Dominacja?

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez gosia_sara 30 lip 2008, o 15:25

no to super :)
http://www.tup-tup.org/ Terapia z Udziałem Psa i Pozytywne szkolenie psów
http://tup-tup.org/sklep/ Koce, ręczniki, poduszki z psimi wzorami
ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
gosia_sara
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 113
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 14:51
Lokalizacja: Łódź
Imię psa: Sara, Aluk, Strzała, Kluska
Rasa psa: Siberian Husky

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez bulgaribulgari 23 sie 2008, o 14:41

W każdym stadzie jest osobnik dominujący. Swoją pozycję może wywalczyć na wiele sposobów, może to zdobić przemocą, może to zdrobić bez użycia siły, tylko przez demonstrację wyższych wartości.

Rozejrzyj się wokół siebie. Kto w twoim domu dyktuje warunki? Kto z twoich znajomych ma posłuch wśród innych? A w pracy kto kogo słucha? Są tacy co dominację w grupie zdobywają przemocą, ale w większości przypadków chodzi o coś innego. Jest to proces zachodzący na poziomie nieświadomym.

A na zarzut że piszę o ludziach odpowiadam od razu: pies też człowiek :lol:
Dlaczego obcy ludzie nie powinni głaskać ani karmić twojego psa?
http://tinyurl.com/5nhcsp
Avatar użytkownika
bulgaribulgari
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 sie 2008, o 14:01

:D

Postprzez Paley 31 sie 2008, o 14:20

sama osobiście polecam (tylko dla małych psów) branie psa na plecy (na rękach) . Trzeba podtrzymać glowę aby też leżała . Dotyczy to psów , a nie suni . W tym chodzi o to jak robily wili w stadzie ;)
Paley
 

Re: :D

Postprzez Spanielu$Koczka 31 sie 2008, o 20:18

Paley napisał(a):sama osobiście polecam (tylko dla małych psów) branie psa na plecy (na rękach) . Trzeba podtrzymać glowę aby też leżała . Dotyczy to psów , a nie suni . W tym chodzi o to jak robily wili w stadzie ;)

dlaczego tylko psów?
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Re: :D

Postprzez mwijatak 31 sie 2008, o 20:29

Paley napisał(a):sama osobiście polecam (tylko dla małych psów) branie psa na plecy (na rękach) . Trzeba podtrzymać glowę aby też leżała . Dotyczy to psów , a nie suni . W tym chodzi o to jak robily wili w stadzie ;)


Gdzie wyczytałaś taką bzdurę :?: I co ona ma przynieść :?:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gość 10 wrz 2008, o 11:04

Witam
Kilka lat temu miałam problemy z dominacją amstaffa. Behawiorysta polecił mi książke JAN FENNELL "Zapomniany język psów", jest jeszcze druga książka tej samej autorki "Zapomniany język psów w praktyce". Myślę, że lepiej czytać je w takiej kolejnosci jak podałam. W pierwszej części dużo opisuje o swojej metodzie oraz o pracy z psem. Dla mnie ta druga jest mniej ciekawa i mniej przydatna. Niestety nie zdążyłam wypróbować tych metod ponieważ mój psiak zachorował :( i zdechł. Teraz od dwóch dni mam nowego szczeniaczka i zobaczymy, czy pomoże
Gość
 

