Pies i dziecko

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Pies i dziecko

Postprzez lilith_kaska 6 cze 2008, o 15:00

Zwracam sie z wielka prosba do wszystkich uzytkownikow o porady w tej sprawie.
Otoz jestem Obrazek i chce sie dowiedziec jak przygotowac Dodże na przyjscie dzidziusia. Obawiam sie troszke ze ona moze to zle zniesc.
Prosze o wszelkie porady. I trzymajcie kciuki za nas zeby tej mojej potworzycy przypadkiem nie odbilo jak zorientuje sie ze jest ktos nowy w domu.
Fakt faktem ze dopiero w styczniu to bedzie ale lepiej wczesniej wszystko wiedziec.
Obrazek
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Diana S 6 cze 2008, o 16:31

Co za niespodzianka Obrazek.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Atena 6 cze 2008, o 19:00

zastanawiałam się, kiedy się wygadasz :twisted: :lol:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez lilith_kaska 7 cze 2008, o 11:01

Atena napisał(a):zastanawiałam się, kiedy się wygadasz :twisted: :lol:


He,he....
Ale czy ja sie doczekam jakis informacji :?: :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Postprzez Ewka 7 cze 2008, o 18:23

Dziecko bezwzględnie zabezpieczone, ale nigdy nie ukryte przed psem. Pies musi poczuć jego zapach, poznać je. Pamiętać o tym żeby psa nie zaniedbywać w tym czasie i dawać mu codzienne pieszczoty możliwie w jak najbardziej podobnym harmonogramie, co wcześniej. Wspólne spacerki z dzidziusiem to również bardzo dobry pomysł. Pozwalać psu przebywać w tym samym pomieszczeniu, co dziecko, pozwalać obwąchiwać np. pieluchy i inne nowe rzeczy, które pojawiły się wraz z dzieckiem. Raczej nie pozwalać na jakiś bezpośredni kontakt, nigdy nie wiadomo, co psu do głowy strzeli, ale pies powinien dziecko słyszeć, widzieć i odczuwać jego zapach. Dobrze jest np. bawić się z psem w obecności dziecka, żeby pies miał pozytywne skojarzenia z przybyciem dzidziusia. W skrócie - po prostu starać się nie robić wielkiego zamieszania, ale jednocześnie nie udawać, że nic się nie stało. To też ważne wydarzenie w życiu psa.
Powodzenia w wychowaniu ;)
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez mwijatak 7 cze 2008, o 18:38

Kasia,
Masz możliwość chodzenia z Dżodżą gdzieś gdzie są dzieci :?: Wiesz jak ona reaguje na nie :?:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lilith_kaska 8 cze 2008, o 14:50

mwijatak napisał(a):Kasia,
Masz możliwość chodzenia z Dżodżą gdzieś gdzie są dzieci :?: Wiesz jak ona reaguje na nie :?:


Wlasciwie to dosc czesto ma kontakt z dziecmi...i wlasciwie jeszcze nigdy nic zglupiego nie zrobila... Jedyne co robi to skacze na mnie gdy trzymam jakies dziecko na rekach..tak jakby byla zazdrosna. Boje sie jednak ze to moje bobasisko jak bedzie jednak dzien w dzien z nami czy wtedy Dodza to zniesie. :?: :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Postprzez priboj 8 cze 2008, o 22:30

W tym temacie jestem nowy (pies i dziecko) ale z moich obserwacji widać, że psiak mimo że nie chce zrobic krzywdy dziecku - u mnie 2 i 7 lat to i tak albo udrapnie albo za mocno ugryzie i jest płacz.
Na maluszka na pewno będzie trzeba uważać i nie dopuścić psiakia samego do maleństwa bo nigdy nie wiadomo jak zareaguje.

powodzenia i gratulacje :-)
priboj
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 142
Dołączył(a): 17 maja 2008, o 21:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Gosinka 11 cze 2008, o 21:20

Przygotuj psinę na nowe dźwięki i sprzęty. Niech zna dźwięk grzechotki, jakiś piszczków, nagraj może u znajomych płacz, krzyk dziecka i puszczaj - niech się osłucha. Niech obwącha łóżeczko, materacyk, niech pozna zapach oliwki, no i w ogóle wszystko co będzie nowe. No i oczywiście jak przyjedziesz z dzieciątkiem ze szpitala przedstaw je swojemu psu. Podstaw mu do obwąchania. I niech asystuje przy przewijaniu (naucz, że nie można wyciągać brudnych pieluch z kosza), przy karmieniu (czy to piersią, czy sztucznym mlekiem), przy kąpieli no i w ogóle. I absolutnie nie zaniedbuj zabaw z nią, najlepiej w obecności dzieciątka. Ja np. po 2 miesiącach doszłam do wprawy takiej, że dziecko trzymałam jedną ręką przy cycku, a drugą rzucałam Belli piłeczkę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez magdaS26 21 cze 2008, o 12:04

Kiedys zalozylam tu podobny watek :) Z doswiadczenia wiem ze warto kupic sprzety dla dziecka typu lozeczko, wozek wczesniej zeby psiak mogl sie z nimi obyc. Praktykuje sie przynoszenie ze szpitala po urodzniu dziecka jakiegos ubranka zeby pies poczul jego zapach jeszcze przed przyniesieniem Malenstwa.
Nie polecam kupowanie psom pluszakow, grzechotek albo innych zabawek dzieciecych bo potem bedzie bral do pyska zabawki dziecka.
My mielismy szczeniaczka wiec uczylismy jeszcze zeby nie byl agresywny w momencie jak dziecko podejdzie do miski (i to sie super udalo bo Hanka moze z Lazikiem jesc z miski i jest pelna komitywa 8) )
Wszystko bedzie super - psiak musi sie przyzwyczaic i pokochac! A no i wierz mi - po urodzeniu bedziesz miala inne podejscie niz teraz!

To czego do tej pory nam sie nie udalo to psia hierarchia - ja i maz jestesmy wgl Lazika nad nim ale Hanki nie slucha...
Avatar użytkownika
magdaS26
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 103
Dołączył(a): 25 lut 2006, o 19:54


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 40 gości

paw prints