jak oduczyc psa szczekania

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez ValdeQ 25 sty 2006, o 08:37

Jest jeszcze takie urządzenie elektroniczne, które jest nastrojone na szczek psa i w momencie szczeknięcia odpowiada dźwiękami nieprzyjemnymi dla ucha psa.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Olka 28 sty 2006, o 18:10

Mam 5 letniego psa rasy Golden Retriever, Barego. Juz od 2 lat ciagle szczeka w domu i na podworzu :( . Zaczyna sie to tak ze podchodzi do mnie albo do moich rodzicow i szczeka ile sie da(w domu). Jak to nie zadziala to zaczyna skakac i ciagnac za rekawy. To jest bardzo irytujace, zwlaszcza, gdy oglada sie ulubiony film :x . Trudno tu mowic o ignorowaniu go. Na poczatku myslelismy, ze chce mu sie zalatwic potrzebe, albo jest mu za goraco, ale jak tylko wyjdzie na ogrod to staje na srodku i szczeka, szczeka i szczeka. Sasiedzi sie skarzyc zaczynaja. Nie wiem co mam zrobic :?: . Nigdy w zyciu nie uzyje do niego sily.
Olka
 

Postprzez ValdeQ 28 sty 2006, o 20:01

Wygląda na to, że Twój pies chciałby, żeby się nim wiecej zajmować.

Możesz nauczyć go komendy "na miejsce" ale zrekompensować mu to większą liczbą minut zabawy i spaceru dziennie.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez czyzol1991 14 mar 2006, o 18:54

według mnie to pies jest od tego żeby szczekał na obcych ale np. mój czasem przesadza :? jak wchodzi ktoś dla niej (bo to suczka) obcy to szczeka, mruczy tak długo aż sobie pójdzie.
"Mowa jest źródłem nieporozumień..."
A. de S. Exupery
Avatar użytkownika
czyzol1991
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 mar 2006, o 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez mwijatak 14 mar 2006, o 19:30

Proszę - patrz na daty :!: :roll: Temat już jest nieaktualny :x
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez aniaseter 14 mar 2006, o 23:41

a ja powiem tak. tez miałam taki problem (szczekanie na listonosz np. ale wszystkie psy na ulicy na niego szczekają :D więc tym się nie bardzo przejmowałam). u mnie podziałała metoda smakołyków oczywiście. to działa na wszystko. zaczęłam mu kupować takie fajne ciasteczka dla psiaków i to dostawał w nagrodę za nie szczekanie. wierzcie mi - tydzień - i działa. metoda na nagrodę działa prawie w każdej sytuacji. powodzenia.
Avatar użytkownika
aniaseter
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 27 lut 2006, o 17:29

Postprzez beton 19 wrz 2006, o 16:45

mój pies też szczeka na wszystko co jest poza ogrodzeniem mojej działki też bym chętnie go oduczył ale nie wiem jak wiem że oduczanie psa szczekania to głupio brzmi ale wiecie ja by wasze psy szczegały na wszystko i wszystkich co się poruszają to byście oszaleli dlatego nie wiem co zrobić
beton
 

Re: jak oduczyc psa szczekania

Postprzez lew 10 lis 2010, o 01:07

Ale RAdy pomocne. ho,ho Jakby się czytało 5 - laków...
lew
 

Re: jak oduczyc psa szczekania

Postprzez bachna 5 maja 2011, o 19:45

a może poradzicie mi co ja mam zrobic ze swoim wyżlem. gdy tylko spuszczam ja ze smyczy, to zamiast biegac patrzy mi w oczy i przerazliwie szczeka i w żaden sposób nie mogę jej uspokoic. rzucam jej patyka czasem po niego pobiegnie a pózniej juz nawet to nie skutkuje. ostatnio już nawet będąc na smyczy szczeka nie na innych chociaż to też jej się zdarza, ale na mnie. jak mąz z nią wychodzi na spacer zachowuje się tak samo. ręce nam opadają. spacery nas wykanczaja psychicznie. kiedy mój pies szczeka na ludzi, psy, ptaki i wszystko co się rusza- jestem w stanie ja uciszyc ale jak zacznie szczekac na mnie to może tak godzinami
bachna
 

Re: jak oduczyc psa szczekania

Postprzez Plx 6 maja 2011, o 20:43

bachna napisał(a):a może poradzicie mi co ja mam zrobic ze swoim wyżlem. gdy tylko spuszczam ja ze smyczy, to zamiast biegac patrzy mi w oczy i przerazliwie szczeka i w żaden sposób nie mogę jej uspokoic. rzucam jej patyka czasem po niego pobiegnie a pózniej juz nawet to nie skutkuje. ostatnio już nawet będąc na smyczy szczeka nie na innych chociaż to też jej się zdarza, ale na mnie. jak mąz z nią wychodzi na spacer zachowuje się tak samo. ręce nam opadają. spacery nas wykanczaja psychicznie. kiedy mój pies szczeka na ludzi, psy, ptaki i wszystko co się rusza- jestem w stanie ja uciszyc ale jak zacznie szczekac na mnie to może tak godzinami


Stań i zignoruj, nie patrz na psa.
Avatar użytkownika
Plx
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22 kwi 2011, o 10:14
Imię psa: Twin
Rasa psa: Border Collie

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints