Wychowanie szczeniaka

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Alfea07 28 gru 2007, o 14:48

Jeśli chodzi o naukę załatwiania potrzeb fizjologicznych przez psiaka to ja chwaliłam i głaskałam psiaka za każdym razem gdy robił to na polu. Obecnie nasz szczeniaczek ma 7 miesięcy - i wpadki zdarzają mu się bardzo rzadko ( gdy jest bardzo poruszony albo gdy wypije ze dwie miski ). Jeśli zaś mowa o pozostawianie małego szczeniaczka samego to czytałam gdzieś o kojcach i może to jest najlepszy sposób. Maluch zamkniętyw łazience może się źle czuć.
Alfea07
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 22 gru 2007, o 13:01

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Katja 28 gru 2007, o 23:02

Apula ma ciutkę racji... psiak powinien być przyzywczajany do klatki czy kojca jako azylu i swojego miejsca wypoczynku, schronienia. W pewnym sensie pies nauczony pobytu nawet kilkugodzinnego w klatce, zajmuje się sobą... ale ja to rozumiem tylko w jeden sposób- ŚPI, ewentualnie gryzie jakiś przysmak jeżeli mu zostawimy.
Katja
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 19:30

Postprzez Apula 29 gru 2007, o 00:35

dziękuję za uznanie tej cieniutkiej racji bez urazy dla innych bo przecież każdy ma prawo do swojego zdania
Avatar użytkownika
Apula
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 22:29

Postprzez Ewka 29 gru 2007, o 17:21

Apula napisał(a):dziękuję za uznanie tej cieniutkiej racji bez urazy dla innych bo przecież każdy ma prawo do swojego zdania


A i każdy ma prawo do korygowania czyichś błędów :idea:
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Apula 29 gru 2007, o 18:33

Prawda o tym zapomniałam!
Avatar użytkownika
Apula
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 22:29

Wiem cos o tym

Postprzez Gosiaaaa 9 sty 2008, o 09:26

Aby twój pies nauczył się zalatwiać potrzeby na dworzu najpierw pozwól mu zrobić 2 razy kupe w domu i zmierz czaas między jedną a drugą kupą
i wychodz co tylw zpieskiem na dwór co udało ci się zmierzyć
Gosiaaaa
 

Postprzez Basia_sz 10 sty 2008, o 06:42

Gosiu, no rzeczywiście :roll: bardzo dowcipne.

Ze szczeniakiem wychodzi się po spaniu, po jedzeniu - choćby to miało być za piętnaście minut - po każdej dłuższej chwili zabawy, no i ogólnie dość często.
Szczenię z pewnością nie robi kup z zegarkiem w ręku :roll:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez olka 24 sty 2008, o 15:59

Basia_sz napisał(a):A to nowość :lol:


to nie nowość - zwykle właśnie tak to jest

psy rasowe to psy z rodowodem i basta
olka
 

Postprzez Ewka 26 sty 2008, o 16:44

No to prawda, ale ty naprawdę nie wyczułaś tej ironii? Nie bierz wszystkiego na poważnie :?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

problem

Postprzez dominika_m86 7 lut 2008, o 13:57

PRZECZYTAŁAM WSZYSTKO NA TYM FORUM I JESTEM W SZOKU JAK SZYBKO WASZAE PRZY SIE UCZA. JA MAM DZEKIEGO OD TYGODNIA MA 4 MIESIACE I NIE DAJE RADY GO NAUCZYC NIE ZALATWIAC SIE W DOMU TZN. ZABIERAM GO NA DWOR BARDZO CZESTO NIEKIEDY NAWET CO POL GODZINY, ZAWSZE JAK ZJE ALBO PIJE, TEZ WYCHODZE BAWI SIE CALY CZAS WIEC NIE WYCHODZE Z NIM PO ZABAWIE A SPI TYLKO RAZ DZIENNIE I TO MOZE Z POL GODZINY I TEZ ZNIM WTEDY WYCHODZE NO I POMIMO TEGO ZALATWIA SIE W DOMU POTRAFI WYSIUSIAC SIE NA DYWAN Z 3 RAZY W CIAGU 30 MIN NIE KRZYCZE NA NIEGO TYLKO ODRAZU WYNOSZE NA ZEWNATRZA, A JAK ZALATWI SIE NA ZEWNATRZ TO DAJE MU JAKIS SMAKOLYK ALE TO NIE POMAGA NADAL ROBI TO W DOMU. NIE MAM POJECIA JAK TO ZMIENIC ALE MYSLE ZE MI SIE UDA. TRZYMAC KCIUKI
dominika_m86
 

Postprzez Ewka 7 lut 2008, o 14:43

Nie krzycz! Ja z ledwością to przeczytałam...

Na forum jest MNÓSTWO tematów tego dotyczących. Szukaj a znajdziesz. Trzymamy kciuki... ostatecznie...
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Gosinka 20 lut 2008, o 22:01

Po prostu Ci którym się udało chwalą się tym, a Ci którym to dłużej zajmuje - nie piszą. U mnie nauka czystości zbiegła się z kwarantanną. Miesiąc sikania w domu - masakra! Dopiero potem właściwa nauka - no i w sumie trwało to wszystko 2 miesiące. Nie musze mówić jak wyglądało nasze mieszkanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

wychowanie szczeniaka

Postprzez .agnieszka. 23 lut 2008, o 22:46

Witam wszystkich :)
od kilku dni mam szczeniaczka labradorka :) przeczytałam cały wątek odnośnie wychowania szczeniaka :) i jestem dużo mądrzejsza :lol: a tak na serio : mój piesio jak każdy mały sika ile się da.. ale nie jest najgorzej bo sika tam gdzie nie ma dywanu :) upodobał sobie takie jedno miejsce koło lodówki i tam się załatwia...kładłam już tam gazety,ale po 5 minutach nie było po nich śladu ;/ z piaskiem tez nie pomogło, bo pies to nie kot, a ten mój to w ogóle zaczął jeść ten piasek ;/
nie jest źle!! jak na razie jeszcze mam siłę na latanie z mopem :D
życzę cierpliwość wszystkim posiadaczom szczeniaków :))

pzdr.
.agnieszka.
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 lut 2008, o 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Pomocy...

Postprzez MGD 5 mar 2008, o 11:30

Ja mam też problem odnośnie sikania. Mam maltańczyka 10-tygodni,suczka. Po trzecim dniu pobytu u mnie nauczyła się robic kopkę na dworze, natomiast siku nie ....dlaczego?? Może cos poradzicie... Jeśli ją wyprowadzę na dwór załatwi się tam, oczywiście nagradzam, głaskam. Niestety często zdarza się jej w domu....wtedy karcę .....jak narazie nie ma efektów....czasami mam dość .....może to przez to że szczeniaki nie trzymaja moczu ...tylko ciekawe ile to będzie trwało... :(
MGD
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 11:05

Postprzez Lilka 5 mar 2008, o 19:13

Nie karć jej/jego. To jeszcze szczeniak nauczy się :wink: .
Psy kochają ponad wszystko, nie ma znaczenia wygląd.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lilka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 774
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 18:06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski ( niedaleko Kielc )

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints