porada

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

porada

Postprzez zdesperowana 27 paź 2007, o 11:31

cześć proszę o rade co mam robić mam kundelka 3,5 miesięcznego. w dzień niema problemu bo nie załatwia sie w domu ale jak przychodzi noc to jest problem. ostatni raz wychodzę z nim o 24 i wstaje o 5 to widzę kupkę na dywanie co mam robić robi to pozłości bo jest w stanie wytrzymać dłuższy czas :twisted:
zdesperowana
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Panibee 27 paź 2007, o 18:31

Psy nie robią nic "po złości", nie mają ludzkich uczuć. Może go karmisz niewłaściwie albo za późno lub za dużo mu dajesz? 3,5 miesięczne szczenie to niemowlę jeszcze, więcej cierpliwości i wyrozumiałości.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Basia_sz 27 paź 2007, o 18:31

Pies nigdy nic nie robi "po złości" :roll:
A na wieczornym spacerze robi kupę? Bo może tylko się wysika, więc w nocy nie wytrzymuje? :roll:
Kiedy go karmisz ostatni raz?
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez zdesperowana 28 paź 2007, o 15:50

ostatni posiłek dostaje o 17 i za każdym razem robi kupę przestrzegam czasu spaceru i posiłku nawet nie daje oznak ze póżniej chce wyjść :roll:
zdesperowana
 

Postprzez Basia_sz 28 paź 2007, o 16:00

Kamila, pisałyśmy równocześnie i prawie to samo :wink:

Zdesperowana - daj pieskowi trochę czasu, no niestety, to maluch jeszcze, nauczy się w swoim czasie - niekoniecznie zsynchronizowanym z "Twoim czasem" :lol: :wink:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Panibee 29 paź 2007, o 09:22

basia_sz napisał(a):Kamila, pisałyśmy równocześnie i prawie to samo :wink:
Bo my w ogóle podobnie myślimy :lol:
Ja powtórzę za Basią: cirpliwość, spokój, czas i wszystko będzie dobrze.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez zdesperowana 30 paź 2007, o 18:49

mam jeszcze jedno pytanko czy pozwalać pieskowi spać ze mną w łóżku bo słyszałam że jak będzie starszy to nie będzie mnie szanował i zacznie być agresywny w stosunku do mnie to prawda? :shock: a co do robiena kupki to jest lepiej bo ostatni posiłek dostaje o 15 a potem to drobne przekąski i wytrzymuje. ale mam też problem do nie piszczy ani nie siada koło dzwi kiedy chce wyjść. :(
zdesperowana
 

Postprzez Panibee 30 paź 2007, o 19:31

Zdania na ten temat są różne. Ja jestem przeciwnikiem spania psa w łóżku, ale znam takie, które w nim śpią i nie dominują rodziny. Jedno jest pewne, trudno psa oduczyć spania w łóżku. jeśli się mu choć pare razy na to pozwoli.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Basia_sz 30 paź 2007, o 19:51

Zdesperowana - ciekawe od kogo słyszałaś podobną głupotę o spaniu w łóżku, nie szanowaniu i agresji :lol:

Wiesz, trzy i pół miesięczny maluch nie powinien dostawać ostatniego posiłku o piętnastej - do wieczora za dużo czasu jeszcze :?

A co do sygnalizowania potrzeby wyjścia, to - powtórzę jeszcze raz - cierpliwości :wink:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez bjossa 30 paź 2007, o 21:02

właściciele psów dzielą sie na tych co spią z psem w łóżku i tych co sie do tego nie przyznają :lol:

jeśli jak pies dorosnie nie bedzie ci przeszkadzać w łóżku to ok, ja spie z moim psem i jakos nie jest on agresywny ani nie dominuje rodziny. Co innego jeśli chcesz spać w łóżku ze szczeniakiem a nie z dużym psem... spania w łóżku pies sie sam nauczy ale odzwyczaic go od tego to syzyfowa praca :lol:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez zdesperowana 30 paź 2007, o 21:32

mam pytanko o której powinnam karmić pieska konkretne godziny bo jak o 15 to zapóżno to o której powinien dostawać :?:
zdesperowana
 

Postprzez ValdeQ 30 paź 2007, o 23:02

Chyba nikt nie napisał, że za późno, najwyżej że za wcześnie.

Ale raczej chodzi o to, że taki młody piesek powinien jeść co najmniej 3 razy dziennie (moim zdaniem 4 razy) i te posiłki powinny być rozlożone w czasie.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Basia_sz 31 paź 2007, o 13:31

zdesperowana napisał(a):mam pytanko o której powinnam karmić pieska konkretne godziny bo jak o 15 to zapóżno to o której powinien dostawać :?:


Nie powiedziałam, że za późno, powiedziałam, że do wieczora jeszcze za dużo czasu bez jedzenia.
Tak, jak ValdeQ uważam, że powinien jeść cztery razy dziennie, trzy, to moim zdaniem w tym wieku jeszcze za mało. Na trzy posiłki przeszłabym po pół roku (wieku psa naturalnie).
Ostatni posiłek podałabym maluchowi koło 18 - 19. No i oczywiście po posiłku na dwór.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Anashar 31 paź 2007, o 16:25

basia_sz napisał(a):Pies nigdy nic nie robi "po złości" :roll:

Oj robi robi :lol: Przynajmniej mój potrafi robić :wink:

Zdesperowana - 3,5 miesiąca to dziecko. Taki piesek nie potrafi kontrolować załatwiania się jak dorosły pies. Tu potrzebna jest cierpliwość. Jeść tak jak mówiili inni maluch powinien 4 razy dziennie. I często z nim wychodź - za każde załatwienie na polu nagradzaj pieska. Jak zobaczysz, że zaczyna się krzątać bo chce coś zrobić odrazu na pole i nagródź go. W końcu się nauczy pokazywać, że chce wyjść, nawet w nocy :wink: Ale musisz być cierpliwa :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez zdesperowana 31 paź 2007, o 17:15

dziękuje za porady poprawie się z tym karmienie mam pierwszego pieska i nic nie wiem chodziło mio której dawać ostatni posiłek :lol: :oops:
zdesperowana
 

Następna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints