pies sika ....

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

pies sika ....

Postprzez Gość 19 sty 2008, o 22:23

Mam ogromny problem ..moj piesek ma 8 miesiecy a dalej sika , nie wiem co robic . Prosze pomózcie
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez szczotek 19 sty 2008, o 23:12

To normalne, że psy sikają 8) Problem jest tylko i wylacznie w tym gdzie :D
Konsekwencja i wytrzymałość.
Piesek sika w wyznaczone przez Ciebie miejsce czy gdzie popadnie :?:

Przejżyj tematy w których poruszany był już problem nauki szczeniaków sikania poza domem :) I zacznij od początku, możliwe, że gdzieś został popełniony błąd.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez bjossa 19 sty 2008, o 23:39

a może troche wiecej szczegółów :?: :roll: kazdy pies sika.. to nie mija z wiekiem 8) napisz od kiedy uczysz go sikac na dworzu (chyba o to chodzi :?: :roll: ) i czy sika po całym domu czy w jakims konkretnym miejscu.. a moze podsikuje sobie czasem albo sika ze szczęścia jak wracasz do domu.. różne są sytuacje.. napisz cos wiecej 8)
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

odpowiedź

Postprzez gwiazdka 9 lut 2008, o 11:47

W sklepach zoologicznych są pieluszki dla zwierząt i olejki zapachowe , które przyciągają psa . Wystarczy kupić opakowanie pieluszek i butelkę olejku . Olejka nie czuć dla ludzi ( wiem bo taki mam ) . Pieluszkę rozłożyć na podłodze i codziennie rano lub wieczorem zwilżyć pieluchę w kilku miejscach i pies tam sika . Mój pies nauczył się w wieku 2 miesięcy i trzech dni .[/i][/quote]
Avatar użytkownika
gwiazdka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 8 lut 2008, o 14:55

Postprzez Basia_sz 9 lut 2008, o 22:21

Gwiazdka, czy Ty aby dobrze zrozumiałaś o co chodziło Gościowi?
Z pewnością nie o to, żeby nauczyć psa sikania w jedno miejsce w domu, ale o to, jak go nauczyć, by robił to na dworze :roll: .

Gościu, jak często wyprowadzasz psa?
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

odpowiedź

Postprzez gwiazdka 10 lut 2008, o 10:28

Nie wyprowadzam psa , bo nie był jeszcze szczepiony.
Avatar użytkownika
gwiazdka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 8 lut 2008, o 14:55

Re: odpowiedź

Postprzez mwijatak 10 lut 2008, o 11:54

gwiazdka napisał(a):Nie wyprowadzam psa , bo nie był jeszcze szczepiony.


Ale to nie było pytanie do Ciebie :roll:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

odpowiedź

Postprzez gwiazdka 10 lut 2008, o 16:31

Przepraszam. :oops:
Avatar użytkownika
gwiazdka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 8 lut 2008, o 14:55

Postprzez agatka585 31 lip 2008, o 21:48

Skoro jest taki duży i jeszcze sika to widocznie nie jesteś zbyt konsekwentna. Za każdym razem jak pies nasika ci w domu, a nie zawoła o wyjście, to weź go, wsac mu pysk w to co zrobił(mimo,że stawia opór), potem krzyknij że nie wolno itd. i do drzwi go zaprowadz i powiedz: tu, tu masz wołać czy cos w tym stylu. Jeśli natomiast zawoła o wyjście daj mu nagrode i gdy potem załatwi się na dworze znów nagrodź go.

Pies oduczy się w jakieś 2 tygodnie. Sprawdzona metoda, podziała napewno, jeśli ty będziesz konsekwentna i nigdy nie będziesz odpuszczać!!!

Powodzenia !
agatka585
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 29 lip 2008, o 15:27
Lokalizacja: Nowogard (60km od Szczecina)

Postprzez gosia_sara 31 lip 2008, o 22:52

agatka 585 mam prośbe nie doradzaj ludziom takich rzeczy... MASAKRA!!!
http://www.tup-tup.org/ Terapia z Udziałem Psa i Pozytywne szkolenie psów
http://tup-tup.org/sklep/ Koce, ręczniki, poduszki z psimi wzorami
ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
gosia_sara
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 113
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 14:51
Lokalizacja: Łódź
Imię psa: Sara, Aluk, Strzała, Kluska
Rasa psa: Siberian Husky

Postprzez pauli 1 sie 2008, o 09:55

agatka585 napisał(a):Skoro jest taki duży i jeszcze sika to widocznie nie jesteś zbyt konsekwentna. Za każdym razem jak pies nasika ci w domu, a nie zawoła o wyjście, to weź go, wsac mu pysk w to co zrobił(mimo,że stawia opór), potem krzyknij że nie wolno itd. i do drzwi go zaprowadz i powiedz: tu, tu masz wołać czy cos w tym stylu. Jeśli natomiast zawoła o wyjście daj mu nagrode i gdy potem załatwi się na dworze znów nagrodź go.

Pies oduczy się w jakieś 2 tygodnie. Sprawdzona metoda, podziała napewno, jeśli ty będziesz konsekwentna i nigdy nie będziesz odpuszczać!!!

Powodzenia !


zwariowałaś kobieto? :shock: wydaje ci się, że pies zrozumie o co w ogóle ci chodzi? i że to odniesie jakiś skutek wychowawczy? :shock:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Ewka 1 sie 2008, o 10:26

Identyczny post jak poprzednio... nie będę się powtarzać... :roll:
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez agatka585 1 sie 2008, o 12:03

To jest sprawdzony i świetny sposób. Od wieków w mojej rodzinie tak się psy uczy i zawsze każdy pies szybko się oducza. Tylko trzeba być konsekwentnym.

Uważam też że szczeniaka nie trzeba szczepić, to tylko weterynarze tak radzą aby zarobić forse. Miałam jak byłam mała psa rasy owczarek szetlandzki collie. Mój tata uczyl go zalatwiania sie na dworze tak jak opisałam. Pies nauczył się w tydzień i nie był potem jakiś przerażony itd. tak jak wy to mówicie.. Mój tata go wytresował i umiał wszystkie komendy np. waruj, siad, łapa itd.. Nawet nauczył go sztuczek.. np. gdy pies leżał w przejściu wystarczyło do niego powiedzieć przepraszam i pies schodził z drogi. Albo mój tata kładł mu na jego długi pysk kawałek szynki, a on tylko zezował żeby muc patrzec na tą szynke i nawet jej nie tknął, dopiero kiedy mój tata powiedział zjedz, to psiak podrzucał szynke do góry a potem trafaiła mu do pyszczka. Był to zdrowy pies, oddany, kochający ponad życie. Niigdy nie zachorował mimo iż nie miał szczepień! Była to śliczna sunia, nazwaliśmy ją Lessa ( od tego filmu gdzie pies mial na imię Lessi). Kochała nas bezgranicdznie, bo wkońcu musiała sie odwdzienczyc bo my kochaliśmy ją tak samo! Niestety gdy miała 15,5 lat potrącił ją samochód :(:(

i też jednak kupuje sobie owczarka szetlandzkiego collie, ale dopiero w nastepne wakacje :D tak stwierdził mój tata, że ten pies od wieków był w naszej rodzinie i teraz tez musi być colli o tym samym imieniu Lessa :) Pozdrawiam !!!

Zamiast pisać kilka wypowiedzi jedna pod drugą
używaj opcji Zmień
agatka585
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 29 lip 2008, o 15:27
Lokalizacja: Nowogard (60km od Szczecina)

Postprzez pauli 1 sie 2008, o 12:52

matko święta. przepraszam wszystkich użytkowników forum i adminów, ale no:shock: wybacz agatko, ale wypisujesz straszne bzdury. to, że w twojej rodzinie tak psy były uczone czystości i działało - to można tylko współczuć psom. śmiem twierdzić, że pies prędzej czy później, przy regularnych spacerach, sam z siebie się nauczy korzystania ze spaceru także by załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. to są czyste zwierzęta i nie chcą same z siebie brudzić w swoim najbliższym otoczeniu. a wsadzanie psu nosa w odchody to niestety, metoda znana i szeroko rozpowszechniona, bardzo archaiczna i nie wiem na jakiej zasadzie mająca być skuteczna. nie ucz tak swojego przyszłego psa, częste spacery i nagrody w zupełności wystarczą a pies będzie miał mniejsze szanse na nabawienie się nerwicy. i zaszczep go, mimo że :
agatka585 napisał(a):Uważam też że szczeniaka nie trzeba szczepić, to tylko weterynarze tak radzą aby zarobić forse.


tak, a wszystkie choroby to wymysł koncernów farmaceutycznych, żeby mogły zarobić na szczepionkach. przecież ludzi też nie trzeba szczepić, to lekarze wymyślili żeby zarobić na szczepionkach.
a szczeniaki umierające na parwowirozę padły ofiarą sugestii. wet mu wmówił, że zachoruje.

choć o kwarantannie to aż boję się zapytać co sądzisz ;P
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Veroonica 1 sie 2008, o 13:16

Jak przeczytałam wypowiedź Agaty, to po prostu szczena mi opadła!
Jak w ogóle tak można!
Brak mi słów. :evil:
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Następna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints