Wychowanie szczeniaka

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez ferina 7 lis 2006, o 20:28

Witam, no ja nadal wałczę, ale nie widzę rezultatów! :cry: wet powiedział żeby przez 7 dni dawać furagin, no i daje, ale dalej siusia dużo, ok 12-14 razy i w dodatku gdzie popadnie, już straciłam wiarę w siebie, czemu nie mogę nauczyć jej siusiania w jedno miejsce, teraz juz nawet jej nie wypuszczam z kuchni, bo jak tylko wyjdzie to siusia gdzie się da :cry: , co robić :?: :!: Pomocy
Jakie są trzy ulubione zwierzatka każdej blądynki?
ferina
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 37
Dołączył(a): 21 mar 2006, o 22:28
Lokalizacja: Gdańsk

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

wychowanie szczeniaka

Postprzez trendistajliszgerl 14 lis 2006, o 17:43

hej! tez z tym wlaczę, mam 3 mies. sunke, ktora od wczoraj dopiero wychodzi po kwarantannie, juz troche załapała i wiekszośc robi na zewnatrz choć przez miesiac prawie siedziała w domu, wychodzę z nia dosyc często, faktem jest że po nocy nie wytrzymuje i sika, ale w wyznaczonym miejscu, przy suchym pokarmie więcej sikają bo piją wtedy dużo wody, tak mi się wydaje, więc może na ten czas, podawaj tylko robione jedzenie.
trendistajliszgerl
 

Postprzez Gość 20 lut 2007, o 15:38

Trzeba mieć nagrodę i jeśli pies zrobi coś na dworze to nagradzamy go nagrodą :D :)
Gość
 

Sikanie do kuwety?

Postprzez Zbrodnia 22 lut 2007, o 20:26

A ja mam pieska od 2 dni, jest mieszancem bokserki z wilczurem. Ma 6 tygodni. Sika gdzie popadnie, w ciagu ostatniej godziny zrobil 5 razy siusiu. I to w dosyc malych ilosciach. Nie pije az tyle, zeby tyle sikac. Karmie go ryzem, mlekiem i kurczkiem w galarecie . Narazie. Ma kuwete, staram sie go przyzwyczajać do niej, le jak go tlko tam nose to w trakcie jest juz po wszystkim. Karce ja za sikanie na podloge. Poczekam jeszcze 2 tyg zobaczymy czy zakuma. Pozdrawiam wsyztskich posiadaczy tych slodkich sikaczy.
Zbrodnia
 

Postprzez ValdeQ 22 lut 2007, o 20:34

Odstaw mleko i kary za sikanie.

Gdyby Ciebie ktoś bił za siusianie w pieluchy to co by z Cebie wyrosło?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez szczotek 22 lut 2007, o 21:55

To nie kot, żeby miał sikać do kuwety :!: Jeszcze tym bardziej, że pies jest mieszańcem dużych ras, więc sikać wiecznie tam nie będzie.

Naucz go lepiej sikać na gazety. To jest najlepsze rozwiązanie. Kupując psa chyba zdawałaś sobie sprawę jakie będą tego konsekwencje m. in. sikanie. Musisz przeboleć ten okres i z cierpliwością uczyć psa załatwiania się na dworze. Innej metody nie ma. A co do bicia za siusianie. Nie sądzę, żeby wiedział, że ma sikać do kuwety. Jeżeli dostaje tylko karę za sikanie na ziemi, a za sikanie do kuwety nie, to skąd ma wiedzieć o co chodzi :?: 100 razy szybciej będzie jak rozłożysz na powierzchni gdzie przebywa pies gazety. W miarę czasu zmniejszaj liczbę gazet, aż do jednej, która położysz przy drzwiach. Pies musi nauczyć się kontrolować swoje potrzeby.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez ValdeQ 23 lut 2007, o 13:07

Będę się upierał, że pies jest wystarczająco inteligentnym gatunkiem, aby nauczyć sie załatwiac do kuwety.

Trzeba jednak przestrzegać innych zasad, niż z kotem: kuwete ustawiać tam, gdzie pies zwykle siusia (a nie gdzie chcielibyśmy, żeby siusiał), wyłożyć ja gazetami lub szmatami (bo w piasku lub kocim żwirku będzie kopać).
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez szczotek 23 lut 2007, o 14:40

Za nim sie psa nauczy sikac do kuwety to już przestanie sikać w domu :wink: A chyba nie ma różnicy czy sika na ręczniki w kuwecie czy na ziemi, bo i tak trzeba je wymienić. A nauka sikania na ręczniki na ziemi jest o wiele skuteczniejsza niż do kuwety.

Ale życze powodzenia :D
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez karolcia-mazur 23 lut 2007, o 22:18

też miałam kłopoty ze swoją bokserką, miała 3,5 miesiąca i non stop sikała w domu mimo wychodzenia na dwór!!kupę jednak robiła na dworze też myślałam że jest chora. Weterynarz polecił mi zrobic w ten sposób: za każdym razem jak wychodziłam z psem i zrobił siusiu miałam dać mu nagrodę (kawałek malutki kiełbaski)i w momencie kiedy robił siku należało do niego mówic "siku". Bardzo szybko podziałało tylko trzeba być cierpliwym i konsekwentym!!!Jest jeszcze jeden plus teraz jak z nią wychodzę nie kręci się tylko jak mówię "rób siku" bardzo szybko się załatwia jest to bardzo przydatne gdy się gdzieś spieszymy, z reguły rano do pracy, lub wtedy gdy jest brzydka pogoda. Teraz sunia ma już 1,5 roku.
powodzenia
:D
karolcia-mazur
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 28
Dołączył(a): 23 lut 2007, o 21:44

Postprzez bianka 26 lut 2007, o 20:23

ja mam 6 miesięcznego rottweilera z małą domieszką niewiadomo czego.Przestał sikać kiedy skończył 4 miesiące,też był problem z tymi jeziorami i górami kup,wzieliśmy go z schroniska kiedy miał około 4 tygodnie przeżyłam kwarantanny domowe .wszystko co mogłam zakryłam grubą folią kupioną w markecie budowlanym czyli dywan i wykładzinę,w przedpokoju położyłam stary ręcznik i skrupulatnie pilnowaliśmy z mężem i synem [12 lat] aby piesek robił siusiu na ściereczkę był wtedy głaskany i chwalony ciepłym głosem,ale kiedy zrobił na folię w pokju to podniesionym głosem dawaliśmy mu znać żę tak nie wolno,niepowiem tez mnie nieraz poniosło i dostał klapsa [ale nigdy na ręczniczku]Teraz są momenty że jak jesteśmy w domu to woła co godz.ale wytrzymuje noce od 22 do 6 i jak jesteśmy w pracy ,lub syn w szkole .kiedy wołał szczekaniem że chce wyjść zawsze mu powtarzaliśmy że idziemy na dworek działa ,kiedy powiemy dworek to biegnie do przedpokoju i czeka kiedy mu założymy obrożę i kaganiec. wszystkim życzę cierpliwości i dużo miłości do nowych podopiecznych wszystko co mnie spotyka ze strony mojego gałganka tłumaczę tym że my ludzie też nigdy nie byliśmy tacy mądrzy będąc dziećmi uczyliśmy się i uczymy nadal POWODZENIA PSIAKI TEŻ NAS BARDZO KOCHAJĄ[/b]
bianka
 

czystosc

Postprzez Magda 24 mar 2007, o 17:48

Mam czteromięsiecznego szczeniaka, który nie pojął jeszcze gdzie nalęży się załatwiac i skręca mnie gdy czytam porady w stylu: "Po kazdym jedzeniu i zabawie a takze gdy widzisz, ze pies kreci sie z nosem przy ziemi wynies go na dwór"... Mieszkam na 9 pietrze i za nim zdąże włożyc buty będzie po wszystkim...
Magda
 

Postprzez szczotek 24 mar 2007, o 17:55

Przeszłam przez to. Też mieszkałam wysoko jak Bermol był mały i jest to wykonalne, ale czasami siusiu na klatce nie uniknione... szmatka i ścieramy. Zbieganie po schodach było nieziemskie, a ten skubaniec jeszcze gryzł po włosach. Poćwiczysz to dolecisz na czas :lol: Kondycja będzie dobra... :P
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: czystosc

Postprzez ValdeQ 24 mar 2007, o 19:19

Magda napisał(a):skręca mnie


A nie mówili dobrzy ludzie przed zakupem, że piesek to przede wszystkim obowiązki?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: czystosc

Postprzez deidre 24 mar 2007, o 22:18

Magda napisał(a):Mam czteromięsiecznego szczeniaka, który nie pojął jeszcze gdzie nalęży się załatwiac i skręca mnie gdy czytam porady w stylu: "Po kazdym jedzeniu i zabawie a takze gdy widzisz, ze pies kreci sie z nosem przy ziemi wynies go na dwór"... Mieszkam na 9 pietrze i za nim zdąże włożyc buty będzie po wszystkim...


A my mieszkamy na 8-mym i jakoś daliśmy radę :D

Wiem jak się czujesz, momentami człowiek chce usiąść i płakać...
I mimo tego, ValdeQ, że człowiek zdaje sobie sprawę, że piesek to obowiązki (wiem że i nie wszyscy sobie z tego zdają sprawę - świadczy choćby o tym ilość piesków w schronach).

Magda, może poproś kogoś w domu, żeby Ci pieska przytrzymał na rękach jak się ubierasz albo spraw sobie wsuwane buty :wink:

Na początku piesek nie wytrzyma jak się ubierasz/czekasz na windę - w miarę upływu czasu się nauczy.
Jak nie ma Ci kto pieska przytrzymać, to go próbuj rozpraszać jak ubierasz buty - rzuć zabawkę, klaśnij, a jak już się ubierzesz to koniecznie pieska na ręce :)
Ola, Dominik i Kluska
Avatar użytkownika
deidre
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 19:40
Lokalizacja: Kraków

porada

Postprzez Gość 29 mar 2007, o 16:46

wyznacz mu miejce na toaletę.rozluż gazete i sadzaj go jak zrobi siku lub kupe chwaląc go,a w niedozwolonym miejscu delikatnie nakrzycz.Ja mam dwumiesięcznego szczeniaka i robi na gazete. Możesz dawać na pocątku nagrody(przysmak).Szybko go nauczysz.Cierpliwości.
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints