego. :) Ma 8 tygodni i nazywa sie Milla. Moja cavalierka jej nie akceptuje, warczy i gryzie. Ma 2,5 roku i mieszkala dotychczas z kotem i krolikiem. Co robic? Jak mamy im pomoc sie dogadac? :roll:
kasiafriborg
 

Postprzez Maszka 5 sie 2008, o 19:33

Z siusianiem myślę,że sobie poradzę,tylko mam problem ,bo nie wiem jak nauczyć pieska ,zeby nie piszczała i szczekała jak wychodzę z domu,nawet jak w pokoju na chwile zostawię ją ,to szczeka,chyba muszę być cierpliwa,sunia ma 3,5miesiąca
Maszka
 

Postprzez Muffy 11 sie 2008, o 11:20

Monia-nero nie,pies nie wyrośnie ze złych nawyków.To jest wielki błąd z twojej strony.Niektórzy przypisują psom ludzkie cechy.Szczeniak to nie małe dziecko!Owszem,psie,ale nie ludzkie.Szczeniak nie wyrośnie z tego.Trzeba go uczyć od najmłodszego wieku.

http://wetkros.republika.pl/szczenie.htm

Pierwszy punkt tekstu...
[/b]
Muffy
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints