Jedzenie ze stołu

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Jedzenie ze stołu

Postprzez Palemka 7 cze 2008, o 15:40

Witam,
od 3 tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką suczki rasy labrador retriever. Maja rośnie jak na drożdżach i już niedługo będzie bez problemu dosięgać do stołu. Mój problem polega na tym, że mając bardzo czuły węch i ogromny apetyt, Maja za wszelkę cenę chce dosięgnąć stołu, kiedy wyczuje na nim coś dobrego. Nie karmimy jej przy stole, by uniknąć problemu, ale to nie pomaga, nawet zdecydowane 'nie' jej nie odstrasza. Chcę nauczyć ją, że jedzenie ze stołu jest zakazane, dopóki jeszcze nie może do niego dosięgnąć, jak powinnam się zachować?
Avatar użytkownika
Palemka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 cze 2008, o 19:10

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez bjossa 7 cze 2008, o 21:00

wez kawalek czegos smakowitego, wsadz w srodek duzo pieprzu czy czegos gorzkiego i poczekaj az pies wbrew zakazom sie poczęstuje.... ostrzegam, ze bedzie sie ostro slinić :lol:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Rashi 8 cze 2008, o 08:06

Ja bym po prostu jej mowila "co robisz?""nie wolno"
a potem nie zwracala uwagi.... pies po jakims czasie zakuma ze jezeli nic nie dostaje to nie oplaca mu sie tam stac-grunt to stoicki spokoj :]
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Re: Jedzenie ze stołu

Postprzez leonberger.go.pl 8 cze 2008, o 17:28

Palemka napisał(a):Witam,
od 3 tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką suczki rasy labrador retriever. Maja rośnie jak na drożdżach i już niedługo będzie bez problemu dosięgać do stołu. Mój problem polega na tym, że mając bardzo czuły węch i ogromny apetyt, Maja za wszelkę cenę chce dosięgnąć stołu, kiedy wyczuje na nim coś dobrego. Nie karmimy jej przy stole, by uniknąć problemu, ale to nie pomaga, nawet zdecydowane 'nie' jej nie odstrasza. Chcę nauczyć ją, że jedzenie ze stołu jest zakazane, dopóki jeszcze nie może do niego dosięgnąć, jak powinnam się zachować?

pierwszych dwu słow jakie na jakie powinien reagowac psiak to:
1. jego imie
2. NIE lub FEE
musisz byc stanowcza i konsekwentna, musisz zawsze zakazywac. musisz zwrocic koniecznie jego uwage. moze zwiniete skarpetki :D grozny, podniesiony głos :D
nie poddawaj sie :)
leonberger.go.pl
 

Re: Jedzenie ze stołu

Postprzez priboj 8 cze 2008, o 22:27

leonberger.go.pl napisał(a):pierwszych dwu słow jakie na jakie powinien reagowac psiak to:
1. jego imie
2. NIE lub FEE
musisz byc stanowcza i konsekwentna, musisz zawsze zakazywac. musisz zwrocic koniecznie jego uwage. moze zwiniete skarpetki :D grozny, podniesiony głos :D
nie poddawaj sie :)


Dokładnie
Nauczyłem w ten sposób psiaka nie wchodzić do pokoju a jak wejdzie wystarczy powiedzieć NIE lub głośniej jej imie i działa :-)
Bez krzyczenia i jakiegokolwiek karania psiaczek spokojnie wychodzi i wlepia w ciebie te niewinne oczka jak kotek ze szreka :-)
priboj
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 142
Dołączył(a): 17 maja 2008, o 21:50
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints