pies sika ....

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez agatka585 1 sie 2008, o 13:28

To nie jest wymysł mój tylko mojej rodziny, zawsze to skutkowało. Nie będę czekać aż zaszcza mi każdy kont w domu, tylko szybko go oducze. I ręcze że napewno nie dostanie nerwicy. Psa raczej szczepić nie będę. Moja babcia ma psa - kundelka. I tak samo uczyła go załatwiania potrzeb. Kundelek ma 2 latka. Nie miał szczepień tylko odrobaczanie. Nauczył się załatwiać swoje potrzeby w ten sposób co opisałam i jakoś nie ma nerwicy. Jest starsznie wesołym pogodnym psem, mógł by się bawić, biegać, spędzać czas na dworze 24godziny na dobę. I jakoś nie ma nerwicy i nie boi się ani mojej babci i sie przy niej załatwia ani nikogo innego.

W mojej rodzinie od kilkuset lat, były psy rasy owczarek szetlandzki. Moje pradziadkowie mieli nawet hodowle rasowych psów - owczarek szetlandzki. Mieli suczke i psa tej rasy. Suczka podczas swojego zycia oszczeniła się 3 razy, za każdym razem rodziła 8 szczeniąt. Wszystkie były tak wychowywane i uczone czystości w ten sposób. I jakoś wszystkie co do jednego nie miały nerwicy i były zdrowe - BEZ SZCZEPIEŃ. A wiec trudno wam bedzie mnie przekonac ze pies moze miec nerwice lub ze warto szczepić, skoro na tylu psach metoda okazała sie skuteczna! Zawsze były tak wychowywane nie szczepione i wyrastały na zdrowe mądre psy.
agatka585
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 29 lip 2008, o 15:27
Lokalizacja: Nowogard (60km od Szczecina)

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Veroonica 1 sie 2008, o 13:38

No to chyba była to jakaś pseudo hodowla bo w prawdziwej hodowli wszystkie psy są i muszą być szczepione. :evil:
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez agatka585 1 sie 2008, o 13:58

Była to hodowla. I nazywajcie ją jak chcecie. Tyle tylko żeby była pewność że szczeniaczki mają dobrze były oddawane tylko komuś z rodziny. Tak ze cała rodzina miała po takim psie. A jak juz każdy miał i nie było komu ich oddać to moi pradziadkowie nie oddawali nikomu tylko sami wychowywali. W pewnym momencie to mieli az 5 szetlandzkich owczarków pod swoim dachem :)
agatka585
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 29 lip 2008, o 15:27
Lokalizacja: Nowogard (60km od Szczecina)

Postprzez gosia_sara 1 sie 2008, o 13:59

Agata z tego co wiem to masz 15 lat... więc jak możesz to
1. nie kłóć się z ludźmi którzy są bardziej doświadczeni od Ciebie
2. psa musisz zaszczepić, dla jego bezpieczeństwa
3. przyjmij słowa krytyki i zastanów się nad tym, a nie mówisz, ze nie da się Ciebie przekonać
4. jak nie masz cierpliwości do psiaka, to go w ogóle nie powinnaś mieć
5. pies może mieć nerwice- to jest zwierze nie przedmiot!!! :evil:
Ostatnio edytowano 1 sie 2008, o 13:59 przez gosia_sara, łącznie edytowano 1 raz
http://www.tup-tup.org/ Terapia z Udziałem Psa i Pozytywne szkolenie psów
http://tup-tup.org/sklep/ Koce, ręczniki, poduszki z psimi wzorami
ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
gosia_sara
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 113
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 14:51
Lokalizacja: Łódź
Imię psa: Sara, Aluk, Strzała, Kluska
Rasa psa: Siberian Husky

Postprzez pauli 1 sie 2008, o 13:59

agatka ty zdaje się pisałaś gdzie indziej, że masz 14 czy 15 lat? piszesz jakbyś miała 8 do max 10.
kup sobie pluszaka, może być podobny do owczarka szkockiego, co by kontynuować kilkusetletnią tradycję rodzinną :shock: szczepić nie trzeba, każdego kąta ci nie "zaszcza". same pozytyy.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez gosia_sara 1 sie 2008, o 14:01

pauli zgadzam się z Tobą w 100% niech kupi sobie pluszaka
http://www.tup-tup.org/ Terapia z Udziałem Psa i Pozytywne szkolenie psów
http://tup-tup.org/sklep/ Koce, ręczniki, poduszki z psimi wzorami
ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
gosia_sara
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 113
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 14:51
Lokalizacja: Łódź
Imię psa: Sara, Aluk, Strzała, Kluska
Rasa psa: Siberian Husky

Postprzez Veroonica 1 sie 2008, o 14:05

Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez agatka585 1 sie 2008, o 14:30

nie będziecie mi mówiły co mam sobie kupić :P :D kupie owczarka szetlandzkiego i bede go wychowywać z rodziną tak jak nam się podoba :P
agatka585
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 29 lip 2008, o 15:27
Lokalizacja: Nowogard (60km od Szczecina)

Postprzez Veroonica 1 sie 2008, o 14:38

A to że psu nie będzie się to podobało to pewnie macie gdzieś :!: :evil:
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez agatka585 1 sie 2008, o 14:39

gosia_sara napisał(a):Agata z tego co wiem to masz 15 lat... więc jak możesz to
1. nie kłóć się z ludźmi którzy są bardziej doświadczeni od Ciebie
2. psa musisz zaszczepić, dla jego bezpieczeństwa
3. przyjmij słowa krytyki i zastanów się nad tym, a nie mówisz, ze nie da się Ciebie przekonać
4. jak nie masz cierpliwości do psiaka, to go w ogóle nie powinnaś mieć
5. pies może mieć nerwice- to jest zwierze nie przedmiot!!! :evil:


Co do punktów
1. nie kłóce sie tylko wyrażam swoje zdanie! polska wolny kraj!!(znaczy byl by gdyby nie żadzil ten deb** tusk haha). Bardziej doświadczeni od mojej rodziny - <lol>
2. jak bede chciała to zaszczepie
3. to nie są słowa krytyki, tylko inne zdanie od mojego na temat wychowywania psa
4. Mam cierpliwość, tylko jak mozna zwierzaka szybciej nauczyć to czemu nie? go to nie boli, nie cierpi nic mu sie złego nie dzieje...wbrew niektórym stereotypom
5. Zam około 50 osób które tak wychowywały/wychowują psy i zaden z nich nie ma nerwicy jest zdrowy i wesoły. Ale oczywiscie uczenie go czystosci w taki sposób musi miec odpowiedni tok, nie mozna sie znecac nad psiakiem. Nigdy sie nie spotkałam z przypadkiem zeby po takiej nauce pies miał nerwice i nie brnijcie dalej w ten stereotyp :)

Pozdrawiam wszystkich miłośników czworonogów - psów :D:D:D !!
Jak i kotków ( bo sama mam kociaka :** ) !!

P.S a pozatym mam prawo wraz z moją rodziną wychować szczeniaka tak - jak będziemy uważali za stosowne i nic wam do tego. Ale moge was zapewnić ze pies wyrośnie na mądrego, ZDROWEGO, wesołego, kochającego czworonoga! Życze każdemu żeby miał takiego psa jakiego ja miałam w dziecinstwie i jakie miała moja rodzina!
Ostatnio edytowano 1 sie 2008, o 14:44 przez agatka585, łącznie edytowano 1 raz
agatka585
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 29 lip 2008, o 15:27
Lokalizacja: Nowogard (60km od Szczecina)

Postprzez pauli 1 sie 2008, o 14:41

agatka585 napisał(a):1. nie kłóce sie tylko wyrażam swoje zdanie! polska wolny kraj!!(znaczy byl by gdyby nie żadzil ten deb** tusk haha)


przepraszam za off, ale cóż - po tych słowach - i wszystko jasne. szkoda, że stereotyp zwolenników określonej opcji politycznej musi być aż tak wyraźny.

"ładnie" cię rodzice wychowali, widać to po wszystkich wypowiedziach.
skoro jesteś najmądrzejsza i wszystko ale to wszystko o psach wiesz - to po co przychodzisz na forum i w ogóle pytasz, skoro sama i twoich 50 znajomych wiecie lepiej.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez agatka585 1 sie 2008, o 14:47

wiem dużo o rasie owczarek szetlandzki i o wychowaniu szczeniaka a o innych rasach nie :p wiec np. z toba rozmawaiłam o beaglu zanim podjelam decyzje ze jednak wybiore szkockiego bo moja rodzina nie chce miec gluptaska zamiast psa. Rodzice mnie bardzo dobrze wychowali, nie jestm najmadrzejsza tylko inteligentna :P a PiS jest to partia z zasadami, sa tam ludzie którzy chca dobrze dla kraju, natomiast w PO banda "polskich" złodzieji i oszustów :P pozdraiwam !
agatka585
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 29 lip 2008, o 15:27
Lokalizacja: Nowogard (60km od Szczecina)

Postprzez gosia_sara 1 sie 2008, o 14:49

Agata poczytaj sobie troche o psychice psa... ludzi zaczynają sie bardzie nia interesować niż jak to było kilkanśie lat temu.
Gdyby wszyscsy mieli takie podejście jak Ty to kurcze nawet medycyna stałaby w miejscu :/
bo przecież tak było kiedyś :evil: :evil:
kurde ludzie kiedys na różne choroby umierali i co lekarze nic mieli by nie robić, nie szukac leków... bo przeciez jak jest się chorym to się umiera :/

gdyby nie odkrywanie nowych rzeczy do tej pory byśmy nei mieli leków,nawet na glupie zapalenie pluc.

tak samo jest z psami... kiedys uwazalo sie ze jak psa sie nie walnie to nie zrozumie... ludzie zaczeli wnikac w ich psychike- bo w kńcu to nasi najlepsi przyjaciele i sa teraz milsze sposoby wychowywania go. W POZYTYWNY SPOóB!!!



a co do polityki to raczej nie wypowiadaj sie... poszukaj sobie odpowiedniego forum!!
http://www.tup-tup.org/ Terapia z Udziałem Psa i Pozytywne szkolenie psów
http://tup-tup.org/sklep/ Koce, ręczniki, poduszki z psimi wzorami
ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
gosia_sara
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 113
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 14:51
Lokalizacja: Łódź
Imię psa: Sara, Aluk, Strzała, Kluska
Rasa psa: Siberian Husky

Postprzez pietruszka 1 sie 2008, o 16:24

agatka585 napisał(a):Skoro jest taki duży i jeszcze sika to widocznie nie jesteś zbyt konsekwentna. Za każdym razem jak pies nasika ci w domu, a nie zawoła o wyjście, to weź go, wsac mu pysk w to co zrobił(mimo,że stawia opór), potem krzyknij że nie wolno itd. i do drzwi go zaprowadz i powiedz: tu, tu masz wołać czy cos w tym stylu. Jeśli natomiast zawoła o wyjście daj mu nagrode i gdy potem załatwi się na dworze znów nagrodź go.

Pies oduczy się w jakieś 2 tygodnie. Sprawdzona metoda, podziała napewno, jeśli ty będziesz konsekwentna i nigdy nie będziesz odpuszczać!!!

Powodzenia !


agatka czy ty wiesz co piszesz ????? jakie metody proponujesz to nie jest sposób, każdy szczeniak załatwia się na początku w domu bo jeszcze nie nauczył się "wołać" ale jeśli się postępuje konsekwentnie tzn. wychodzi często i regularnie, nagradza i chwali psa za załatwienie na spacerze to pies załapie szybko że kupka i siusiu tylko na zewnątrz a nie w domu. W sposób który proponujesz pies tylko jest stresowany i można doprowadzić do tego że będzie się nadal załatwiał w domu ale ze strachu będzie zjadał swoje odchody !!!!! A tak swoją drogą mama też tak oduczała cię sikania i robienia kupy w pieluchę???? Czy teżtak konsekwentnie wycierała ci buzię mokrą, pokupaną pieluchą żebyś szybciej nauczyła się chodzić bez pieluchy? A jak się już "pozbyłaś" pieluchy a zesikałaś się w majtki to mama też ci buzię wycierała mokrymi zesikanymi majtkami?? Skoro w ten sposób twoja rodzina od setek lat tak postępowała w stosunku do psów to pewnie i do dzieci też ten sposób był "wykorzystywany" konsekwentnie.
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Postprzez Ewka 1 sie 2008, o 20:43

No widzisz! Coraz więcej bzdetów waży na wagę... NIE WOLNO WSADZAĆ PSU NOSA W ODCHODY, SIKI I INNE PODOBNE SYFY!!!!! Małym dzieciom nikt nie wkłada głowy w majtki bo popuścił :roll: Dzieci też nie szczepisz? Bo lekarze zdzierają kasę?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints