Problem z sikaniem w domu i nie tylko

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Problem z sikaniem w domu i nie tylko

Postprzez kuzi 1 cze 2005, o 07:15

Te pytanie nie dotyczy mojego pieska, acz mojej ciotki.
Mają krzyżówkę kundla i yorka, nawiasem mówiąc piękne "coś" z tego wyszło, fotki podrzucę. Suczka ma 4 miesiące. Mieszka wraz z moimi: ciotką, wujkiem, kuzynką, babcią i dziadkiem. Dziadkowie całkowicie ignorują psa, bo to, jak twierdzą, nie ich pies. Rano wyprowadzany jest przez ciotkę, która wraz z wujkiem idą do pracy. Psina zostaje wraz z moją małą kuzynką (5 lat). Jej panem jest wujek, który i tak niedługo bywa w domu.
Problemem jest to, że suczka ciągle sika w domu. Nawet gdy wychodzi na dwór , przychodzi do domu i sika. Nie wiem jak jest z kupami. Drugi problem to to, iż na dworze nie można jej spuścić bez smyczy, bo się wogóle nie słucha na tym dworze (no chyba ze się z nią bawisz, rzucając jej piłeczkę). Jak najłatwiej rozwiązać te problemy?
Najgorsze jest to, iż wszyscy tam liczą na mnie..., bo suczka "mianowała" mnie swoim drugim panem (oni tak twierdzą :roll: ). Słucha się mnie, nawet na dworze, choć czasem jej odbija. ;) Proszę o pomoc.
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauline_g 24 lip 2005, o 17:04

mówi się że jak piesek urodzi się w lato to nie sika w domu ale mój reksio urodził się 1 sierpnia a długo siusiał w domu - bylo mu to obojętne gdzie- aż w końcu zauważył że nie musi być ochrzaniany i robić w domu, lecz na dworze!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ValdeQ 24 lip 2005, o 20:11

Nie ma rady, trzeba wychodzić zawsze kiedy siku jest "spodziewane": po jedzeniu, po piciu, po spaniu, po zabawie, po dłuższym niesikaniu.
Chodzić do skutku, aż się załatwi. Ucieszyć się i nagrodzić. Powtarzać.

Na spacerze - trzeba być nieustannie "atrakcyjnym" dla psa. Zawsze kiedy przyjdzie na wezwanie - nagradzać.
Najczęstszy błąd: kiedy pies ucieknie albo nie reaguje, nakrzyczeć kiedy Wróci. Nigdy :!: tak nie wolno postępować. Pies tego nie zrozumie, będzie mu się wydawało, że jest ukarany za to, że przyszedł.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez kuzi 24 lip 2005, o 23:17

Problem nie został rozwiązany i nie zostanie. :twisted:
Proszę o zamknięcie tematu. Wszystko już wiem. :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

paw prints
cron