Yorki

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Yorki

Postprzez Gemello 2 gru 2007, o 17:34

Witam! Mam pytanie do kogoś kto ma Yorka? Do ilu miesięcy mały york może sikać w domu? Mój york ma 2 miesiące i nie potrafi się nauczyć chociaż co 20 min z nim wychodzimy! Proszę o wskazówki! Pozdrawiam!;)
Gemello
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Diana S 2 gru 2007, o 19:52

Twój york to jeszcze dzidzia...

Daj mu więcej czasu...
dwa miesiące to maluszek.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Re: Yorki

Postprzez Anashar 3 gru 2007, o 19:45

Gemello napisał(a):Mój york ma 2 miesiące i nie potrafi się nauczyć chociaż co 20 min z nim wychodzimy! Proszę o wskazówki! Pozdrawiam!;)

Co 20 minut? Az sie wierzyc nie chce :lol:

Wychodzcie z nim zaraz po jedzeniu i chwalcie jak sie zalatwi na polu. No i duuuzo cierpliwosci, tak jak pisala Diana - to jeszcze dziecko.
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez Marcin Dondelewski 28 gru 2007, o 09:47

musisz troche o tym poczytać jak zrobili to już doświadczenie
posiadacze psów.

a tutaj możesz poczytać coś właśnie ta ten tamat :)

http://tinyurl.com/2jpkm5
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

Postprzez Emila66 11 kwi 2008, o 16:35

A co do yorków to weterynarz mi powiedział, że bardzo dużo czasu zajmuje nauczenie tych maluchów siusiania na dworzu nawet do 7 miesięcy może sikać w domu.
Chociaż podam tu przykład koleżanki, która ma yorka ma on już 12lat i dalej siusia w domu hehe najśmieśniejsze jest to, że nie jest nauczony sikać w jakieś jedno miejsce i ciągle jej na dywan siusia.
Ja mojego malucha nauczyłam siusiać na specjalną matę ala pielucha i załatwia swoje potrzeby tylko tam także nie jest tak źle :)
Ja tez go dopiero uczę wychodzenia na dwórek :lol:
Emila66
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 44
Dołączył(a): 31 mar 2008, o 16:24

Postprzez agatka585 29 lip 2008, o 16:01

Cześć wszystkim. A więc tak planuje kupno yorka(ale dopiero w czerwcu następnego roku, albowiem chce go kupić na początku wakacji, aby mieć całe 2 miesiące dla niego, aby móc go wychować, poświęcić mu czas). Obecnie w domu mam kotkę - Tosie, która ma 1 rok i 2 miesiące( mam ją od roku). Jest to bardzo grzeczna kotka, ułożona, przybiegająca na zawołanie, spokojna, lubiąca pieszczoty, zabawy itd. Ale jest jeszcze jedna kwestia. Do tej pory myślałam, że to dobrze, ale gdy chcę zakupić szczenię, ta cecha u niej mi się nie podoba. Albowiem Tosia w ogóle nie boi się psów. Gdy wyjdę z nią na dwór i jakiś pies stanie jej na drodze to przejdzie mu pod łapami i pójdzie dalej, lub gdy jakiś pies zaczepi ją to potrafi wystawić pazury. Gdy pewnego razu mój wujek odwiedził mnie ze swoim owczarkiem niemiecki, to ten aż piszczał i uciekał, tak bał się Tośki. Niektórym może wydawać się to nie możliwe, jak nawet takie duże psy mogą bać się kota? Ale to prawda!

I dla tego zastanawiam się czy jak kupię psa, to zwierzaki będą żyć w zgodzie?
agatka585
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 29 lip 2008, o 15:27
Lokalizacja: Nowogard (60km od Szczecina)

Postprzez bjossa 29 lip 2008, o 16:38

skoro nie masz wybranej jeszcze hodowli, to poszukaj takiej gdzie w domu jest kot, żeby dla malucha nie było zbyt dużym szokiem, że coś większego od niego mieszka razem z nim. Zwierzaki zapewne się polubią, i tak to mniejsze bedzie rządzić. :wink:

Znajomy miał kotke i yorka i byli nierozłączni.

na początku kontakty pies-kot bedą musiały być pod kontrolą człowieka, ale wszystko sie unormuje :)
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Yorki

Postprzez Gość 29 lip 2008, o 19:05

Hmm twój Yourk ma dopiero 2 miesiące !!!
Mój ma 5 miesicy i niemog go przyzwyczaić , nie martw się na razie ale już od małego postaraj si go uczyć !!! :P
Gość
 

Postprzez agatka585 30 lip 2008, o 17:15

Anonymous napisał(a):Hmm twój Yourk ma dopiero 2 miesiące !!!
Mój ma 5 miesicy i niemog go przyzwyczaić , nie martw się na razie ale już od małego postaraj si go uczyć !!! :P


Napisałam, że dopiero planuje kupić yorka a nie że już go mam... :P :?
agatka585
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 29 lip 2008, o 15:27
Lokalizacja: Nowogard (60km od Szczecina)


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints
cron