Jak nauczyć psa by zostawał sam w domu?

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Re: Jak nauczyć psa by zostawał sam w domu?

Postprzez tropka 19 lis 2010, o 08:34

ja swojego psa nauczyłam ,że zabawa i szaleństwa były na dworze( mieszkam w domu prywatnym) z tym że drzwi do domu były zawsze otwarte i jak się pies zmęczył lub chciał mieć spokój to szedł do domu na posłanie . w sumie odkąd pamiętam to chętnie zostawał w domu i nic nie niszczył. nauczyłam go też że jak przychodzę to czeka aż się przebiorę i dopiero mnie wita. jak dołączyła do nas sunia to pies miał ok 9-ciu lat i od niego bardzo szybko nauczyła się zachowania dobrego i złego :? no i ona nauczyła go też że trzeba szczekać na koty i listonosza :twisted:
tropka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 56
Dołączył(a): 5 lis 2010, o 06:50
Imię psa: tropek,tofi
Rasa psa: pontier,mieszaniec

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Jak nauczyć psa by zostawał sam w domu?

Postprzez Delf 21 sty 2011, o 13:10

Witam, mam spory problem ze swoim psem i już wszędzie szukam pomocy.
Mianowicie szczeniak ma około 8 miesięcy, wzielismy go ze schroniska jakies 3 miesiące temu.
Bardzo szybko się uczy , jest naprawde mądra, robi wszystko za piłkę tenisową, keidy skończy sie jej woda przynosi miskę itp.
ALE kiedy tylko wyjdziemy z domu robi niesamowitą demolkę. Ściąga wszytsko z biurka, stołu, szafek, łóżka, w prazedpokoju gryzie buty, zrzuca cukiernice, tłucze i roznosi szkło, a ostatnio jest coraz gorzej.
Czy macie jakies pomysły dowiadczenia, namiary na kogos kto może nam pomóc?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Delf
 

Re: Jak nauczyć psa by zostawał sam w domu?

Postprzez Olusi@ 22 sty 2011, o 10:37

Klatka. Nauczcie ją zostawiać w niej i będzie okej. Zamykajcie suńkę w klatce z zabawkami, gryzakami itd. na czas Waszej nieobecności.
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Jak nauczyć psa by zostawał sam w domu?

Postprzez NoToMuchaXD 24 sty 2011, o 11:12

ja stosowałam dośc drastyczne środki :) tzn. zostawialiśmy Kaję w łazięce jak gdzieś wychodziliśmy włączaliśmy światło lub radio.W łazięce były azety ,zabawki,i woda. W końcu sama się przyzwyczaiła :) :mrgreen:
http://pl.uniteddogs.com/stopkillingdogs/ - Petycja ,,Powstrzymaj Zabijanie Psów"
Avatar użytkownika
NoToMuchaXD
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 sty 2011, o 14:12
Imię psa: Kaja
Rasa psa: kundelek

Re: Jak nauczyć psa by zostawał sam w domu?

Postprzez agafaza 25 sty 2011, o 19:38

Ja słyszałam o takiej metodzie, w której pustą kość napełnia się topionym serkiem (lub czymś innym smakowitym) i daje się psu żeby miał zajęcie i nie miał czasu rozrabiać. Na ile to skuteczne, nie wiem :o
agafaza
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 sty 2011, o 20:51
Imię psa: Dżeki, Faza, Indy
Rasa psa: Kundel, krzyżówka, husky

Re: Jak nauczyć psa by zostawał sam w domu?

Postprzez Olusi@ 25 sty 2011, o 20:44

Ja przed zostawieniem psa samego w domu zawsze go męczę spacerem, pracą, zabawą i do tego zostawiam jakieś zabawki, gryzaki.
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Jak nauczyć psa by zostawał sam w domu?

Postprzez agitto 9 mar 2011, o 13:25

Hej, a co zrobić jak pies nie chce zostawać sam w domu ze strachu przed sąsiadami, są wredni na całej klatce każdy się o coś czepił ogólnie mówią nikt nie lubi mojego psa tolerują bo innego wyjścia nie mają, jak zostawał sam to walili w drzwi lub szczekali pod drzwiami aby go zdenerwować a potem wzywali straż miejską że pies szczeka, wiem wygląda to jak kiepski żart ale to prawda, teraz kiedy szykuję się do wyjścia pies ma stres że zostanie sam , teraz wszędzie chodzi ze mną ale czasem mam problem no nie zawsze mogę go brać, a też czasem nie ma kto z nim zostać.
agitto
 

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

paw prints