jak go nauczyc??

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez zeberka161 9 sie 2008, o 21:38

a ja nigdy od weta nie uslyszalam zeby kazal stosowadc taka metode wychowania ;/;/
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 9 sie 2008, o 21:46

no a ja tak a poza co wet to metoda :wink:
Gość
 

Postprzez Gość 10 sie 2008, o 17:25

Wet to nie szkoleniowiec- do niego nie chodzi się po to by uzyskać rady wychowawcze.
A prawda jest taka, że większość psów uczy się naturalnie załatwiać swoje potrzeby na dworze, dlatego niektórzy "wtykacze nosów" uważają ta metodę za skuteczną, ale za pewne bez takich "wskazówek" pies by w pewnym momencie wolał się załatwiać na dworze niż w domu. Jeśli chcemy przyspieszyć ten proces to najlepiej zrobić to nagrodą.
Wracając do przypadku yorka. proponuję pozamykać pokoje sofą i panelami (jeśli to możliwe), przemęczyć się przez kilka dni- ponastawiać budzik na co dwie godziny i z psem spokojnie wychodzić, trzymać przez ten okres pieska na 1,5-2 metrowej lince /smyczy może być doczepiona do paska by móc wyczaić moment gdy psinie się na coś zbiera. Powodzenia!
Gość
 

Postprzez Gość 18 sie 2008, o 19:07

metode z "wtykaniem nosa w odchody" jak to nietrafnie nazwalyscie poznalam w kanadzie od tamtejszego hodowcy (nosa sie nie wklada do kupy tylko mu ja pokazuje a potem stuka w nos i pokazuje dwor) wiekrzosc tamtejszych ludzi tak uczy swoje psy no i jak widac to dziala i bez skutkow ubocznych :wink:
Gość
 

Postprzez bulgaribulgari 23 sie 2008, o 14:57

Ja na szczęście nie miałem takich problemów w moim Basterem. :)

Załatwiania na dworze nauczył się naturalnie i raczej niezauważalnie. :)

Jestem przeciwny wtykaniu psu pyska w kupę, moim zdaniem nauczy sie przez to tylko, że jego pan chce żeby wąchał swoje kupy. Bez sęsu :?

Proponował bym, tak jak była mowa wcześniej, nagradzanie psa za dobre uczynki. Możesz też wychodzić z nim częściej, żeby miał czas na spokojne załatwienie się na świerzym powietrzu.

No chyba, że nie szkoda ci dywanu. :wink:
Dlaczego obcy ludzie nie powinni głaskać ani karmić twojego psa?
http://tinyurl.com/5nhcsp
Avatar użytkownika
bulgaribulgari
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 sie 2008, o 14:01

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości

paw prints