Postprzez Paulina i Bemol 20 lis 2008, o 22:59

Ja stałam sie niedawno właścicielka sznaucera olbrzyma właśnie dlatego ze poprzednia właścicielka nie dawała sobie z nim rady bardzo go kochała miziała wysyłała na szkolenia ale posłuchu zdobyć nie umiała.
Bemol próbuje "dominować" nazwa jest mało ważna po prostu próbuje narzucać swoja wole,skacze na ludzi,podgryza, robić co chce nawet jak bywa to niebezpieczne.metoda rzucania na łopatki w jego przypadku świetnie się sprawdziła mimo że jesteśmy na początku drogi i Bemol wyszukuje kazdej możliwości nie posłuchania sie albo zaznaczenia swojej pozycji to już widać znaczna poprawę głównie w stosunku do mnie.A czemu nie poradziła sobie poprzednia właścicielka??i tu ktoś zadał juz pytanie że z psami wychodzą również kobiety i sie nimi zajmują ja akurat daje rade go rozłożyć na podłodze i przytrzymać mimo ze za pierwszym razem to musiałam sie ze ak powiem nameczyć zeby go utrzymać bo nie chciał leżeć a nie robić tego z byt duża siła a poprzednia Pani nie miała tyle siły ani samozaparcia wolała ustąpić dla świetego spokoju tylko to na dłuższą mete nie działa.Trzeba psa dobrac do sowich mozliwości i fizycznych i psychicznych.
Moze i by nie było psów dominujacych ale chyba kazdy chce przeforsować swoje zdanie ziwerzak katrze.
A co do maszera i 10 psów wystarczy ze one ustala hierarchie wśród siebie a ty ustawisz tego najważniejszego jednego
Paulina i Bemol
 

Re: Dominacja?

Postprzez gościnnie 13 mar 2011, o 14:51

Witam serdecznie
Nie sądziłam, że ktoś jeszcze może wierzyć w teorie dominacji miedzy człowiekiem a psem. Wiekszość uważa, że skoro wilki mają hierarchie a pies pochodzi od wilka, a jest to udowodnione genetycznie. to obserwując zachowanie stada wilków można wnioskować o prawach rządzących zachowania psów, jest to tak samo nieprawdziwe jak to że ponieważ człowiek i mysz mają 98% takich samych genów to można wnioskować o psychologi człowieka obserwując mysz. tak samo jest to uprawnione jak wnioskowanie z zachowań wilków o psach.
Te obserwacje, na których oparto teorię dominacji były prowadzone w latach 40-tych w dodatku na wilkach żyjących w niewoli na małym terenie w dużym zagęszczeniu populacji. Kiedy te badania zaczęto prowadnic w Southampton okazało się, ze wilki które zyja na dużym obszarze wcale nie wykazuja takich zachowań.
Fisher mówi, ze pierwszy je wilki alfa, otóż badania pokazały ze pierwsze jedzą szczeniaki, pomnieważ od szczeniaków zależy przetrwanie gatunku. Pierwszy punkt teori dominacji "upadł".
Po drugie wilk alfa broni swoich zasobów i udostępnia je podopiecznym. trudno powiedziec co jest takim cennym zasobem dla naszych psów dla jednych to bedzie mijece dla drugich żywnosc dla trzecich zabawki dla 4 przestrzeń nie ma uniwersalnych zasobów o które wszytskie psy chciałby by posiadać.
Po 3 jedyna para która się rozmnaża jest para alfa a nikt z nas nie ma zamiaru rozmarzać się z własnym psem ani on z nami. Czyli wszystkie punkty na których opiera się teoria dominacji "padły"
Sam John Fisher (jest to bardzo popularny po dzień dzisiejszy autor) w 1997 roku wycofał się z tej teorii dominacji. Napisał artykuł "understanding the dog behawior" , gdzie pisze ze w świetle badań Raymonda Coppingera , który stwierdził ze nie istenieje system hierarhiczny u psów, toria dominacji której był zwolennikiem fisher wydaje się być nieuzasadniona. Także jak widzicie nie ma czegoś takiego jak teoria dominacji. Zachowania niechciane przez nas (a normalnie dla psów jak skakanie na właściciela czy niszczenie wartościowych rzeczy, czy ciągnięcie na smyczy) są nie dominacja a naturą psa. Nie pokazaliśmy mu (właściciel) w sposób odpowiedni że zachowanie dla pasa normalne przez nas nie jest tolerowane. Poczytajcie lepiej o pozytywnym szkoleniu psów o tym jak pies się uczy i zacznijcie pracować ze swoimi psami a nie zwalajcie winy na jakieś przestarzałe teorie.
gościnnie
 

Poprzednia strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints