Szczeniak cocker spaniela 3 , 5 miesiąca

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Szczeniak cocker spaniela 3 , 5 miesiąca

Postprzez AngelNati 12 cze 2008, o 18:56

Hej,mam taki problem.
Mam psa rasy cocker spaniel angielski maści podpalanej.Ma 3 i pół miesiaca dokładniej 15 tygodni.
Mam go od 7, 5 tygodnia życia.
A problemy są takie:
-Nadal załatwia się w domu co prawda na balkonie ale boję się że nigdy mi sie nie uda nauczyć go czystości,w nocy robi na balkonie bo zostawiam mu otwarty niestety gdy jest chłodniej zamykam go i wtedy pies robi w domu:(
-Ciągle gryzie co się da i kogo się da oraz zawsze na mnie szczeka

Nie wiem kiedy i co ile mam wychodzić z nim na spacerek żeby się nauczył czystości i co robić aby nie gryzł??
Dodam ze nie mogę wychodzić co dwie godziny gdyz 6 spędzam w szkole

Pomóżcie!! :!: :!: :!:
AngelNati
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez cockermanka 12 cze 2008, o 21:50

Jak mamy pomóc przez internet? Przecież nikt za Ciebie nie nauczy psa ... trzeba poświęcić czas i wychodzić z nim nawet co godzinę - tak,wiem...
dodam ze nie mogę wychodzić co dwie godziny gdyz 6 spędzam w szkole
- to jak sobie wyobrażasz naukę psa?

Na gryzienie ludzi zadecydowanie nie pozwalać,odwracać uwagę małego np.zabawką.
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

nie pomogłas

Postprzez jja autroka 13 cze 2008, o 14:59

nie za bardzo pomogłąś...każdy musi chodzić do szkoły i to nie jest moja wina....
staram się wychodzić co chwilka po każdym spaniu itp. ale jak jkestem w szkole nie mogę.. :!: :!:
jja autroka
 

Re: nie pomogłas

Postprzez Spanielu$Koczka 13 cze 2008, o 17:44

jja autroka napisał(a):nie za bardzo pomogłąś...każdy musi chodzić do szkoły i to nie jest moja wina....
staram się wychodzić co chwilka po każdym spaniu itp. ale jak jkestem w szkole nie mogę.. :!: :!:

kiedy szczeniak jest w domu, zawsze ktoś powinien być... np. dlatego, żeby nauczyć psa załatwiania się na dworze :wink: tak, trzeba chodzić do szkoły, ale można było wcześnie pomyśleć o tym, żeby zawsze był ktoś z psem, może decyzja zakupu zwierzaka była nie do końca przemyślana?
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez pauli 13 cze 2008, o 17:56

oj też nie przesadzajcie. gdyby tylko tak można było nauczyć psa do czego służy spacer, to każdy kto decyduje się na szczeniaka miałby brać półroczny urlop? z obecnym psem byłam w domu i chodziłam często na spacery, a posikiwanie zakończyło się około 4,5 miesiąca życia. więc dość długo. ale pierwszy od samego początku zostawał sam na minimum 5 godzin a jakoś nie miałam zasikanego całego mieszkania na amen ;)
w sytuacji gdy pies zostaje sam na 6 godzin to pewnie potrwa, ale na pewno się uda.
chodzi o to, że angelnati musi zrozumieć, że taki maluch jeszcze ma mały pęcherz i krótkie kiszki i musi często załatwiać swoje potrzeby. na pewno nie można malucha karać za to, jeśli załatwi się w domu, tylko ignorować. za to sowicie nagradzać smakołykami i słowną pochwałą, jeśli zrobi coś na dworze. a wychodzić trzeba jak najczęściej. tradycyjnie: po spaniu, po jedzeniu, po zabawie ;) albo średnio co 1,5 godziny.
powodzenia :)
a co do gryzienia - jest o tym na forum od chol....ry ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź


Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

paw prints